dnes
Neděle - zatazeno
19°C
zítra
Pondělí - skorojasno
24°C
pozítří
Úterý - polojasno
25°C
Než umřu, chci… Na Kampě budou lidé moci psát svá přání za zeď
Projekt se rozšířil z USA do celého světa. Nyní bude mít premiéru i v Praze. Foto: Trevor Coe

Než umřu, chci… Na Kampě budou lidé moci psát svá přání za zeď

Projekt „Before I die…“, který před čtyřmi lety odstartovala v americkém New Orleans umělkyně Candy Chang a postupně se rozšířil do mnoha zemí světa, bude mít v dohledné době svou premiéru i v Praze. Spočívá v tom, že lidé píší křídou na zeď svá přání, touhy a sny, které by si chtěli splnit ještě před tím, než umřou.

Projekt odstartovala v roce 2009 americké umělkyně Candy Chang, která se rozhodla proměnit stěnu opuštěného domu v jejím sousedství v obrovskou tabuli. Na tu umístila šablony s větami na doplnění „Předtím než zemřu, chci…“ Kdokoli z kolemjdoucích se mohl podělit o své ambice ve veřejném prostoru.

Zájemci mohou psát svá přání i na web http://beforeidie.cc/, kde jsou také informace o zdech „Before I die…“ po celém světě.

Nyní se rozhodla radnice Prahy 1 propůjčit formou výpůjčky část zdi na Kampě, která má rozlohu kolem 60m2, na tento nekomerční projekt. Na zeď bude možné psát během června, přesný datum instalace ještě není stanoven.

Pokud nenastanou žádné problémy, radnice celou akci prodlouží až do letošního listopadu. "Studenti se zavázali, že po skončení projektu uvedou zeď do původního stavu, proto jsme této žádosti rádi vyhověli a doufám, že se této akce zúčastní i mnoho lidí, kteří tím tento umělecký počin podpoří,“ řekl starosta Oldřich Lomecký.


Autor: Renata Rákosová

Praha 11: Seznamte se s návrhy druhého ročníku participativního rozpočtu

Dnes v 07:56

V pondělí 17. června se od 18 hodin s návrhy můžete seznámit ve foyer Komunitního centra Matky Terezy.

Přednášky pro cizince: Poznání české kultury a povahy

Včera ve 12:27

Vzdělávací a informační centrum Praha 5 otevírá kromě konverzací v češtině také praktické přednášky pro cizince, zaměřené na poznání české kultury a povahy. První přednáška proběhne ve středu 19. června v 17 hodin.

Dnes: Revitalizace sportoviště Pod Žvahovem, přijďte diskutovat

13. června 2019 v 07:02

Předseda Výboru životního prostředí Prahy 5 Jakub Blažek zve na veřejnou diskuzi s občany a zástupci MČ Praha 5 ohledně plánované revitalizace sportoviště Pod Žvahovem.

Pošli to dál: Praha 13 dostala sekačku, strojem následně obdarovala mateřskou školku

12. června 2019 v 18:43

Dnes se na zahradě „Fakultní mateřské školy Sluníčko pod střechou při PedFUK" sešli zástupci radnice Prahy 13 a společností Profi Press a Strom, aby předali ředitelce sekačku na trávu.

Další články
Nahoru