Dnes Středa - jasno 25°C
Zítra Čtvrtek - jasno 24°C
Středa 27. 9. 2023
Svátek má Jonáš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Nezaměstnanost v Praze v červnu dále stagnovala na třech procentech
Úřad práce. Foto: archiv

Nezaměstnanost v Praze v červnu dále stagnovala na třech procentech

Nižší nezaměstnanost než v hlavním městě je v šesti krajích, a to v Jihočeském, Plzeňském, Královéhradeckém, Pardubickém a Zlínském a také v Kraji Vysočina. Shodná tříprocentní míra nezaměstnanosti je ve středních Čechách. Praha patřila dříve k regionům s dlouhodobě nejnižší nezaměstnaností v ČR.

Její pozice se ale zhoršila zejména kvůli pandemii koronaviru, kdy protiepidemická opatření výrazně omezila obchod, služby, kulturu či turistiku. Nejvyšší nezaměstnanost je nyní v Ústeckém kraji, kde je bez práce 5,3 procenta lidí.

Počet takzvaných dosažitelných nezaměstnaných, kteří by mohli okamžitě nastoupit do práce, v metropoli minulý měsíc klesl asi o 330 na 24.511. Vedle nich jsou v evidenci úřadu práce například lidé v pracovní neschopnosti, v rekvalifikačních kurzech, ženy na mateřské dovolené nebo uchazeči ve vazbě.

Na jedno volné místo připadalo v Praze v červnu i nadále 0,3 uchazeče. Stejné je to v okresech Pelhřimov a Praha-západ. V okresech Mladá Boleslav a Praha-východ pak na jedno volné místo připadalo 0,2 uchazeče. Za celou republiku je průměr 0,9. Výrazně nejhůře na tom je Karviná, kde je na jedno místo 10,2 uchazeče. Druhý nejhorší je Bruntál s bilancí 4,9 uchazeče na jedno místo.

Na celorepublikové úrovni nezaměstnanost v červnu dále klesala. Snížila se o desetinu procentního bodu na 3,4 procenta. Na konci minulého měsíce bylo bez práce asi 249 800 lidí, o 4100 méně než v květnu. Počet volných pracovních míst vzrostl o tisícovku na 286 690. Pracovní trh ovlivňují s létem sezonní práce.


Autor: ČTK

Praha 1 prodlouží ubytování ukrajinským uprchlíkům

Včera v 18:03

Radní Prahy 1 v úterý odsouhlasili prodloužení nájmu ubytovacích prostor pro ukrajinské občany, kteří uprchli před ruskou agresí.

Na veletrhu EXPO REAL v Mnichově se společně představí Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj

Včera v 09:25

Na jednom z nejvýznamnějších investičních veletrhů světa, EXPO REAL v Mnichově, se prezentují desítky tisíc účastníků z více jak 70 zemí. Letos, podobně jako v předešlých letech, se ve společné expozici představí Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj. Jejich společná expozice s názvem Czech Cities...

Pokračuje zvýšená údržba pochozí zóny Háje

25. září 2023 v 15:49

„Opravené schody, odplevelené dlaždice, strojní čištění. Nevzdáváme základní kultivaci společně s dohledem na bezpečnost veřejnosti,“ uvedla k pochozí zóně u stanice metra Háje starostka Prahy 11 Šárka Zdeňková (HPP 11).

Praha poskytne peníze na stavbu domu s pečovatelskou službou v Řepích

25. září 2023 ve 14:53

Hlavní město poskytne návratnou finanční výpomoc na stavbu domu s pečovatelskou službou v Praze 17. V Řepích v ulici K Šancím vznikne bydlení pro seniory. Městská část získá na stavbu díky podpoře hlavního města půjčku ve výši 180 milionů korun. Poskytnutí finanční výpomoci v pondělí schválila...

Další články
Nahoru