Dnes Sobota - oblacno 22°C
Zítra Neděle - polojasno 23°C
Sobota 25. 9. 2021
Svátek má Zlata
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Nezaměstnanost v Praze během července stagnovala na 3,4 procenta
Úřad práce. Ilustrační foto: archiv

Nezaměstnanost v Praze během července stagnovala na 3,4 procenta

Nezaměstnanost v Praze v červenci stagnovala ve srovnání s červnem na 3,4 procenta. Bez práce bylo ke konci měsíce 31 917 lidí. Volných míst mírně přibylo z červnových 96 081 na 96 249. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Úřad práce ČR. Oproti loňsku nezaměstnanost stoupla, v červenci 2020 činila v Praze 3,2 procenta.

I v celém Česku nezaměstnanost v červenci v meziměsíčním srovnání stagnovala, a to na 3,7 procenta. Praha je ve srovnání krajů zhruba v polovině žebříčku. Nejvyšší podíl nezaměstnaných byl v Ústeckém a Moravskoslezském kraji, kde shodně dosáhl 5,5 procenta.

Nejnižší zůstala nezaměstnanost v Pardubickém kraji s 2,3 procenta. Praha dříve patřila k regionům s nejnižší nezaměstnaností v Česku. Loni na jaře, kdy vláda začala kvůli epidemii koronaviru omezovat obchod, služby, kulturu či turistiku, se ale pozice hlavního města zhoršila.

V poměru počtu uchazečů o zaměstnání v evidenci úřadů práce na počet volných míst však patří Praha dále k regionům, kde je situace nejlepší. V průměru na jedno místo připadalo v červenci v hlavním městě 0,3 uchazeče.

Nejlepší poměr měly z celého Česka okresy Praha-východ a Tachov s 0,1 uchazeče na jedno místo. Naopak nejhorší situace byla dál na Karvinsku, kde připadalo přes deset uchazečů na každé místo.

Lidí, kteří by mohli okamžitě nastoupit do práce, bylo v červenci v Praze zhruba 30 000 podobně jako v předchozím měsíci.

Počet uchazečů o práci v celé zemi se v červenci oproti červnu snížil o 1124 na 272 178. Ve srovnání s loňským červencem je nezaměstnaných asi o 7500 méně.

Naopak nabízených pracovních míst přibylo na 358 152, což bylo o 2540 více než v červnu a o 23 869 více než loni v červenci.


Autor: ČTK

Fakultní Thomayerova nemocnice má zrekonstruované třídy místní ZŠ a MŠ a Odd. dětské psychiatrie

Včera v 17:52

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) byla přestřihnuta slavnostní páska od několika nově zrekonstruovaných tříd místní ZŠ, MŠ na Odd. dětské psychiatrie, a to díky finančnímu grantu ze strany Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Fondů EHP (tzv. Norské Fondy) v rámci projektu „Implementace...

Hala 22 v Pražské tržnici nabízí dvě volná prodejní místa, v jednom má vzniknout i take-away občerstvení

Včera v 17:27

Hala 22 v Holešovicích je největší zeleninový trh s celoročním provozem a s jednou z nejdelších tradic v hlavním městě. Aktuálně město vypsalo výběrové řízení na dvě prodejní místa, jedno klasické pro potravinový sortiment a jedno dvojité místo přímo v čele haly u vstupu, kde by kromě prodejního...

Ať se k projektu městského bydlení v Ďáblicích vyjádří občané, zní z Prahy 8

23. září 2021 v 07:01

Rada městské části Praha 8 se seznámila s návrhem dalšího postupu projektu výstavby bytového domu „Ládví – Praha 8“, který schválili radní hlavního města Prahy. Vzhledem k tomu, že projekt výstavby nebyl projednán ani s městskou částí, ani s občany sídliště Ďáblice, radní Prahy 8 s jeho realizací...

Praha 5 investovala v prvním pololetí letošního roku 86 milionů korun

22. září 2021 ve 22:52

Investice do rekonstrukce a modernizace školských zařízení dominovaly hospodaření městské části Praha 5 v prvním půlroce. Téměř 30 milionů šlo také do městské zeleně a ochrany životního prostředí. Praha 5 to aktuálně uvedla v tiskové zprávě.

Zastaralý areál Rugby Clubu Tatra Smíchov se dočká rekonstrukce

22. září 2021 v 08:20

Pražští radní odsouhlasili investiční záměr projektu rekonstrukce sportovního areálu Rugby Club Tatra Smíchov Národní sportovní agenturou. Spolufinancování investičních projektů rozvoje sportovní infrastruktury ve vlastnictví hl. m. Prahy je v souladu se strategií Plánu rozvoje sportu a...

Anglo-americká vysoká škola vypsala stipendia pro afghánské uprchlíky

21. září 2021 ve 22:36

Anglo-americká vysoká škola v Praze (AAU) se rozhodla vypsat dvě stipendia na celý studijní program pro afghánské uprchlíky, kteří byli letos v srpnu dopraveni do České republiky z Afghánistánu v rámci záchranné operace. Stipendium by mělo pokrýt náklady na školné a další případné výdaje....

Další články
Nahoru