Dnes Neděle - zatazeno 4°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 2°C
Neděle 5. 12. 2021
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Nezaměstnanost v Praze poslední tři měsíce nestoupá, zůstává na úrovni 3,4 procenta
Ilustrační foto: archiv

Nezaměstnanost v Praze poslední tři měsíce nestoupá, zůstává na úrovni 3,4 procenta

Nezaměstnanost v Praze v listopadu třetí měsíc po sobě zůstala na 3,4 procenta. Práci si na konci měsíce hledalo 31 473 lidí, o 171 víc než v říjnu. Meziměsíčně ale přibylo i volných míst, a to o víc než 2300 na 83 826. Vyplynulo to údajů, které dnes zveřejnil Úřad práce ČR.

Hlavní město dříve patřilo v celostátním srovnání k regionům s dlouhodobě nejnižší nezaměstnaností. To se ale změnilo letos v květnu, hlavně v důsledku restrikcí proti pandemii koronaviru a citelnému poklesu turistického ruchu, kdy metropoli předběhl Pardubický kraj.

Aktuálně vykazuje nižší míru nezaměstnanosti než Praha sedm krajů, mimo jiné jižní Čechy nebo Zlínský kraj. V listopadu se v metropoli zaevidovalo do evidence úřadů práce 3891 lidí, o víc než šest set méně než předchozí měsíc. Zároveň ale víc než 3700 lidí z registrů vypadlo.

Lidí, kteří mohli v Praze okamžitě nastoupit do práce, bylo na konci listopadu 29 605. Vedle nich jsou v evidenci úřadu práce například lidé v pracovní neschopnosti, v rekvalifikačních kurzech, ženy na mateřské dovolené nebo uchazeči ve vazbě.

Na konci uplynulého měsíce nabízely úřady práce v Praze 83 826 volných míst. Na jednu neobsazenou pozici tak připadalo v průměru 0,4 uchazeče, přičemž celorepublikový průměr je 0,9.

V celém Česku nezaměstnanost stoupla o desetinu procentního bodu na 3,8 procenta. Bez práce bylo přes 274 500 lidí. Na úřady práce se nově přihlásilo přes 35 000 lidí a práci získalo asi 22 000 nezaměstnaných, informovala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).

nezamestnanost-2020_1


Autor: ČTK

Milostivé léto v Praze 2

2. prosince 2021 v 11:58

Do 28. ledna 2022 probíhá akce umožňující fyzickým osobám zbavit se exekucí vedených vůči nim městskou částí Praha 2 vzniklých především v souvislosti s nájmem obecních bytů a nebytových prostor.

Praha pošle nemocnicím další čtyři miliony korun

2. prosince 2021 v 07:57

Rada Prahy na pondělním jednání odsouhlasila návrh na poskytnutí finančních prostředků v celkové výši 4 miliony korun na dofinancování lékařské pohotovostní služby pro vybrané smluvní poskytovatele zdravotních služeb na území hlavního města.

Zákazníkům zkrachovalých dodavatelů energií pomůže nový web

2. prosince 2021 v 07:48

Hlavní město se snaží pomoci Pražanům lépe se orientovat v aktuálně složité situaci v oblasti odběru energií, zejména v souvislosti s nedávným ukončením činnosti společnosti Bohemia Energy, kdy její zákazníci nyní dočasně odebírají zemní plyn a elektřinu v režimu tzv. Dodavatelů poslední instance...

Další články
Nahoru