dnes
Středa - snih
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih
4°C
Nezaměstnanost v Praze klesla pod tři procenta
Ilustrační foto: archiv

Nezaměstnanost v Praze klesla pod tři procenta

Nezaměstnanost v Praze v květnu meziměsíčně klesla o desetinu bodu na 2,9 procenta. Bez práce bylo v hlavním městě 26 863 lidí, o téměř 800 méně než v dubnu. Naopak volných míst na pracovním trhu přibylo, a to o více než 4800 na 33 699. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Úřad práce ČR.

Větší podíl lidí bez práce je v metropoli mezi ženami, činí 3,1 procenta, u mužů 2,8 procenta. Z celkového počtu lidí bez práce bylo 24 855 takzvaných dosažitelných uchazečů, tedy těch, kteří mohou do zaměstnaní nastoupit ihned. Na jedno volné místo připadlo v Praze 0,8 uchazeče, celostátní průměr je 1,8.

V celé republice klesla v květnu nezaměstnanost na 4,1 procenta z dubnových 4,4 procenta. Nejnižší míru nezaměstnanosti vykázal Plzeňský kraj, a to 2,6 procenta. Následovaly Pardubický kraj s 2,7 procenta, Královéhradecký kraj s 2,8 procenta a Praha s Jihočeským krajem s 2,9 procenta.


Z daňových rájů je řízeno nejméně firem za posledních pět let

Včera v 10:18

Počet českých společností, které mají vlastníka se sídlem v daňovém ráji, ke konci roku 2017 dosáhl 13 031 a meziročně poklesl o 1,2 procent, tj. o 154 firem. Majitelé z destinací považované za daňový ráj kontrolují 2,7 procent českých firem, a do jejich základního kapitálu celkem investovali přes...

Pojišťovna Kooperativa: TRAVEL ASISTENT pomůže při zpoždění letu

Včera v 07:58

Kooperativa před vrcholem zimní sezóny připravila nové cestovní pojištění, které přináší řadu praktických novinek. Klienti, kteří k cestám do zahraničí využívají leteckou dopravu, se budou moci spolehnout na novou bezplatnou službu TRAVEL ASISTENT, která jim pomůže řešit potíže při zpoždění nebo...

Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru