Dnes Neděle - skorojasno -2°C
Zítra Pondělí - oblacno -4°C
Pondělí 4. 12. 2023
Svátek má Barbora
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Nezaměstnanost v Praze po třech měsících stagnace v říjnu klesla
Úřad práce. Foto: archiv

Nezaměstnanost v Praze po třech měsících stagnace v říjnu klesla

Nezaměstnanost v Praze v říjnu klesla na 2,8 procenta, předtím tři měsíce stagnovala na 3,1 procenta. Práci si ke konci minulého měsíce hledalo 27 808 lidí, o 231 méně než v září. Volných míst v hlavním městě bylo třikrát tolik, zaměstnavatelé jich nabízeli 85 989, meziměsíčně o 256 víc. Vyplývá to z údajů, které ve středu zveřejnil Úřad práce ČR. Loni v říjnu byla míra nezaměstnanosti v Praze 3,1 procenta.

V celém Česku v říjnu nezaměstnanost meziměsíčně klesla o 0,1 procentního bodu na 3,5 procenta. Nejvyšší nezaměstnanost byla v Ústeckém kraji s 5,4 procenta. Naopak nejnižší nezaměstnanost zaznamenali ve Zlínském kraji, Jihočeském kraji, Plzeňském kraji a Kraji Vysočina, kde shodně činila 2,6 procenta.

V Praze v říjnu připadalo na jedno volné pracovní místo 0,3 uchazeče o zaměstnání. Stejná situace byla v sousedních okresech Praha-východ a Praha-západ. Nejlépe na tom bylo Mladoboleslavsko, kde na jednu pozici bylo 0,2 uchazeče, naopak nejhůře Karvinsko s deseti uchazeči na jedno místo.

Počet lidí v evidenci pracovních úřadů zahrnuje i nezaměstnané, kteří nemohou okamžitě nastoupit do práce. Jsou to například lidé na rekvalifikačních kurzech, nezaměstnané ženy na mateřské dovolené, vězni nebo nezaměstnaní v pracovní neschopnosti.

Takzvaných dosažitelných uchazečů o zaměstnání ve věku od 15 do 64 let, kteří mohli ihned nastoupit do práce, bylo v Praze v říjnu 25 126.


Autor: ČTK

Na holešovickém nádraží se našel mrtvý muž, zřejmě umrzl

Včera v 17:50

V areálu holešovického nádraží v Praze 7 byl kolem nedělního poledne nalezen mrtvý muž. Vše zatím nasvědčuje tomu, že s největší pravděpodobností umrzl. Podle sdělení pražské policie bylo cizí zavinění vyloučeno, stejně jako srážka s vlakem. 

Praha 4 získá 15,7 milionu korun za umisťování uprchlíků do škol

30. listopadu 2023 ve 20:49

Praha 4 získá 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům pro školy za umisťování dětí z uprchlických rodin. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Praha 1 dokončila rekonstrukci opěrné zdi na Kampě i Odkolkovské zahrady

30. listopadu 2023 v 17:56

Praha 1 dokončila obnovu historické opěrné zdi v Odkolkovské zahradě, která je nedílnou součástí parku Kampa. Tato revitalizace je součástí širší snahy o zachování a zkrášlení kulturního dědictví města a jeho zelených prostor. Informovala o tom mluvčí městské časti Karolína...

Rada mladších zavítala do osmi regionů, nejzajímavější prezentace představí studenti v Praze

30. listopadu 2023 v 11:18

V pondělí 4. prosince se v Praze uzavře 10. ročník meziškolní konference Rada mladších, která se letos poprvé vydala za středoškolskými studenty do krajských měst v Čechách i na Moravě.  Cílem projektu bylo dát prostor mladým lidem vyjádřit postoje k tématům jako jsou jinakost a LGBT,...

Další články
Nahoru