Dnes Čtvrtek - zatazeno 2°C
Zítra Pátek - snih -1°C
Čtvrtek 30. 11. 2023
Svátek má Ondřej
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Nezaměstnanost v Praze v červenci po čtyřech měsících stoupla na 2,7 procenta
Úřad práce. Foto: archiv

Nezaměstnanost v Praze v červenci po čtyřech měsících stoupla na 2,7 procenta

Nezaměstnanost v Praze v červenci stoupla na 2,7 procenta z 2,6 procenta v předchozích čtyřech měsících. Na konci prvního prázdninového měsíce bylo v metropoli bez práce 25 000 uchazečů. Na výběr měli více než 76 000 volných míst v nabídce úřadu práce. Údaje dnes zveřejnil Úřad práce ČR. Loni v červenci byla v Praze nezaměstnanost 3,4 procenta.

K poslednímu červencovému dni letošního roku úřad registroval 24 989 lidí hledajících zaměstnaní. Bylo to o 1439 zájemců víc než na konci června. Meziročně počet nezaměstnaných klesl o více než 6900.

Počet nabízených pozic v hlavním městě naopak klesl. Na konci července jich bylo 76.207, meziměsíčně o 1420 méně. Loni v červenci bylo v nabídce přes 96 000 volných pozic.

Nižší nezaměstnanost než v Praze mělo letos v červenci šest krajů. Nejlépe na tom byl Pardubický kraj s mírou nezaměstnanosti 2,3 procenta a dále Jihočeský kraj s nezaměstnaností 2,4 procenta.

Naopak nejhůř na tom byl Ústecký kraj s pětiprocentní nezaměstnaností. Červencový celorepublikový průměr byl 3,3 procenta.

Ve srovnání okresů byla v červenci nejnižší nezaměstnanost 1,2 procenta v okrese Praha-východ. V okresech Praha-západ a Pelhřimov shodně činila 1,6 procenta. Na opačném konci pořadí je Karvinsko s více než osmiprocentní nezaměstnaností.

Volných pracovních míst v nabídce úřadů práce má Praha mezi kraji nejvíc. Na každé z nich připadá v průměru 0,3 zájemce, stejně jako v dalších čtyřech okresech.

Nižší podíl s pěti místy na jednoho uchazeče má Mladoboleslavsko a s deseti místy na jednoho nezaměstnaného okres Praha-východ. Naopak na Karvinsku připadá téměř deset zájemců na jedno volné místo. Celorepublikový průměr činí 0,8 uchazeče.

 


Autor: ČTK

Den otevřených dveří na FEL ČVUT přiblíží studium robotů, multimédií, energetiky či informatiky

Včera v 07:03

Možnostmi studia nejmodernějších technologií v energetice, elektrotechnice, elektronice, ale i informatice, kybernetice a multimédiích provede středoškoláky a středoškolačky čtveřice tras během Dne otevřených dveří Fakulty elektrotechnické ČVUT. Akce se uskuteční v pátek 1. prosince 2023. Program...

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 49. týden

27. listopadu 2023 ve 12:20

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na projekty vzdělávání učitelů a dětí dá Praha 6 v následujících dvou letech 9,5 milionu korun

26. listopadu 2023 ve 22:16

Radnice Prahy 6 vloží v letech 2024 a 2025 do školství na projekty vzdělávání pedagogů a dětí 9,46 milionu korun. Peníze vydá prostřednictvím svého místního akčního plánu (MAP). Projekty se budou týkat mimo jiné médií, umělé inteligence, práva či finanční gramotnosti. Zaměřit se radnice chce také...

Praha 4 pokračuje v přípravě revitalizace pěší zóny na Pujmanové

26. listopadu 2023 ve 20:23

Podklady pro zpracování projektové dokumentace na revitalizaci pěší zóny Pujmanové jsou hotové. Praha 4 již dokument předala ke schválení Odboru investic hlavního města Prahy a nyní se čeká na schválení zastupitelstvem. Městská část o tom informovala na svém webu.

Úspěšná Mikulášská sbírka v Praze 9

26. listopadu 2023 ve 12:24

Minulý týden se otevřely brány radnice Prahy 9 všem, kteří rádi pomáhají. Konala se charitativní sbírka pro potřebné.

Praha 1: Pro Euroklíč na radnici

26. listopadu 2023 v 10:52

Euroklíč je univerzální klíč určený pro osoby se zdravotním postižením, sloužící k dostupnosti WC, výtahů, plošin a podobných kompenzačních zařízení. K vyzvednutí je v budově radnice Prahy 1.

Praha 4: Zapojte se do rozvoje Kačerova

26. listopadu 2023 v 09:39

Praha 4 zve na veřejné setkání k plánované proměně Kačerova. Tématem bude dopravní bezpečnost, mobiliář a herní prvky či údržba veřejné zeleně. 

Zajímá vás, co ukrývá Jaderka v centru Prahy? Přijďte na Den otevřených dveří

26. listopadu 2023 v 08:24

Přijďte nasát atmosféru špičkové univerzity s individuálním přístupem. Vědci na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze připravili řadu exkurzí a přednášek, kde si na své přijde opravdu každý. Od termojaderného fúzního reaktoru přes hi-tech lasery až po aplikace matematiky v systému...

Praha 14: O projektech participativního rozpočtu hlasuje do středy

26. listopadu 2023 v 01:26

Letos se v rámci participativního rozpočtu sešlo celkem 11 realizovatelných občanských projektů. A o tom, které projekty dostanou zelenou, se rozhoduje ještě tři dny.

Další články
Nahoru