Dnes Pátek - prehanky-dest 19°C
Zítra Sobota - bourky 20°C
Pátek 24. 5. 2024
Svátek má Jana
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Nezaměstnanost v Praze v únoru stagnovala na 2,7 procenta
Ilustrační foto: archiv

Nezaměstnanost v Praze v únoru stagnovala na 2,7 procenta

Nezaměstnanost v hlavním městě minulý měsíc stagnovala na 2,7 procenta. Bez práce bylo na konci měsíce 25 444 lidí. Počet volných pracovních míst se proti lednu zvýšil téměř o 3000, zaměstnavatelé jich v hlavním městě nabízeli 91 403. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Úřad práce ČR.

Meziročně je míra nezaměstnanosti v Praze nižší, před rokem v únoru činila 3,7 procenta. Bez práce bylo tehdy 33 565 lidí. Zároveň patří nezaměstnanost v metropoli mezi nejnižší v Česku.

Lépe je na tom nyní pouze Pardubický kraj, kde je bez práce 2,6 procenta lidí. Naopak v Ústeckém kraji je nezaměstnanost 5,3 procenta, nejvíce v Česku. V celé republice je bez práce 3,5 procenta lidí.

Vzhledem k počtu volných pracovních míst, kterých má Praha mezi kraji suverénně nejvíc, patří hlavní město k oblastem s nejnižším počtem uchazečů o práci na jedno volné místo.

V Praze v únoru připadalo na každé místo 0,3 zájemce, zatímco na dlouhodobě nejhorším Karvinsku je to 10,5 uchazeče. Nejlepší je situace v okresech Praha-východ a Tachov, kde připadá 0,1 uchazeče na každé volné místo.

Počet takzvaných dosažitelných nezaměstnaných, kteří by mohli okamžitě nastoupit do práce, v Praze minulý měsíce dále klesl, a to na 23 148 lidí.


Autor: ČTK

Zemřel herec a režisér Jan Kačer

Dnes v 17:10

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. ČTK to oznámila jeho dcera Adéla Kubačáková. Byl ikonou nové vlny československého filmu a stál u zrodu pražského Činoherního klubu. Prosadil se jako divadelní režisér, režíroval například v Divadle na Vinohradech nebo v Národním...

První mikrocertifikátový kurz na Fakultě stavební ČVUT má 27 absolventů

22. května 2024 ve 22:46

První mikrocertifikátový kurz pořádaný Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze úspěšně završilo 27 zájemců. V dvousemestrálním kurzu celoživotního vzdělávání „Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy“ se věnovali tématu řešení technických systémů...

Další články
Nahoru