Dnes Čtvrtek - jasno 26°C
Zítra Pátek - polojasno 25°C
Čtvrtek 11. 8. 2022
Svátek má Zuzana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Nezaměstnanost v Praze zůstala v červnu čtvrtý měsíc po sobě na 2,6 procenta
Úřad práce. Foto: archiv

Nezaměstnanost v Praze zůstala v červnu čtvrtý měsíc po sobě na 2,6 procenta

Nezaměstnanost v Praze zůstala v červnu čtvrtý měsíc po sobě na 2,6 procenta. Bez práce bylo v evidenci úřadů 23 550 lidí, proti květnu o 178 méně. Volných pracovních míst ubylo proti předchozímu měsíci téměř 11 000 na 77 627. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Úřad práce ČR

Loni v červnu byla v hlavním městě nezaměstnanost 3,4 procenta a úřady evidovaly téměř 32 000 lidí bez práce. Vyšší než letos byl i počet volných pracovních míst, přesahoval 96 000.

Takzvaných dosažitelných nezaměstnaných, kteří by mohli okamžitě nastoupit do práce, v Praze za minulý měsíc ubylo 236 na 21 149 lidí. Loni v červnu jich bylo téměř 30 000.

Vedle nich jsou v evidenci úřadu práce například lidé v pracovní neschopnosti, v rekvalifikačních kurzech, ženy na mateřské dovolené nebo uchazeči ve vazbě.

Nižší nezaměstnanost než v Praze mělo v červnu šest krajů. Nejnižší byla v Pardubickém kraji, kde zůstala na 2,1 procenta. Následoval Jihočeský kraj s 2,2 procenta, Zlínský s 2,3 procenta, Vysočina s 2,4 procenta a Plzeňský a Královéhradecký kraj s 2,5procentní nezaměstnaností.

Největší podíl lidí bez práce 4,9 procenta měl Ústecký kraj. Na celorepublikové úrovni nezaměstnanost v červnu klesla o další desetinu procentního bodu na 3,1 procenta.

Ve srovnání okresů byla v červnu nejnižší nezaměstnanost 1,1 procenta v okrese Praha-východ. V okresech Praha-západ a Pelhřimov shodně činila 1,5 procenta. Na opačném konci pořadí, v němž je Praha zhruba uprostřed, je Karvinsko s osmiprocentní nezaměstnaností.

Volných pracovních míst v nabídce úřadů práce má Praha mezi kraji nejvíc. Na každé z nich připadá 0,3 zájemce, stejně jako v dalších pěti okresech. Nižší podíl s pěti místy na jednoho uchazeče má Mladoboleslavsko a s deseti místy na jednoho nezaměstnaného okres Praha-východ. Naopak na Karvinsku je téměř deset zájemců na jedno volné místo, celorepublikový průměr činí 0,7 uchazeče.


Autor: ČTK

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek potřebný pro smíchovský terminál

6. srpna 2022 v 17:58

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek za účelem realizace „Terminálu Smíchov“, na němž bude po celý rok 2024 zřízeno stanoviště pro stavbu. O rozhodnutí městské části informovala její mluvčí Lenka Abessi.  

Praha 1 je podle Hlídače státu nejlépe hospodařící městská část

5. srpna 2022 v 07:53

První městská část má podle Hlídače státu nejlépe hospodařící radnici v celé Praze. Zároveň je zde také nejnižší riziko korupce.

Zákaznické centrum PVK se vrací do Dykovy ulice

3. srpna 2022 ve 21:09

Zákaznické centrum Pražských vodovodů a kanalizací se vrací a od pondělí 8. srpna bude opět fungovat v Dykově ulici na pražských Vinohradech.

Další články
Nahoru