Dnes Neděle - skorojasno -2°C
Zítra Pondělí - oblacno -4°C
Pondělí 4. 12. 2023
Svátek má Barbora
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Nezaměstnanost v Praze byla v září 3,1 procenta, stagnovala třetí měsíc v řadě
Ilustrační foto: archiv

Nezaměstnanost v Praze byla v září 3,1 procenta, stagnovala třetí měsíc v řadě

Míra nezaměstnanosti v Praze činila v září 3,1 procenta, zůstala tak stejná jako v srpnu i v červenci. Práci si ke konci minulého měsíce hledalo 28 039 lidí, o 462 méně než v srpnu. Volných míst v hlavním městě bylo třikrát tolik, zaměstnavatelé jich nabízeli 85 733, meziměsíčně o 591 víc. Vyplývá to z údajů, které v pondělí zveřejnil Úřad práce ČR. Také loni v září byla míra nezaměstnanosti v Praze 3,1 procenta.

Celostátní nezaměstnanost po letních prázdninách rovněž stagnovala, v září dosáhla 3,6 procenta, stejně jako v srpnu. Nižší nezaměstnanost než v hlavním městě byla v šesti krajích – v Jihočeském, Zlínském, na Vysočině a v Pardubickém, Plzeňském a Královéhradeckém.

Praha dříve patřila k regionům s dlouhodobě nejnižší nezaměstnaností v ČR. Její pozice se ale zhoršila zejména kvůli pandemii koronaviru, kdy protiepidemická opatření výrazně omezila obchod, služby, kulturu či turistiku. Nejvyšší nezaměstnanost je nyní v Ústeckém kraji, kde je bez práce 5,6 procenta lidí.

Počet takzvaných dosažitelných nezaměstnaných, kteří by mohli okamžitě nastoupit do práce, v metropoli v září klesl asi o 500 na 25 417. Vedle nich jsou v evidenci pracovních úřadů například lidé v pracovní neschopnosti, v rekvalifikačních kurzech, ženy na mateřské dovolené nebo uchazeči ve vazbě.

Na jedno volné místo v srpnu připadalo v Praze jako v srpnu 0,3 uchazeče. Stejná situace byla v sousedních okresech Praha-východ a Praha-západ. Nejlépe na tom bylo Mladoboleslavsko, kde na jednu pozici bylo 0,2 uchazeče, naopak nejhůře Karvinsko s deseti uchazeči na jedno místo.


Autor: ČTK

Na holešovickém nádraží se našel mrtvý muž, zřejmě umrzl

Včera v 17:50

V areálu holešovického nádraží v Praze 7 byl kolem nedělního poledne nalezen mrtvý muž. Vše zatím nasvědčuje tomu, že s největší pravděpodobností umrzl. Podle sdělení pražské policie bylo cizí zavinění vyloučeno, stejně jako srážka s vlakem. 

Praha 4 získá 15,7 milionu korun za umisťování uprchlíků do škol

30. listopadu 2023 ve 20:49

Praha 4 získá 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům pro školy za umisťování dětí z uprchlických rodin. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Praha 1 dokončila rekonstrukci opěrné zdi na Kampě i Odkolkovské zahrady

30. listopadu 2023 v 17:56

Praha 1 dokončila obnovu historické opěrné zdi v Odkolkovské zahradě, která je nedílnou součástí parku Kampa. Tato revitalizace je součástí širší snahy o zachování a zkrášlení kulturního dědictví města a jeho zelených prostor. Informovala o tom mluvčí městské časti Karolína...

Rada mladších zavítala do osmi regionů, nejzajímavější prezentace představí studenti v Praze

30. listopadu 2023 v 11:18

V pondělí 4. prosince se v Praze uzavře 10. ročník meziškolní konference Rada mladších, která se letos poprvé vydala za středoškolskými studenty do krajských měst v Čechách i na Moravě.  Cílem projektu bylo dát prostor mladým lidem vyjádřit postoje k tématům jako jsou jinakost a LGBT,...

Další články
Nahoru