Dnes Neděle - zatazeno 24°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 16°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Nezaměstnanost v Praze v říjnu zůstala na zářijových 3,1 procenta
Ilustrační foto: archiv

Nezaměstnanost v Praze v říjnu zůstala na zářijových 3,1 procenta

Nezaměstnanost v Praze v říjnu zůstala na zářijových 3,1 procenta. Bez práce bylo na konci září zhruba 27 900 lidí, asi o stovku víc než o měsíc dříve. Počet volných pozic v nabídce meziměsíčně klesl o 400 na přibližně 74 100. Údaje dnes zveřejnil Úřad práce ČR.

Před rokem nezaměstnanost v metropoli činila rovná tři procenta a úřady evidovaly 28 242 lidí bez práce. V porovnání s letošním říjnem měli k dispozici více volných pracovních míst, zaměstnavatelé jich prostřednictvím úřadů nabízeli 96 137.

V celém Česku nezaměstnanost stejně jako v hlavním městě stagnovala na zářijovém čísle, činila 3,5 procenta. V evidenci úřadů práce bylo téměř 255 800 lidí a volných míst na 297 360.

V dalších měsících nezaměstnanost podle Úřadu práce ČR kvůli útlumu sezonních prací zřejmě stoupne a situaci na trhu práce ovlivní především dopady energetické krize na zaměstnavatele.

Ovlivnit ji může také průběh válečného konfliktu na Ukrajině nebo aktuální epidemická situace.

V říjnu vykázalo nižší nezaměstnanost než v Praze šest krajů, přičemž nejnižší byla v Pardubickém kraji, kde činila 2,5 procenta. Středočeský kraj měl stejně jako Praha nezaměstnanost 3,1 procenta. Nejvyšší míru nezaměstnanosti vykázal opět Ústecký kraj, i zde se ale nezaměstnanost oproti září nezměnila a zůstala na 5,3 procenta.

Na jednu volnou pozici v hlavním městě zůstalo v průměru 0,4 uchazeče. Nižší poměr má v celém Česku šest okresů. Nejlepší situace je v okresech Praha-východ a Mladá Boleslav, kde je 0,2 uchazeče na volnou pozici. Naopak na Karvinsku se o jedno místo uchází až deset lidí. Celorepublikový průměr činí 0,9 uchazeče.


Autor: ČTK

V Praze 15 se vzpomínalo na Antonína Švehlu

Dnes v 11:33

Zástupci patnácté městské části, spolků a organizací se včera sešli, aby si připomněli 151. výročí narození prvorepublikového státníka a hostivařského rodáka Antonína Švehly.

Srdíčkové dny pomohou mamince Emminky

Dnes v 11:24

Již před bezmála čtvrtstoletím vznikl hlavách zakladatelů obecně prospěšné společnosti Život dětem projekt Srdíčkových dnů. Celorepublikové sbírky na pomoc rodinám s váženě nemocnými dětmi. Její jarní část proběhne v ulicích českých, moravských a slezských měst a obcí v týdnu od 15. do 19. dubna....

V Praze se konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou

Dnes v 11:19

V Praze se čtvrtek odpoledne konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou, resp. jihokorejskou firmou KHNP. Ta mimo jiné podala i nabídku na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, a i když dosud v Evropě nic nepostavila, může se pyšnit téměř padesáti roky zkušeností se stavbou a...

Ekofest 2024: Den Země v Malešicích

Dnes v 06:10

V Malešickém parku se v sobotu 20. dubna mezi 11 až 18 hodinou koná Den Země. 

Potravinová banka v Praze 2 bude následující dvě pondělí uzavřena

Dnes v 05:50

Z organizačních důvodů se 15. a 22. dubna na Novoměstské radnici nebude konat výdej Potravinové banky. Další výdej bude následující pondělí 29. dubna.

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

Včera v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 16. týden

Včera v 08:47

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Stan proti melanomu

Včera v 08:03

Nechat si zdarma vyšetřit znaménka můžete 22. – 23. dubna na Václavském náměstí.

Další články
Nahoru