dnes
Sobota - prehanky-dest
9°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Nezávislí pro Prahu 10 kompletují kandidátku pro podzimní komunálky. Zaplní ji odborníci
Starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík. Foto: archiv

Nezávislí pro Prahu 10 kompletují kandidátku pro podzimní komunálky. Zaplní ji odborníci

Starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík reprezentuje od tohoto týdne nově registrované politické sdružení Nezávislí pro Prahu 10 – Hnutí pro lepší desítku. Toto hnutí půjde již v září do doplňovacích senátních voleb. Kandidátem do Senátu bude vršovický kanonýr a fotbalová legenda Antonín Panenka.

„Samotnou kandidátku pro komunální volby představíme brzy. Kandidáti nebudou politici, ale dlouholetí obyvatelé Prahy 10, odborníci z různých odvětví – lékařství, sociální péče či školství,“ přiblížil Bohumil Zoufalík.

K hlavním cílům hnutí patří podle jeho slov školství, podpora sportu v Praze 10, zdravotnictví a sociální věci a také veřejný prostor.

„Rádi bychom navázali na bohatou historii Prahy 10, na řadu osobností, které zde v minulosti žily a pracovaly – pro připomenutí Karel Čapek a Josef Čapek, Emil Kolben, průmyslník Waldes a další, také chceme podpořit myšlenku místního patriotismu, chcete-li hrdost na místo, kde žijeme,“ dodal starosta.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru