Dnes Úterý - jasno 14°C
Zítra Středa - jasno 11°C
Úterý 30. 5. 2023
Svátek má Ferdinand
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Nezaměstnanost v hlavním městě zůstala i v březnu na 3,1 procenta
Ilustrační foto: archiv

Nezaměstnanost v hlavním městě zůstala i v březnu na 3,1 procenta

Nezaměstnanost v Praze se v březnu třetí měsíc po sobě nezměnila a zůstala na 3,1 procenta. Bez práce bylo v hlavním městě přes 28 000 lidí. Volných míst meziměsíčně přibylo. Úřady práce jich evidovaly víc než 78 100, oproti únoru téměř o 1400 víc. Vyplývá to z údajů, které ve středu zveřejnil Úřad práce ČR. Loni v březnu byla v Praze míra nezaměstnanosti 2,6 procenta.

Nižší nezaměstnanost než v Praze byla v uplynulém měsíci v pěti krajích – v Plzeňském, Pardubickém a Zlínském kraji činila 2,9 procenta, v Jihočeském kraji a v Kraji Vysočina dosáhla rovná tři procenta. Naopak nejvyšší – nad pěti procenty – byla tradičně v Ústeckém a Moravskoslezském kraji.

Počet takzvaných dosažitelných nezaměstnaných, kteří by mohli okamžitě nastoupit do práce, v metropoli minulý měsíc klesl o zhruba 400 na 25 389 lidí. Vedle nich jsou v evidenci úřadu práce například lidé v pracovní neschopnosti, v rekvalifikačních kurzech, ženy na mateřské dovolené nebo uchazeči ve vazbě.

Na jedno volné pracovní místo v březnu v Praze připadalo stejně jako v lednu a únoru 0,4 uchazeče. Nižší je tento údaj jen v okresech Praha – východ, Mladá Boleslav a Praha – západ, stejný jako v hlavním městě je na Pelhřimovsku a Tachovsku.

Na opačném pólu je v tomto ohledu Karviná s téměř 11 nezaměstnanými připadajícími na jedno volné místo. V celorepublikovém průměru je na jedno volné místo jeden uchazeč.

V celém Česku nezaměstnanost klesla oproti únoru o dvě desetiny procentního bodu na 3,7 procenta. Na konci března bylo bez práce zhruba 273 500 lidí, o 9000 méně než v předchozím měsíci. Počet volných pracovních míst stoupl asi o 1400 na zhruba 284 500. Loni v březnu byla nezaměstnanost v Česku 3,4 procenta.


Autor: ČTK

Praha 1: Volná pracovní místa v Oddělení sociální péče a služeb

Dnes ve 22:27

Praha 1 hledá Sociálního pracovníka/ci na Oddělení sociální péče a služeb odboru sociálních věcí a zdravotnictví.

Pěstounské rodiny představí Dny pěstounství

Dnes v 16:10

Hlavní město zve na další ročník osvětové akce zaměřené na náhradní rodinnou péči, Dny pěstounství. Lidé se mohou od 1. do 20. června přijít dozvědět více o pěstounské péči a výchově dětí. Akce je určena nejen pěstounům a zájemcům o pěstounství, ale i široké...

Další články
Nahoru