Dnes Sobota - zatazeno 19°C
Zítra Neděle - oblacno 19°C
Sobota 30. 9. 2023
Svátek má Jeroným
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Nezaměstnanost v Praze v říjnu zůstala na zářijových 3,1 procenta
Ilustrační foto: archiv

Nezaměstnanost v Praze v říjnu zůstala na zářijových 3,1 procenta

Nezaměstnanost v Praze v říjnu zůstala na zářijových 3,1 procenta. Bez práce bylo na konci září zhruba 27 900 lidí, asi o stovku víc než o měsíc dříve. Počet volných pozic v nabídce meziměsíčně klesl o 400 na přibližně 74 100. Údaje dnes zveřejnil Úřad práce ČR.

Před rokem nezaměstnanost v metropoli činila rovná tři procenta a úřady evidovaly 28 242 lidí bez práce. V porovnání s letošním říjnem měli k dispozici více volných pracovních míst, zaměstnavatelé jich prostřednictvím úřadů nabízeli 96 137.

V celém Česku nezaměstnanost stejně jako v hlavním městě stagnovala na zářijovém čísle, činila 3,5 procenta. V evidenci úřadů práce bylo téměř 255 800 lidí a volných míst na 297 360.

V dalších měsících nezaměstnanost podle Úřadu práce ČR kvůli útlumu sezonních prací zřejmě stoupne a situaci na trhu práce ovlivní především dopady energetické krize na zaměstnavatele.

Ovlivnit ji může také průběh válečného konfliktu na Ukrajině nebo aktuální epidemická situace.

V říjnu vykázalo nižší nezaměstnanost než v Praze šest krajů, přičemž nejnižší byla v Pardubickém kraji, kde činila 2,5 procenta. Středočeský kraj měl stejně jako Praha nezaměstnanost 3,1 procenta. Nejvyšší míru nezaměstnanosti vykázal opět Ústecký kraj, i zde se ale nezaměstnanost oproti září nezměnila a zůstala na 5,3 procenta.

Na jednu volnou pozici v hlavním městě zůstalo v průměru 0,4 uchazeče. Nižší poměr má v celém Česku šest okresů. Nejlepší situace je v okresech Praha-východ a Mladá Boleslav, kde je 0,2 uchazeče na volnou pozici. Naopak na Karvinsku se o jedno místo uchází až deset lidí. Celorepublikový průměr činí 0,9 uchazeče.


Autor: ČTK

Nápad pro Šestku. Návrhy posílejte do konce října

Dnes v 07:43

Bydlíte v Praze 6 nebo zde pracujete a máte nápad, jak život v šesté městské části zlepšit, můžete se přihlásit do Nápadu pro Šestku. Do 30 října své návrhy posílejte na adresu napadprosestku.cz.

Radnice a spolek budou na tržišti radit, jak správně kompostovat

Dnes v 06:05

Na sobotu 30. září připravila radnice Prahy 10 ve spolupráci se spolkem Ekodomov poradnu k tématu kompostování.

Zoo Praha slavila, první mládě Rezervace Dja dostalo jméno Zulu

Včera v 07:21

Zoo Praha ve čtvrtek celodenním programem pro návštěvníky oslavila 92. výročí svého otevření. Jubilejní slavnost se letos nesla v duchu kulatých výročí tradičně chovaných druhů zvířat – 60 let goril a 90 let slonů či hrochů – ale také s nimi spojených pavilonů: rok otevřené Rezervace Dja a přesně...

Výstava hub na radnici

28. září 2023 ve 14:21

V obřadní síni radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí najdete výstavu hub. Od pátku 29. září do neděle 1. října si můžete nechat určit i donesené houby.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 40. týden

28. září 2023 ve 13:09

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací. 

Další články
Nahoru