Dnes Sobota - oblacno 8°C
Zítra Neděle - oblacno 4°C
Sobota 10. 4. 2021
Svátek má Darja
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Nezaměstnanost v Praze poslední tři měsíce nestoupá, zůstává na úrovni 3,4 procenta
Ilustrační foto: archiv

Nezaměstnanost v Praze poslední tři měsíce nestoupá, zůstává na úrovni 3,4 procenta

Nezaměstnanost v Praze v listopadu třetí měsíc po sobě zůstala na 3,4 procenta. Práci si na konci měsíce hledalo 31 473 lidí, o 171 víc než v říjnu. Meziměsíčně ale přibylo i volných míst, a to o víc než 2300 na 83 826. Vyplynulo to údajů, které dnes zveřejnil Úřad práce ČR.

Hlavní město dříve patřilo v celostátním srovnání k regionům s dlouhodobě nejnižší nezaměstnaností. To se ale změnilo letos v květnu, hlavně v důsledku restrikcí proti pandemii koronaviru a citelnému poklesu turistického ruchu, kdy metropoli předběhl Pardubický kraj.

Aktuálně vykazuje nižší míru nezaměstnanosti než Praha sedm krajů, mimo jiné jižní Čechy nebo Zlínský kraj. V listopadu se v metropoli zaevidovalo do evidence úřadů práce 3891 lidí, o víc než šest set méně než předchozí měsíc. Zároveň ale víc než 3700 lidí z registrů vypadlo.

Lidí, kteří mohli v Praze okamžitě nastoupit do práce, bylo na konci listopadu 29 605. Vedle nich jsou v evidenci úřadu práce například lidé v pracovní neschopnosti, v rekvalifikačních kurzech, ženy na mateřské dovolené nebo uchazeči ve vazbě.

Na konci uplynulého měsíce nabízely úřady práce v Praze 83 826 volných míst. Na jednu neobsazenou pozici tak připadalo v průměru 0,4 uchazeče, přičemž celorepublikový průměr je 0,9.

V celém Česku nezaměstnanost stoupla o desetinu procentního bodu na 3,8 procenta. Bez práce bylo přes 274 500 lidí. Na úřady práce se nově přihlásilo přes 35 000 lidí a práci získalo asi 22 000 nezaměstnaných, informovala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).

nezamestnanost-2020_1


Nová klubovna pro skauty z Prahy 8

Dnes v 08:12

Klubovna pro skauty z Prahy 8 se v současné době dokončuje v areálu mateřské školy Dolákova. Skauti budou mít k dispozici zázemí k tvůrčím aktivitám včetně kuchyňky. Klubovna byla jedna z priorit radnice osmé městské části, i když cesta k vybudování nebyla...

Praha 5 chystá vlastní geoportál. Vyhledá hřiště, školy nebo volební místnosti

8. dubna 2021 v 07:36

Praha 5 plánuje spustit vlastní geoportál, interaktivní mapu, která občanům pomůže lépe se orientovat na území městské části a zjednoduší i řešení problémů v různých oblastech života.

Praha 8 nabízí granty pro rok 2021

7. dubna 2021 v 17:21

Spolky a organizace v osmé městské části mohou získat finanční příspěvek v oblastech sport, volný čas, kultura a sociální oblast. Celkově je na všechny oblasti vyčleněno 13 milionů korun.

Výzkum: Jak se na Palmovce cítíme a jak ji vnímáme

7. dubna 2021 v 07:52

To byly základní otázky sociologicko-antropologického výzkumu, který pomůže osmé městské části při plánování dalších kroků pro zklidnění a modernizaci Palmovky.

Další články
Nahoru