Dnes Neděle - zatazeno 3°C
Zítra Pondělí - zatazeno 5°C
Neděle 4. 12. 2022
Svátek má Barbora
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Nezaměstnanost v Praze v říjnu zůstala na zářijových 3,1 procenta
Ilustrační foto: archiv

Nezaměstnanost v Praze v říjnu zůstala na zářijových 3,1 procenta

Nezaměstnanost v Praze v říjnu zůstala na zářijových 3,1 procenta. Bez práce bylo na konci září zhruba 27 900 lidí, asi o stovku víc než o měsíc dříve. Počet volných pozic v nabídce meziměsíčně klesl o 400 na přibližně 74 100. Údaje dnes zveřejnil Úřad práce ČR.

Před rokem nezaměstnanost v metropoli činila rovná tři procenta a úřady evidovaly 28 242 lidí bez práce. V porovnání s letošním říjnem měli k dispozici více volných pracovních míst, zaměstnavatelé jich prostřednictvím úřadů nabízeli 96 137.

V celém Česku nezaměstnanost stejně jako v hlavním městě stagnovala na zářijovém čísle, činila 3,5 procenta. V evidenci úřadů práce bylo téměř 255 800 lidí a volných míst na 297 360.

V dalších měsících nezaměstnanost podle Úřadu práce ČR kvůli útlumu sezonních prací zřejmě stoupne a situaci na trhu práce ovlivní především dopady energetické krize na zaměstnavatele.

Ovlivnit ji může také průběh válečného konfliktu na Ukrajině nebo aktuální epidemická situace.

V říjnu vykázalo nižší nezaměstnanost než v Praze šest krajů, přičemž nejnižší byla v Pardubickém kraji, kde činila 2,5 procenta. Středočeský kraj měl stejně jako Praha nezaměstnanost 3,1 procenta. Nejvyšší míru nezaměstnanosti vykázal opět Ústecký kraj, i zde se ale nezaměstnanost oproti září nezměnila a zůstala na 5,3 procenta.

Na jednu volnou pozici v hlavním městě zůstalo v průměru 0,4 uchazeče. Nižší poměr má v celém Česku šest okresů. Nejlepší situace je v okresech Praha-východ a Mladá Boleslav, kde je 0,2 uchazeče na volnou pozici. Naopak na Karvinsku se o jedno místo uchází až deset lidí. Celorepublikový průměr činí 0,9 uchazeče.


Autor: ČTK

PVK: Přehled plánovaných výluk na 49. týden

2. prosince 2022 v 15:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

2. prosince 2022 v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Výstava nožů na Novoměstské radnici

2. prosince 2022 v 09:44

Na podzimní prodejní výstavě na Novoměstské radnici v Praze 2 bude 4. prosince k vidění nejlepší produkce nožířského umění v Evropě a v ČR.

Obyvatelé Prahy 14 budou mít možnost žádat o dotace

1. prosince 2022 ve 21:33

Obyvatelé Prahy 14, kteří plánují ve svých domech či jejich okolí sázet zeleň nebo zavést opatření, která pomáhají zadržovat vodu v krajině – například zachytávat dešťovou vodu na zalévání zahrad, či obyvatelé, kteří plánují vzdělávací či zážitkový projekt v oblasti ekologie, mohou získat dotaci...

Další články
Nahoru