Dnes Neděle - polojasno 15°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 17°C
Neděle 29. 5. 2022
Svátek má Maxmilián a Maxim
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Nezaměstnanost v Praze v dubnu stagnovala, ubylo volných míst
Pracovní úřady v Praze na konci dubna evidovaly 88 791 volných pracovních míst. Foto: archiv

Nezaměstnanost v Praze v dubnu stagnovala, ubylo volných míst

Nezaměstnanost v Praze v dubnu stagnovala na březnových 2,6 procenta. Bez práce bylo na konci měsíce 24 028 lidí, meziměsíčně o zhruba 600 méně. Současně ale ubylo volných pracovních míst. Pracovní úřady jich ke konci dubna evidovaly 88 791, přibližně o 4800 méně než o měsíc dříve. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Úřad práce ČR.

Počet takzvaných dosažitelných nezaměstnaných, kteří by mohli okamžitě nastoupit do práce, v Praze minulý měsíc klesl na 21 715 lidí. Vedle nich jsou v evidenci úřadu práce například lidé v pracovní neschopnosti, v rekvalifikačních kurzech, ženy na mateřské dovolené nebo uchazeči ve vazbě.

Meziročně je míra nezaměstnanosti v Praze nižší. Před rokem v březnu činila 3,6 procenta a bez práce tehdy bylo 33 352 lidí.

Nižší nezaměstnanost než v hlavním městě měly v dubnu tři kraje. Nejnižší byla v Pardubickém kraji, kde činila 2,3 procenta. Následoval Jihočeský kraj s 2,4 procenta a Zlínský s 2,5 procenta.

Stejnou míru nezaměstnanosti jako Praha vykázaly Plzeňský a Královéhradecký kraj. V celé republice je bez práce 3,3 procenta lidí.

Z hlediska okresů byla nejnižší nezaměstnanost ke konci dubna v okrese Praha-východ, a to 1,1 procenta. V okresech Praha-západ a Pelhřimov shodně činila 1,5 procenta.

Vzhledem k počtu volných pracovních míst, kterých má Praha mezi kraji nejvíc, patří hlavní město k oblastem s nejnižším počtem uchazečů na jednu volnou pozici v nabídce úřadů práce.

V Praze v dubnu připadalo na jedno místo 0,3 zájemce, zatímco na dlouhodobě nejhorším Karvinsku je to 9,7 uchazeče. Nejlepší situace je v okresech Praha-východ, Tachov a Mladá Boleslav, kde připadá 0,1, resp. 0,2 uchazeče na každé volné místo.


Autor: ČTK

Slovenská prezidenta Čaputová uctila památku parašutistů z operace Anthropoid

27. května 2022 v 18:16

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová zahájila dnes svou návštěvu Prahy v Resslově ulici uctěním památky československých parašutistů Jozefa Gabčíka a Jana Kubiše, kteří před 80 lety uskutečnili atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Prezidenta Miloše Zemana při...

Prezidentka Zuzana Čaputová navštíví v pátek Prahu 3

25. května 2022 v 09:44

Prezidentka Slovenské republiky přijala pozvání starosty Prahy 3 Jiřího Ptáčka, aby 27. května společně uctili hrdiny z Čech a Slovenska, kteří se před 80 lety podíleli na operaci Anthropoid a atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Třetí městská část při této...

Další články
Nahoru