dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
4°C
pozítří
Středa - mlha
6°C
Než umřu, chci… Na Kampě budou lidé moci psát svá přání za zeď
Projekt se rozšířil z USA do celého světa. Nyní bude mít premiéru i v Praze. Foto: Trevor Coe

Než umřu, chci… Na Kampě budou lidé moci psát svá přání za zeď

Projekt „Before I die…“, který před čtyřmi lety odstartovala v americkém New Orleans umělkyně Candy Chang a postupně se rozšířil do mnoha zemí světa, bude mít v dohledné době svou premiéru i v Praze. Spočívá v tom, že lidé píší křídou na zeď svá přání, touhy a sny, které by si chtěli splnit ještě před tím, než umřou.

Projekt odstartovala v roce 2009 americké umělkyně Candy Chang, která se rozhodla proměnit stěnu opuštěného domu v jejím sousedství v obrovskou tabuli. Na tu umístila šablony s větami na doplnění „Předtím než zemřu, chci…“ Kdokoli z kolemjdoucích se mohl podělit o své ambice ve veřejném prostoru.

Zájemci mohou psát svá přání i na web http://beforeidie.cc/, kde jsou také informace o zdech „Before I die…“ po celém světě.

Nyní se rozhodla radnice Prahy 1 propůjčit formou výpůjčky část zdi na Kampě, která má rozlohu kolem 60m2, na tento nekomerční projekt. Na zeď bude možné psát během června, přesný datum instalace ještě není stanoven.

Pokud nenastanou žádné problémy, radnice celou akci prodlouží až do letošního listopadu. "Studenti se zavázali, že po skončení projektu uvedou zeď do původního stavu, proto jsme této žádosti rádi vyhověli a doufám, že se této akce zúčastní i mnoho lidí, kteří tím tento umělecký počin podpoří,“ řekl starosta Oldřich Lomecký.


Autor: Renata Rákosová

Praha 11 zveřejnila otevírací dobu úřadu na přelomu roku

Včera v 08:41

Vzhledem k tomu, že bude na konci roku odváděna finanční hotovost z pokladen Úřadu městské části Praha 11 do bankovního ústavu, neprovádí úřad v úterý 31. prosince žádné činnosti spojené s přijímáním hotovosti.

Další články
Nahoru