Dnes Pátek - mlha 7°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 10°C
Pátek 7. 10. 2022
Svátek má Justýna
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Nezaměstnanost v Praze v červenci po čtyřech měsících stoupla na 2,7 procenta
Úřad práce. Foto: archiv

Nezaměstnanost v Praze v červenci po čtyřech měsících stoupla na 2,7 procenta

Nezaměstnanost v Praze v červenci stoupla na 2,7 procenta z 2,6 procenta v předchozích čtyřech měsících. Na konci prvního prázdninového měsíce bylo v metropoli bez práce 25 000 uchazečů. Na výběr měli více než 76 000 volných míst v nabídce úřadu práce. Údaje dnes zveřejnil Úřad práce ČR. Loni v červenci byla v Praze nezaměstnanost 3,4 procenta.

K poslednímu červencovému dni letošního roku úřad registroval 24 989 lidí hledajících zaměstnaní. Bylo to o 1439 zájemců víc než na konci června. Meziročně počet nezaměstnaných klesl o více než 6900.

Počet nabízených pozic v hlavním městě naopak klesl. Na konci července jich bylo 76.207, meziměsíčně o 1420 méně. Loni v červenci bylo v nabídce přes 96 000 volných pozic.

Nižší nezaměstnanost než v Praze mělo letos v červenci šest krajů. Nejlépe na tom byl Pardubický kraj s mírou nezaměstnanosti 2,3 procenta a dále Jihočeský kraj s nezaměstnaností 2,4 procenta.

Naopak nejhůř na tom byl Ústecký kraj s pětiprocentní nezaměstnaností. Červencový celorepublikový průměr byl 3,3 procenta.

Ve srovnání okresů byla v červenci nejnižší nezaměstnanost 1,2 procenta v okrese Praha-východ. V okresech Praha-západ a Pelhřimov shodně činila 1,6 procenta. Na opačném konci pořadí je Karvinsko s více než osmiprocentní nezaměstnaností.

Volných pracovních míst v nabídce úřadů práce má Praha mezi kraji nejvíc. Na každé z nich připadá v průměru 0,3 zájemce, stejně jako v dalších čtyřech okresech.

Nižší podíl s pěti místy na jednoho uchazeče má Mladoboleslavsko a s deseti místy na jednoho nezaměstnaného okres Praha-východ. Naopak na Karvinsku připadá téměř deset zájemců na jedno volné místo. Celorepublikový průměr činí 0,8 uchazeče.

 


Autor: ČTK

Polívkování a Street food festival na Smíchovské náplavce

Dnes ve 12:16

V sobotu 8. října se na Smíchovské náplavce koná Street food festival Polívkování. Zahřejí vás nejen polévky tuzemské, jako například bramboračka, kulajda, zelňačka, čočková, dýňová, prdelačka, knedlíčková, dršťková či poctivé vývary, tak i polévky z celého světa, jako ruský boršč, mexické...

Praha 13: Rybářské závody v Třebonicích

Dnes v 11:45

Pro vyznavače šupin a ploutví se konají rybářské závady v Třebonicích.

Festival Das Filmfest zve na nejaktuálnější filmy z Německa, Rakouska a Švýcarska

Dnes v 10:53

Za dva týdny v Praze odstartuje 16. ročník festivalu německy mluvených filmů Das Filmfest, který opět nabídne pestrý výběr cenami ověnčených a divácky úspěšných snímků od renomovaných tvůrců i debutantů. Němčina zazní na plátnech pražských kin Lucerna, Atlas a Ponrepo od 20. do...

Do kampaně 100 gramů pro přírodu se zapojila Praha 15

Dnes v 10:17

Patnáctá městská část ve spolupráci se společností Remobil se zapojila do charitativně ekologického sběru starých a nepotřebných mobilních telefonů.

Pavilon goril prodlužuje návštěvní hodiny

Dnes v 07:29

O nový pavilon goril – Rezervaci Dja – je mimořádný zájem. Na základě četných dotazů návštěvníků prodlužuje Zoo Praha otevírací dobu pavilonu o dvě hodiny. Od 7. října, tak mohou lidé probádat kamerunský prales a pozorovat gorily i po uzavření areálu zoo až do 20 hodin. Rozšířené návštěvní hodiny...

Hřiště na chodníku, obrázky v mapách i úklid. V Praze 13 se konal Ideathon

Včera v 10:41

V polovině září se uskutečnil v Praze 13 již šestý Ideathon. Osm tříčlenných týmů pracovalo na výzvách z oblasti školství, bezpečnosti, volnočasových aktivit a životního prostředí.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 41. týden

Včera v 09:35

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Konec vodníků na Střížkově aneb jak utopit doktora Maška

5. října 2022 ve 20:44

Spolek za veselejší Střížkov zve na oblíbenou kratochvíli Haló ven. Sraz místních i přespolních vodníků, podvodníků, hejkalů, skřítků, víl, divoženek a jiné havěti je v sobotu 22. října v 16 hodin v parku Václavka na Střížkově.

Oslava Dne stromů u Stodůleckého rybníka

5. října 2022 v 08:17

Oslavu Dne stromů v Centrálním parku, která bude zahájena společnou výsadbou vícekmeného javoru tatarského na loučce poblíž rybníka pořádá Praha 13 ve středu 12. října.

Dvojka sbírá staré mobily

5. října 2022 v 07:59

Radnice Prahy 2 ve spolupráci s neziskovou společností Remobil sbírá až do 21. října staré mobily pro následnou recyklaci. Deset korun za každý odevzdaný přístroj navíc pomůže Jedličkovu ústavu v Praze.

V poledne proběhne pravidelná zkouška sirén

5. října 2022 v 07:47

Ve středu 5. října se uskuteční na celém území Prahy pravidelná zkouška provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění.

Praha 11 se zapojila do kampaně 100 gramů pro přírodu

4. října 2022 v 17:52

Kampaň na podporu recyklace mobilních telefonů k umožnění opětovného využití surovin. V rámci grantu hl. m. Prahy a ve spolupráci se společností Remobil se k ní od 3. do 21. října připojila jedenáctá městská část.

Další články
Nahoru