dnes
Středa - oblacno
7°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
9°C
pozítří
Pátek - skorojasno
3°C
Nezaměstnanost v Praze dál klesá, už je jen 3,4 procenta
Ilustrační foto: archiv

Nezaměstnanost v Praze dál klesá, už je jen 3,4 procenta

Nezaměstnanost v Praze v listopadu klesla na 3,4 procenta z říjnových 3,6 procenta. Bez práce je nyní v hlavním městě 30 663 lidí, což je o 1361 lidí méně než minulý měsíc. Naopak nabídka volných pracovních míst se mírně rozšířila, a to o 203 na 21 325. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Úřad práce ČR.

Z celkového počtu lidí bez práce bylo v metropoli 28.739 takzvaných dosažitelných uchazečů, tedy těch, kteří mohou do zaměstnaní nastoupit ihned. Na jedno volné místo připadlo 1,4 uchazeče, celostátní průměr je 2,7.

V celé republice klesla v listopadu nezaměstnanost meziměsíčně o desetinu bodu na 4,9 procenta. V evidenci úřadů bylo 362 755 uchazečů o práci, nejméně od prosince 2008. Naopak volných míst zaměstnavatelé nabízeli nejvíce od listopadu 2007, bylo jich 135 300.

Metropole už několikátý měsíc po sobě není krajem s nejnižší nezaměstnaností v zemi. Nejnižší nezaměstnanost zůstala v Plzeňském kraji, a to 3,3 procenta. Praha je na druhém místě.

nezamestnani-listopad-2016

Z hlediska okresů nejnižší míru nezaměstnanosti vykázaly okresy Rychnov nad Kněžnou, Praha-východ a Benešov a nejvyšší Karvinsko a Mostecko, kde překročila deset procent. Meziměsíční se snížila nezaměstnanost ve 47 regionech a podíl nezaměstnaných stejný nebo vyšší než republikový průměr hlásí 34 regionů.


Na střeše Kliniky chce skupina pěti aktivistů zůstat i další dny

Včera v 11:15

Na střeše bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově nadále zůstává skupina pěti aktivistů, pro které bylo Autonomní sociální centrum Klinika domovem. Obávají se, že budova vlastněná Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) zůstane po vyklizení prázdná, proto plánují na střeše...

Do čela Pražské vodohospodářské společnosti byl jmenován Pavel Válek

11. ledna 2019 v 17:24

Nové složení dozorčí rady Pražské vodohospodářské společnosti (PVS) přistoupilo po osmi letech k výměně vedení společnosti. Reagovalo tak na rezignaci jednoho z členů představenstva Martina Vlasty. Dosavadního generálního ředitele Petra Žejdlíka střídá uznávaný vodohospodářský odborník...

Další články
Nahoru