Dnes Pondělí - polojasno -1°C
Zítra Úterý - jasno -1°C
Pondělí 6. 2. 2023
Svátek má Vanda
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Nezaměstnanost v Praze v lednu klesla o desetinu bodu na 2,7 procenta
Ilustrační foto: archiv

Nezaměstnanost v Praze v lednu klesla o desetinu bodu na 2,7 procenta

Nezaměstnanost v Praze v lednu klesla na 2,7 procenta, loni v prosinci činila 2,8 procenta. Míra nezaměstnanosti v hlavním městě klesá nebo stagnuje od loňského března. Na začátku letošního roku hledalo práci 25 817 lidí, o 230 méně než na konci loňského roku. Zhruba o 250 na 88 536 ubylo i volných pracovních míst. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Úřad práce ČR.

Nezaměstnanost v hlavním městě se snížila také meziročně, v lednu 2021 činila 3,6 procenta. Právě na 3,6 procenta se v lednu zvýšila nezaměstnanost v celém Česku. Na konci loňského roku byla o desetinu bodu nižší.

Nejnižší nezaměstnanost byla na konci ledna v Pardubickém kraji, kde činila 2,6 procenta. Následuje Praha s 2,7 procenta. Naopak nejvyšší nezaměstnanost je v Moravskoslezském a Ústeckém kraji. Bez práce tam bylo v lednu shodně 5,3 procenta lidí.

Vzhledem k počtu volných pracovních míst, kterých má Praha mezi kraji suverénně nejvíc, patří hlavní město k oblastem s nejnižším počtem uchazečů o práci na jedno volné místo.

V Praze v lednu připadalo na každé místo pouze 0,3 zájemce, zatímco na dlouhodobě nejhorším Karvinsku je to téměř 11 uchazečů. Nejlepší je situace v okresech Praha-východ a Tachov, kde připadá 0,1 uchazeče na každé volné místo.

Počet takzvaných dosažitelných nezaměstnaných, kteří by mohli okamžitě nastoupit do práce, v Praze minulý měsíce dále klesl, a to na 23 591 lidí.


Autor: ČTK

Projekt Trenéři do škol v základních školách Prahy 2 pokračuje

Dnes ve 14:36

Praha 2 bude pokračovat v zapojování profesionálních trenérů do hodin tělocviku. Projekt, který radnice pilotně spustila v minulém školním roce a který finančně podporuje, tak bude fungovat i nadále.

Cena plynu klesne pod vládní strop stávajícím zákazníkům innogy s produktem Standard

Dnes v 11:58

Skupina innogy přijímá opatření, v jehož důsledku se stávající zákazníci, kteří mají produkt Standard, dostanou s komoditní cenou plynu pod cenový strop stanovený vládou. Opatření platí pro tyto zákazníky zpětně od 1. února 2023 až do konce letošního roku a týká se téměř 320 tisíc zákazníků, kteří...

Hasiči zvou na taneční zábavu

Dnes v 11:20

Taneční zábava v pátek 24. února v klubu Varta.

Praha 7 opravuje školní střechy

Včera v 09:21

Praha 7 dokončila rozsáhlou rekonstrukci střechy ZŠ Fr. Plamínkové. Kompletní renovací prošla střecha hlavní budovy a proběhly také úpravy střechy přístavby, kde je umístěna jídelna. 

Praha 6 podpoří ekologické projekty, je několik dotačních programů

4. února 2023 v 18:27

Letos opět lze žádat Prahu 6 o finanční podporu na své ekologické projekty z několika programů. Městská část o tom informovala na svém webu.

Praha 2 dotacemi podpoří sedm oblastí, od sociální až po sport a kulturu

4. února 2023 v 18:15

Praha 2 letos vyčlenila na dotace 4,12 milionu korun, což je meziročně o 50 000 korun více. Radnice poskytne na období roku 2023 a 1. čtvrtletí roku 2024 veřejnou finanční podporu v těchto oblastech: sociální a sociálně zdravotní, sport, kultura, mimoškolní činnost dětí a mládeže, životní...

Hasiči měli kvůli větru napilno, zasahovali u popadaných stromů

4. února 2023 v 17:58

Od pátečního odpoledne do sobotního rána zasahovali pražští hasiči u desítky případů v souvislosti se silným větrem. Jednalo se o popadané stromy a uvolněné plechy. Informovali o tom na twitteru.

Pro kočičku do knihovny, koná se umísťovací výstava

4. února 2023 v 07:19

Umísťovací výstava koček se koná v sobotu 4. února od 11 do 17 hodin v prostorách Městské knihovny v Praze 2.

Další články
Nahoru