dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Pražská kultura

Nezávislá vinohradská scéna otevírá novou sezónu

Další sezóna vinohradského Divadla D21 zahajuje novou sezónu a s ní odhaluje nové tituly a projekty. Téma letošního divadelního roku bude nést název OBŘAD. TRADICE. OBĚŤ? a tvůrci se v ní budou zabývat zásadními otázkami – ať už si na ně budou odpovídat vážně či nevážně. Diváci se už teď mohou těšit na čtyři nové tituly a dva foyerové projekty. Nad uměleckým směřováním divadla budou i tuto sezónu dohlížet autor a režisér Jiří Ondra a dramaturgyně Magdaléna Frydrych Gregorová.

„Naše umělecké vedení vstupuje do nové sezóny s velkým nadšením. Linii autorského divadla bude zastupovat Jiří Ondra. Ten se letos pustí do dvou titulů – ve spolupráci s mladým autorem Jakubem Haubertem to bude divoká antická tragédie Bakchantky, na motivy legendy o Johance z Arku uvede titul Panna Orleánská ve vlastní autorské úpravě,“ upřesňuje Ilona Machová z Divadla D21. Dramaturgyně Magdalena Frydrych Gregorová se mimo jiného pustí do Macbetha v režii Michala Háby.

Divadlo letos uvede taky jeden pohádkový titul. V režii Evy Kratochvílové to bude vypečená pohádka O Kváskovi. Pro Kratochvílovou to bude druhá režie v Divadle D21. Na repertoáru už je její předchozí pohádka Malá mořská víla.

Divadlo D21 i v letošním roce vyzvalo ke spolupráci spisovatele, kteří zatím píší třeba jen do šuplíku. Díky projektu Otevřená kniha mohou posílat své povídky, které následně vyhodnotí odborná porota, a které se potom čtou na večerech Otevřené knihy ve foyer divadla. Nejlepší povídky potom vyjdou v autorské knížce. V současnosti probíhá první kolo výzvy, která má uzávěrku 7. září. První večer s autorským čtením proběhne v říjnu.

„Naprostou novinkou je naše živá divadelní talk show Vinohradské Enfant Fatale. Půjde o zábavné povídání s osobnostmi z Vinohrad. Moderování show se ujmou dvě femme terrible – Hana Mathauserová a Ivana Machalová. Jako prvního hosta představí bývalého československého fotbalového reprezentanta Ivo Knoflíčka,“ láká do divadla Machová. Show se bude odehrávat ve foyer divadla. Během programu dostane prostor i hudební doprovod.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Další články
Nahoru