Dnes Sobota - zatazeno 1°C
Zítra Neděle - snih 0°C
Sobota 10. 12. 2022
Svátek má Julie
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Nezaměstnanost v Praze v dubnu stagnovala, ubylo volných míst
Pracovní úřady v Praze na konci dubna evidovaly 88 791 volných pracovních míst. Foto: archiv

Nezaměstnanost v Praze v dubnu stagnovala, ubylo volných míst

Nezaměstnanost v Praze v dubnu stagnovala na březnových 2,6 procenta. Bez práce bylo na konci měsíce 24 028 lidí, meziměsíčně o zhruba 600 méně. Současně ale ubylo volných pracovních míst. Pracovní úřady jich ke konci dubna evidovaly 88 791, přibližně o 4800 méně než o měsíc dříve. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Úřad práce ČR.

Počet takzvaných dosažitelných nezaměstnaných, kteří by mohli okamžitě nastoupit do práce, v Praze minulý měsíc klesl na 21 715 lidí. Vedle nich jsou v evidenci úřadu práce například lidé v pracovní neschopnosti, v rekvalifikačních kurzech, ženy na mateřské dovolené nebo uchazeči ve vazbě.

Meziročně je míra nezaměstnanosti v Praze nižší. Před rokem v březnu činila 3,6 procenta a bez práce tehdy bylo 33 352 lidí.

Nižší nezaměstnanost než v hlavním městě měly v dubnu tři kraje. Nejnižší byla v Pardubickém kraji, kde činila 2,3 procenta. Následoval Jihočeský kraj s 2,4 procenta a Zlínský s 2,5 procenta.

Stejnou míru nezaměstnanosti jako Praha vykázaly Plzeňský a Královéhradecký kraj. V celé republice je bez práce 3,3 procenta lidí.

Z hlediska okresů byla nejnižší nezaměstnanost ke konci dubna v okrese Praha-východ, a to 1,1 procenta. V okresech Praha-západ a Pelhřimov shodně činila 1,5 procenta.

Vzhledem k počtu volných pracovních míst, kterých má Praha mezi kraji nejvíc, patří hlavní město k oblastem s nejnižším počtem uchazečů na jednu volnou pozici v nabídce úřadů práce.

V Praze v dubnu připadalo na jedno místo 0,3 zájemce, zatímco na dlouhodobě nejhorším Karvinsku je to 9,7 uchazeče. Nejlepší situace je v okresech Praha-východ, Tachov a Mladá Boleslav, kde připadá 0,1, resp. 0,2 uchazeče na každé volné místo.


Autor: ČTK

Pietní shromáždění v Praze 15 k uctění památky Antonína Švehly

8. prosince 2022 ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí státníka Antonína Švehly se koná pietní shromáždění k uctění jeho památky v sobotu 10. prosince od 14 hodin u hrobky Antonína Švehly.

Anketa: Kudy se bude ubírat Praha 5?

8. prosince 2022 v 06:46

Strukturální plán Prahy 5 řeší kde měnit územní plán, jak se má městská část a její čtvrti rozvíjet i kam umístit nové školy, školky a další veřejnou vybavenost. Aby tento dokument opravdu vyjadřoval potřeby občanů Prahy 5, nemohou ho tvořit pouze odborníci, pracovníci úřadu a političtí zástupci....

Další články
Nahoru