Dnes Středa - prehanky-dest 5°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 5°C
Středa 1. 2. 2023
Svátek má Hynek
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Nezaměstnanost v Praze v říjnu klesla na tři procenta
Ilustrační foto: archiv

Nezaměstnanost v Praze v říjnu klesla na tři procenta

Nezaměstnanost v Praze v říjnu meziměsíčně klesla o další dvě desetiny procentního bodu na rovná tři procenta. Bez práce bylo ke konci října 28 242 lidí. Zhruba o 1600 na 96 137 ubylo volných pracovních míst. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Úřad práce ČR. Nezaměstnanost v hlavním městě se snížila také meziročně, loni v říjnu činila 3,4 procenta.

V celém Česku nezaměstnanost v říjnu klesla o další desetinu procentního bodu na 3,4 procenta. Loni v srpnu byla o tři desetiny procentního bodu vyšší.

Mezi kraji měl v minulém měsíci nejvyšší podíl lidí bez práce 5,1 procenta Moravskoslezský, nejnižší nezaměstnanost 2,1 procenta byla v Pardubickém kraji.

Praha v minulosti patřila k regionům s nejnižší nezaměstnaností v Česku, situace se ale zhoršila loni na jaře, kdy vláda začala kvůli epidemii koronaviru omezovat obchod, služby, kulturu či turistiku.

Ke konci října mělo nižší nezaměstnanost než Praha šest krajů, stejná tříprocentní jako v metropoli byla ve Středočeském a Olomouckém kraji.

Vzhledem k počtu volných pracovních míst, kterých má Praha mezi kraji suverénně nejvíc, patří hlavní město k oblastem s nejnižším počtem uchazečů o práci na jedno volné místo.

V Praze v říjnu připadalo na každé místo pouze 0,3 zájemce, zatímco na dlouhodobě nejhorším Karvinsku je to 10,5 uchazeče. Nejlepší je situace v okresech Praha-východ a Tachov, kde je 0,1 uchazeče na každé volné místo.

Počet takzvaných dosažitelných nezaměstnaných, kteří by mohli okamžitě nastoupit do práce, v Praze v říjnu dále klesl na 26 159 lidí


Autor: ČTK

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

30. ledna 2023 ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru