Dnes Čtvrtek - zatazeno -1°C
Zítra Pátek - snih -2°C
Čtvrtek 30. 11. 2023
Svátek má Ondřej
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Nezaměstnanost v Praze v lednu mírně stoupla, ubylo volných míst
Úřad práce. Foto: archiv

Nezaměstnanost v Praze v lednu mírně stoupla, ubylo volných míst

Nezaměstnanost v Praze v lednu stoupla na 3,1 procenta z prosincových tří procent. Bez práce bylo na 28 200 lidí, asi o 400 víc než na konci loňského roku. Zároveň ubylo volných míst. Úřady práce jich měly v nabídce kolem 74.600, meziměsíčně o 1500 méně. Údaje dnes zveřejnil Úřad práce ČR. Loni v lednu činila nezaměstnanost v hlavním městě 2,7 procenta.

V celém Česku nezaměstnanost v prvním měsíci roku vzrostla o dvě desetiny bodu na 3,9 procenta. Úřady evidovaly 283 059 nezaměstnaných, kterých bylo poprvé od března 2018 více než volných míst. Těch zaměstnavatelé v lednu nabízeli 281 141.

Nižší nezaměstnanost než v Praze nevykázal žádný kraj, tři kraje, Plzeňský, Pardubický a Zlínský, ji měly ale stejnou. Nejhorší situace ohledně zaměstnanosti zůstává v Ústeckém kraji, kde bylo v lednu bez práce 5,8 procenta lidí.

V Praze na jednu volnou pozici nyní připadá v průměru 0,4 uchazeče. Nižší poměr nadále mají okresy Praha – východ (0,2), Mladá Boleslav a Praha – západ (oba 0,3).

Naopak na Karvinsku se o jedno místo uchází téměř 12 lidí. Celorepublikový průměr činí jeden uchazeč na jedno volné místo.


Autor: ČTK

Praha 4 získá 15,7 milionu korun za umisťování uprchlíků do škol

Dnes ve 20:49

Praha 4 získá 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům pro školy za umisťování dětí z uprchlických rodin. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Praha 1 dokončila rekonstrukci opěrné zdi na Kampě i Odkolkovské zahrady

Dnes v 17:56

Praha 1 dokončila obnovu historické opěrné zdi v Odkolkovské zahradě, která je nedílnou součástí parku Kampa. Tato revitalizace je součástí širší snahy o zachování a zkrášlení kulturního dědictví města a jeho zelených prostor. Informovala o tom mluvčí městské časti Karolína...

Rada mladších zavítala do osmi regionů, nejzajímavější prezentace představí studenti v Praze

Dnes v 11:18

V pondělí 4. prosince se v Praze uzavře 10. ročník meziškolní konference Rada mladších, která se letos poprvé vydala za středoškolskými studenty do krajských měst v Čechách i na Moravě.  Cílem projektu bylo dát prostor mladým lidem vyjádřit postoje k tématům jako jsou jinakost a LGBT,...

Schola Pragensis pomáhá s výběrem střední školy i po skončení veletrhu

Dnes v 07:28

Minulý týden se v Praze od čtvrtka do soboty uskutečnil největší veletrh středních a vyšších odborných škol Schola Pragensis. Veletrh již 28 let pomáhá tisícům středoškoláků z Prahy a okolí s výběrem správné střední školy. 

Praha podpoří Dětské centrum Paprsek, zvýší příspěvek pro budoucí pěstouny

Včera ve 13:04

Hlavní město navýší příspěvek pro Dětské centrum Paprsek. Centrum získá pro budoucí pěstounské rodiče celkovou částku 248 400 korun. Příspěvek má sloužit pěstounským párům, které se připravují na přijetí dítěte do rodiny. Navýšení příspěvku v pondělí schválili pražští...

Praha spustí další etapu přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod

Včera v 07:42

Radní Prahy na svém jednání odsouhlasili uskutečnění veřejné zakázky na stavbu Nátokového labyrintu – levý břeh, který je další etapou projektu celkové přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV) na Císařském ostrově. Samotná stavba by měla trvat zhruba...

Další články
Nahoru