Dnes Čtvrtek - zatazeno 19°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 17°C
Pátek 24. 3. 2023
Svátek má Gabriel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Nezaměstnanost v Praze v únoru zůstala na 3,1 procenta
Ilustrační foto: archiv

Nezaměstnanost v Praze v únoru zůstala na 3,1 procenta

Nezaměstnanost v Praze v únoru zůstala na 3,1 procenta. Bez práce v hlavním městě bylo víc než 28 400 lidí. Volných pracovních míst po lednovém poklesu v únoru přibylo. Úřady práce jich měly v nabídce víc než 76 700, proti lednu téměř o 2200 víc. Údaje dnes zveřejnil Úřad práce ČR. Loni v únoru byla v Praze míra nezaměstnanosti 2,7 procenta.

Hlavní město patří ke krajům s nejmenším podílem lidí bez práce. Nižší byla v únoru nezaměstnanost jen v Plzeňském a Zlínském kraji na rovných třech procentech. Stejný podíl lidí bez práce jako Praha měl Pardubický kraj. Naopak nejvyšší nad pěti procenty byl v Ústeckém a Moravskoslezském kraji.

Počet takzvaných dosažitelných nezaměstnaných, kteří by mohli okamžitě nastoupit do práce, v metropoli minulý měsíc vzrostl o zhruba 200 na 25 792 lidí. Vedle nich jsou v evidenci úřadu práce například lidé v pracovní neschopnosti, v rekvalifikačních kurzech, ženy na mateřské dovolené nebo uchazeči ve vazbě.

Na jedno volné pracovní místo v únoru v Praze připadalo stejně jako v lednu 0,4 uchazeče. Nižší je tento údaj jen v okresech Praha – východ, Mladá Boleslav a Praha – západ, stejný jako v hlavním městě je na Pelhřimovsku a Tachovsku.

Na opačném pólu je v tomto pořadí Karviná s víc než deseti nezaměstnanými připadajícími na jedno volné místo. V celorepublikovém průměru je na jedno volné místo jeden uchazeč.

V celém Česku nezaměstnanost v únoru podobně jako v Praze stagnovala. Stejně jako v lednu činila 3,9 procenta. Lidí bez práce bylo ke konci minulého měsíce asi 282 500, což bylo zhruba o 550 méně než o měsíc dřív.

Počet volných míst oproti lednu stoupl přibližně o 2000 na téměř 283 100. Vývoj na trhu práce podle Úřadu práce ČR odpovídá nynějšímu ročnímu období.


Autor: ČTK

Začala revitalizace jeslí v ulici Jakutská, práce potrvají rok

Včera ve 20:30

Praha 10 zahájila rekonstrukci budovy Střediska služeb pro děti a rodiče – Dětské skupiny v ulici Jakutská. Na místě bude probíhat celková rekonstrukce objektu a realizace by měla být dokončena za 12 měsíců. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

22. března 2023 v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

21. března 2023 ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Další články
Nahoru