Dnes Úterý - obcasny-dest 3°C
Zítra Středa - obcasny-dest 1°C
Úterý 6. 12. 2022
Svátek má Mikuláš
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Nezaměstnanost v Praze během července stagnovala na 3,4 procenta
Úřad práce. Ilustrační foto: archiv

Nezaměstnanost v Praze během července stagnovala na 3,4 procenta

Nezaměstnanost v Praze v červenci stagnovala ve srovnání s červnem na 3,4 procenta. Bez práce bylo ke konci měsíce 31 917 lidí. Volných míst mírně přibylo z červnových 96 081 na 96 249. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Úřad práce ČR. Oproti loňsku nezaměstnanost stoupla, v červenci 2020 činila v Praze 3,2 procenta.

I v celém Česku nezaměstnanost v červenci v meziměsíčním srovnání stagnovala, a to na 3,7 procenta. Praha je ve srovnání krajů zhruba v polovině žebříčku. Nejvyšší podíl nezaměstnaných byl v Ústeckém a Moravskoslezském kraji, kde shodně dosáhl 5,5 procenta.

Nejnižší zůstala nezaměstnanost v Pardubickém kraji s 2,3 procenta. Praha dříve patřila k regionům s nejnižší nezaměstnaností v Česku. Loni na jaře, kdy vláda začala kvůli epidemii koronaviru omezovat obchod, služby, kulturu či turistiku, se ale pozice hlavního města zhoršila.

V poměru počtu uchazečů o zaměstnání v evidenci úřadů práce na počet volných míst však patří Praha dále k regionům, kde je situace nejlepší. V průměru na jedno místo připadalo v červenci v hlavním městě 0,3 uchazeče.

Nejlepší poměr měly z celého Česka okresy Praha-východ a Tachov s 0,1 uchazeče na jedno místo. Naopak nejhorší situace byla dál na Karvinsku, kde připadalo přes deset uchazečů na každé místo.

Lidí, kteří by mohli okamžitě nastoupit do práce, bylo v červenci v Praze zhruba 30 000 podobně jako v předchozím měsíci.

Počet uchazečů o práci v celé zemi se v červenci oproti červnu snížil o 1124 na 272 178. Ve srovnání s loňským červencem je nezaměstnaných asi o 7500 méně.

Naopak nabízených pracovních míst přibylo na 358 152, což bylo o 2540 více než v červnu a o 23 869 více než loni v červenci.


Autor: ČTK

Socha skřeta s obličejem Putina dočasně stojí na místě Koněvova pomníku

Dnes v 09:13

Na náměstí Interbrigády v Praze 6 od včerejška dočasně stojí socha znázorňující ruského prezidenta Vladimira Putina jako skřeta, který utahuje plynový kohout. Na místě, kde stál dříve pomník kontroverzního sovětského maršála Ivana Koněva, bude 30 dnů a následně půjde do dražby. Vydražené peníze...

Čestné uznání na konferenci Úřad na cestě k rovnosti pro Prahu 5

Dnes v 07:32

Ve čtvrtek 1. prosince proběhla na Úřadu vlády ČR ve Strakově akademii konference k soutěži „Úřad na cestě k rovnosti“, kterou společně pořádají Institut pro veřejnou správu Praha, Ministerstvo vnitra a Úřad vlády.

Další články
Nahoru