Dnes Čtvrtek - zatazeno 2°C
Zítra Pátek - zatazeno 1°C
Čtvrtek 1. 12. 2022
Svátek má Iva
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Nezaměstnanost v Praze klesla v březnu o desetinu bodu na 2,6 procenta
Ilustrační foto: archiv

Nezaměstnanost v Praze klesla v březnu o desetinu bodu na 2,6 procenta

Nezaměstnanost v Praze v březnu klesla na 2,6 procenta z únorových 2,7 procenta. Bez práce bylo na konci měsíce 24 612 lidí, meziměsíčně o 832 méně. Počet volných pracovních míst proti konci února stoupl o více než 2100 na 93 541. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Úřad práce ČR.

Počet takzvaných dosažitelných nezaměstnaných, kteří by mohli okamžitě nastoupit do práce, v Praze minulý měsíc klesl, a to na 22 292 lidí. Vedle nich jsou v evidenci úřadu práce například lidé v pracovní neschopnosti, v rekvalifikačních kurzech, ženy na mateřské dovolené nebo uchazeči ve vazbě.

Meziročně je míra nezaměstnanosti v Praze nižší. Před rokem v březnu činila 3,7 procenta. Bez práce bylo tehdy 33.612 lidí.

Nezaměstnanost v hlavním městě mezi nejnižší v Česku. Lépe je na tom nyní pouze Pardubický kraj, kde je bez práce 2,4 procenta lidí. Stejnou míru nezaměstnanosti jako Praha vykazuje Jihočeský a Zlínský kraj. V celé republice je bez práce 3,4 procenta lidí.

Vzhledem k počtu volných pracovních míst, kterých má Praha mezi kraji nejvíc, patří hlavní město k oblastem s nejnižším počtem uchazečů o práci na jednu volnou pozici v nabídce úřadů práce. V Praze v únoru připadalo na každé místo 0,3 zájemce, zatímco na dlouhodobě nejhorším Karvinsku je to 9,5 uchazeče. Nejlepší je situace v okresech Praha-východ a Tachov, kde připadá 0,1 uchazeče na každé volné místo.


Autor: ČTK

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

Dnes v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Další články
Nahoru