Dnes Čtvrtek - jasno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 20°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Nezávislí odborníci prověří situaci v MŠ Kroupova, rozhodli radní Prahy 5

Rada páté městské části schválila složení nezávislé pracovní skupiny, která byla ustanovena výlučně z odborníků. Cílem její práce bude nezávislé posouzení provedených kontrol. Pracovní skupina může z provedených kontrol navrhnout opatření a závěrečná doporučení vedení MŠ i zřizovateli, kterým je městská část. Informovala o tom mluvčí Prahy 5 Lenka Abessi.  

Pracovní skupina je složena ze zástupců Hygienické stanice hl. města Prahy, České školní inspekce, právníka, pracovníka Odboru školství MHMP pro oblast stravování, hygieny stravování a předškolního vzdělávání i zástupců zřizovatele. Do skupiny byl nominovaný také nezávislý odborník z Pirátské strany jako největší opoziční strany zastupitelstva Prahy 5.

„Členové pracovní skupiny posoudí adekvátnost přijatých opatření a v případě nutnosti doporučí závěrečná opatření, která budou reflektovat celou situaci,“ vysvětlila Abessi.

 

 


Autor: puc

Úplný zákaz sdílení motorových koloběžek na svém území chce Praha 1

Včera ve 22:20

Vedení hlavního města se chce nyní pokusit řešit novou smlouvou s provozovateli sdílených koloběžek s motorovým pohonem, která by obsahovala udělení úplatného souhlasu se zvláštním užíváním veřejného prostoru. Tedy jakousi regulací. Praha 1 ale dál trvá na úplném vyloučení nabízení motorových...

Další články
Nahoru