Dnes Sobota - prehanky-dest 20°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 22°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Nezaměstnanost v Praze stagnuje už třetí měsíc
Úřad práce. Foto: archiv

Nezaměstnanost v Praze stagnuje už třetí měsíc

Nezaměstnanost v Praze třetí měsíc po sobě stagnuje – v květnu činila 2,6 procenta, zůstala tak na stejné hodnotě jako v dubnu a březnu. Bez práce bylo ke konci května 23.728 lidí, o 300 méně než o měsíc dříve. Volných míst bylo skoro čtyřikrát víc, i když meziměsíčně jich mírně ubylo – úřady práce jich evidovaly 88.625, o 166 méně než na konci dubna. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Úřad práce ČR.

Meziročně je míra nezaměstnanosti v Praze nižší. Loni v květnu činila 3,6 procenta, v evidenci úřadu práce bylo tehdy v hlavním městě 32.808 uchazečů o práci.

Počet takzvaných dosažitelných nezaměstnaných, kteří by mohli okamžitě nastoupit do práce, v Praze minulý měsíc klesl o zhruba 300 na 21.385 lidí. Vedle nich jsou v evidenci úřadu práce například lidé v pracovní neschopnosti, v rekvalifikačních kurzech, ženy na mateřské dovolené nebo uchazeči ve vazbě.

Nižší nezaměstnanost než v Praze mělo v květnu šest krajů. Nejnižší byla v Pardubickém kraji, kde činila 2,1 procenta. Následoval Jihočeský (2,2 procenta), Zlínský (2,4 procenta) a Plzeňský, Královéhradecký kraj a Kraj Vysočina s 2,5procentní nezaměstnaností. V celé republice nezaměstnanost v květnu klesla o desetinu procentního bodu na 3,2 procenta.

Z hlediska okresů byla nejnižší nezaměstnanost ke konci května v okrese Praha-východ, a to 1,1 procenta. V okresech Praha-západ a Pelhřimov shodně činila 1,5 procenta.

Vzhledem k počtu volných pracovních míst, kterých má Praha mezi kraji nejvíc, patří hlavní město k oblastem s nejnižším počtem uchazečů na jednu volnou pozici v nabídce úřadů práce. V metropoli minulý měsíc připadalo na jedno místo 0,3 zájemce, zatímco na dlouhodobě nejhorším Karvinsku je to 9,7 uchazeče. Nejlepší situace je v okrese Praha-východ, kde připadá 0,1 uchazeče na každé volné místo, celorepublikový průměr činí 0,7.


Autor: ČTK

Malostranský hřbitov: Tanec smrti

Dnes v 09:28

Divadelní průvod, pohřeb smutku, připomínka radostí života ve stylu site-specific, která herce společně s diváky podněcuje k oslavě života, ale nezapomíná ani na lidskou smrtelnost ve čtvrtek 30. května ve 20:30.

Reuse neděle v Praze 6

Dnes v 07:52

Dát věcem druhou šanci můžete v neděli 2. června od 11 do 18 hodin na Vítězném náměstí.

Praha 6: Setkání v parku Malý Břevnov

Dnes v 07:25

Další ze série setkání představitelů šesté městské části s veřejností se uskuteční v parku na Malém Břevnově. Tématem setkání ve středu 29. května v 17 hodin bude doprava, bytová výstavba nebo kulturní akce.

Žižkovské mezidvorky 2024

Dnes v 06:31

Třináctý ročník multižánrového sousedského festivalu v sobotu 25. května od 13 hodin. Těšit se můžete na staronové, ale i zbrusu nové účastníky, nové dvorky k prozkoumání, bohatý program, setkání s místními umělci a výtvarníky a dalšími zajímavými lidmi...

Střet vlaku s lokomotivou u hlavního nádraží způsobil velkou škodu

Včera ve 22:43

Škodu za více než 100 milionů korun v pátek dopoledne střet osobního vlaku s posunovací lokomotivou na pražském hlavním nádraží. Záchranáři ošetřili tři lidi, kteří utrpěli šok a odřeniny. Podle původních odhadů měla být materiální škoda výrazně nižší, mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal ale...

Zemřel herec a režisér Jan Kačer

Včera v 17:10

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. ČTK to oznámila jeho dcera Adéla Kubačáková. Byl ikonou nové vlny československého filmu a stál u zrodu pražského Činoherního klubu. Prosadil se jako divadelní režisér, režíroval například v Divadle na Vinohradech nebo v Národním...

Přijďte si s námi zahrát. Nedělní open air koncert

Včera ve 12:30

Devátý ročník open air koncertu s názvem Přijďte si s námi zahrát v neděli 26. května na Střeleckém ostrově.

Další články
Nahoru