Dnes Středa - oblacno -2°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest -2°C
Středa 27. 1. 2021
Svátek má Ingrid
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Nezaměstnanost v Praze poslední tři měsíce nestoupá, zůstává na úrovni 3,4 procenta
Ilustrační foto: archiv

Nezaměstnanost v Praze poslední tři měsíce nestoupá, zůstává na úrovni 3,4 procenta

Nezaměstnanost v Praze v listopadu třetí měsíc po sobě zůstala na 3,4 procenta. Práci si na konci měsíce hledalo 31 473 lidí, o 171 víc než v říjnu. Meziměsíčně ale přibylo i volných míst, a to o víc než 2300 na 83 826. Vyplynulo to údajů, které dnes zveřejnil Úřad práce ČR.

Hlavní město dříve patřilo v celostátním srovnání k regionům s dlouhodobě nejnižší nezaměstnaností. To se ale změnilo letos v květnu, hlavně v důsledku restrikcí proti pandemii koronaviru a citelnému poklesu turistického ruchu, kdy metropoli předběhl Pardubický kraj.

Aktuálně vykazuje nižší míru nezaměstnanosti než Praha sedm krajů, mimo jiné jižní Čechy nebo Zlínský kraj. V listopadu se v metropoli zaevidovalo do evidence úřadů práce 3891 lidí, o víc než šest set méně než předchozí měsíc. Zároveň ale víc než 3700 lidí z registrů vypadlo.

Lidí, kteří mohli v Praze okamžitě nastoupit do práce, bylo na konci listopadu 29 605. Vedle nich jsou v evidenci úřadu práce například lidé v pracovní neschopnosti, v rekvalifikačních kurzech, ženy na mateřské dovolené nebo uchazeči ve vazbě.

Na konci uplynulého měsíce nabízely úřady práce v Praze 83 826 volných míst. Na jednu neobsazenou pozici tak připadalo v průměru 0,4 uchazeče, přičemž celorepublikový průměr je 0,9.

V celém Česku nezaměstnanost stoupla o desetinu procentního bodu na 3,8 procenta. Bez práce bylo přes 274 500 lidí. Na úřady práce se nově přihlásilo přes 35 000 lidí a práci získalo asi 22 000 nezaměstnaných, informovala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).

nezamestnanost-2020_1


Pátá a šestá městská část startují spolupráci v oblasti mobility

Včera ve 20:19

Starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková a místostarosta Prahy 6 Jakub Stárek se sešli, aby si předali zkušenosti mezi radnicemi a nastartovali spolupráci.

Tři významné vzpomínkové akce připomenou Den památky obětí holocaustu

Včera v 16:12

Vzhledem k aktuální nepříznivé epidemiologické situaci a s ohledem na krizové opatření Vlády ČR proběhnou zítra akce v online prostoru.

Přihlaste svůj nápad do soutěže Adapterra Awards

Včera v 15:35

Třetí ročník soutěže Adapterra Awards odstartoval a až do konce letošního března mohou lidé na webuwww.adapterraawards.cz přihlašovat již hotové projekty, které pomáhají zvládat dopady klimatické krize.

Zítra zasedne Zastupitelstvo městské části Praha 5

25. ledna 2021 v 16:40

Zasedání Zastupitelstva městské části Praha 5 se koná 26. ledna od 9 hodin a bude online.

Tragédie v Uhříněvsi, vlak tam na přejezdu srazil člověka

25. ledna 2021 v 11:55

Na železničním přejezdu v Uhříněvsi srazil včera krátce podevatenácté hodině rychlík člověka. Signalizační zařízení bylo údajně v provozu.

Další články
Nahoru