Dnes Středa - oblacno 9°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 10°C
Čtvrtek 25. 4. 2024
Svátek má Marek
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Nezaměstnanost v hlavním městě zůstala i v březnu na 3,1 procenta
Ilustrační foto: archiv

Nezaměstnanost v hlavním městě zůstala i v březnu na 3,1 procenta

Nezaměstnanost v Praze se v březnu třetí měsíc po sobě nezměnila a zůstala na 3,1 procenta. Bez práce bylo v hlavním městě přes 28 000 lidí. Volných míst meziměsíčně přibylo. Úřady práce jich evidovaly víc než 78 100, oproti únoru téměř o 1400 víc. Vyplývá to z údajů, které ve středu zveřejnil Úřad práce ČR. Loni v březnu byla v Praze míra nezaměstnanosti 2,6 procenta.

Nižší nezaměstnanost než v Praze byla v uplynulém měsíci v pěti krajích – v Plzeňském, Pardubickém a Zlínském kraji činila 2,9 procenta, v Jihočeském kraji a v Kraji Vysočina dosáhla rovná tři procenta. Naopak nejvyšší – nad pěti procenty – byla tradičně v Ústeckém a Moravskoslezském kraji.

Počet takzvaných dosažitelných nezaměstnaných, kteří by mohli okamžitě nastoupit do práce, v metropoli minulý měsíc klesl o zhruba 400 na 25 389 lidí. Vedle nich jsou v evidenci úřadu práce například lidé v pracovní neschopnosti, v rekvalifikačních kurzech, ženy na mateřské dovolené nebo uchazeči ve vazbě.

Na jedno volné pracovní místo v březnu v Praze připadalo stejně jako v lednu a únoru 0,4 uchazeče. Nižší je tento údaj jen v okresech Praha – východ, Mladá Boleslav a Praha – západ, stejný jako v hlavním městě je na Pelhřimovsku a Tachovsku.

Na opačném pólu je v tomto ohledu Karviná s téměř 11 nezaměstnanými připadajícími na jedno volné místo. V celorepublikovém průměru je na jedno volné místo jeden uchazeč.

V celém Česku nezaměstnanost klesla oproti únoru o dvě desetiny procentního bodu na 3,7 procenta. Na konci března bylo bez práce zhruba 273 500 lidí, o 9000 méně než v předchozím měsíci. Počet volných pracovních míst stoupl asi o 1400 na zhruba 284 500. Loni v březnu byla nezaměstnanost v Česku 3,4 procenta.


Autor: ČTK

Byla vyhlášena studentská literární soutěž v angličtině k výročí Listopadu

23. dubna 2024 v 18:02

Studenti středních a vysokých škol v Česku a na Slovensku se mohou zúčastnit nové literární soutěže. V eseji, reportáži nebo povídce na téma spojené s odkazem Sametové revoluce, od níž letos uplyne 35 let, mohou své práce v angličtině posílat do 30. června. Výsledky plánuje Anglo-americká vysoká...

Škola a školka hledají školníka

21. dubna 2024 v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Další články
Nahoru