Dnes Čtvrtek - jasno 26°C
Zítra Pátek - polojasno 25°C
Čtvrtek 11. 8. 2022
Svátek má Zuzana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Nezaměstnanost v Praze v říjnu klesla na tři procenta
Ilustrační foto: archiv

Nezaměstnanost v Praze v říjnu klesla na tři procenta

Nezaměstnanost v Praze v říjnu meziměsíčně klesla o další dvě desetiny procentního bodu na rovná tři procenta. Bez práce bylo ke konci října 28 242 lidí. Zhruba o 1600 na 96 137 ubylo volných pracovních míst. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Úřad práce ČR. Nezaměstnanost v hlavním městě se snížila také meziročně, loni v říjnu činila 3,4 procenta.

V celém Česku nezaměstnanost v říjnu klesla o další desetinu procentního bodu na 3,4 procenta. Loni v srpnu byla o tři desetiny procentního bodu vyšší.

Mezi kraji měl v minulém měsíci nejvyšší podíl lidí bez práce 5,1 procenta Moravskoslezský, nejnižší nezaměstnanost 2,1 procenta byla v Pardubickém kraji.

Praha v minulosti patřila k regionům s nejnižší nezaměstnaností v Česku, situace se ale zhoršila loni na jaře, kdy vláda začala kvůli epidemii koronaviru omezovat obchod, služby, kulturu či turistiku.

Ke konci října mělo nižší nezaměstnanost než Praha šest krajů, stejná tříprocentní jako v metropoli byla ve Středočeském a Olomouckém kraji.

Vzhledem k počtu volných pracovních míst, kterých má Praha mezi kraji suverénně nejvíc, patří hlavní město k oblastem s nejnižším počtem uchazečů o práci na jedno volné místo.

V Praze v říjnu připadalo na každé místo pouze 0,3 zájemce, zatímco na dlouhodobě nejhorším Karvinsku je to 10,5 uchazeče. Nejlepší je situace v okresech Praha-východ a Tachov, kde je 0,1 uchazeče na každé volné místo.

Počet takzvaných dosažitelných nezaměstnaných, kteří by mohli okamžitě nastoupit do práce, v Praze v říjnu dále klesl na 26 159 lidí


Autor: ČTK

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek potřebný pro smíchovský terminál

6. srpna 2022 v 17:58

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek za účelem realizace „Terminálu Smíchov“, na němž bude po celý rok 2024 zřízeno stanoviště pro stavbu. O rozhodnutí městské části informovala její mluvčí Lenka Abessi.  

Praha 1 je podle Hlídače státu nejlépe hospodařící městská část

5. srpna 2022 v 07:53

První městská část má podle Hlídače státu nejlépe hospodařící radnici v celé Praze. Zároveň je zde také nejnižší riziko korupce.

Zákaznické centrum PVK se vrací do Dykovy ulice

3. srpna 2022 ve 21:09

Zákaznické centrum Pražských vodovodů a kanalizací se vrací a od pondělí 8. srpna bude opět fungovat v Dykově ulici na pražských Vinohradech.

Hlasujte online v soutěži Adapterra

3. srpna 2022 v 10:37

Klimatická změna s sebou přináší mnoho změn i nepříznivých dopadů. Opatření, jak se vypořádat s přehříváním měst, přívalovými srážkami či suchem v krajině v Česku znatelně přibývá. Celostátní soutěž Adapterra Awards každoročně prezentuje a oceňuje nejlepší...

Směna pozemků umožní vybudování spojení mezi Barrandovem a Slivencem

3. srpna 2022 v 09:59

Praha 5 připravuje směnu pozemků v lokalitě ulice Wassermanova se soukromým investorem. To umožní vybudování nového chodníku a spojení se Slivencem přes ulici K Barrandovu.

Další články
Nahoru