dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C

New Prague Dance Festival 2013

XVII. ročník mezinárodního tanečního festivalu spojeného se soutěží NEW PRAGUE DANCE FESTIVAL – COMPETITION 2013 je opět od dnešního dne do 5. července v Praze. Na jevišti Nové scény Národního divadla vystoupí zhruba 350 amatérských tanečníků z celého světa (USA, Belgie, Turecko, Indie, Gibraltar, Jižní Afrika, Tajvan, Brazílie, Japonsko, Austrálie, Irsko).

Pro účastníky bude k dispozici divadelní jeviště, na kterém budou předvádět po dobu 4 soutěžních večerů svá choreografická díla a kreace, scénické provedení tance nebo představení, která se budou ucházet o ceny v různých kategoriích: klasický tanec, moderní tanec, jazz-hip hop, folklór, latinské tance, choreografie, scénický-výrazový tanec, pedagogie, taneční talent, Flower Bud, kostýmy, Prix New Stage, Dancing Hand, GRISHKO International AWARD a nakonec o unikátní křišťálový pohár, hlavní cenu GRAND PRIX PRAHA 2013 s prémií 1 000 EUR nejlepší skupině – souboru, která bude udělena porotou složenou z členů Akademie muzických umění taneční katedry Univerzity Karlovy, České Kultury, Baletu Národního Divadla v Praze a mezinárodních členů: (Stuttgart Ballet, Grand Ballet Genéve, Bolshoi Theatre Moscow, Kasay Dancing Company).

Festival – soutěž je otevřena všem soukromým a amatérským tanečním školám, skupinám a institucím bez věkového omezení, neboť účelem festivalu je poskytnout všem jedinečnou příležitost prožít zkušenost nabitou emocemi v magické atmosféře Prahy, v bezprostředním prostředí umění a přátelství mezi všemi, kteří žijí z lásky k tanci a věří v radost, kterou taneční umění je.

Festival má za sebou účast více než 7000 tanečníků, přes 1500 choreografií a počet skupin se letos přiblíží číslu 600 a organizátoři vyzývají, aby prostřednictvím tance jakožto univerzálního jazyku došlo k vytvoření jakéhosi mostu, který naučí přátelství, solidaritě, respektu a vzájemnému uznání mezi mladými lidmi na celém světě.

Součástí tohoto projektu jsou i workshopy – taneční lekce v klasickém, moderním tanci, Hip-Hopu, hodiny Pantomimy a Divadelního líčení a speciální kurzy Pilates, a to vše v historických sálech souboru Baletu Národního divadla pod vedením profesorů z pražské taneční konzervatoře a AMU.


Dnes v 17 hodin: Podvečerní Běžecká škola Prahy 6

Dnes ve 12:54

Běžecký trénink po práci pod odborným vedením v Praze 6 u sochy Jana Roháče z Dubé. Ať začínáte nebo běháte či dokonce závodíte pravidelně, je dobré, aby na vás občas někdo dohlédl a poradil.

Vánoční Lemarket představí rekordní počet prodejců i hostinu pro gurmány

Dnes ve 12:04

Tři dny plné lokálních tvůrců a autorských značek ve dvou patrech pražské Galerie Mánes přinese již tradiční vánoční Lemarket. Během druhého prosincového víkendu se na tomto moderním tržišti představí více než sto prodejců, což je nejvíce od vzniku akce. 

Růst cen benzinu i nafty v Praze se zastavil

Dnes v 11:34

Nafta v uplynulém týdnu zlevnila o tři haléře na průměrných 30,35 koruny za litr, benzin Natural 95 stál ve středu v metropoli v průměru 31,28 Kč/l, což bylo o dva haléře méně než před týdnem. V předchozích dvou týdnech se ceny zvyšovaly o desítky haléřů.

Adventní dny na Žižkově

Dnes v 11:28

Radnice Prahy 3 připravila adventní program pro dětské i dospělé návštěvníky. Těšit se můžete na rozsvícení vánočního stromu na náměstí Jiřího z Poděbrad, živý betlém nebo celou řadu koncertů a vystoupení.

Festival sportu Pro dvojku

Dnes v 10:51

Sport na vlastní kůži si mohou děti i dospělí vyzkoušet na přehlídce sportovních aktivit městské části Praha 2.

Praha 2 zve na Adventní zastavení u Ludmily

Dnes v 10:25

Na Vánočních trzích na náměstí Míru budou 3. prosince ve 12 hodin přítomným rozlévat vinohradští radní skvělou bramboračku.

Plavání s městskou částí Praha 1

Dnes v 09:54

Plavci od těch nejmenších až po ty nejzkušenější si v sobotu 25. listopadu mohou v bazénu Tyršova domu užít vodu, vyzkoušet svoje síly a změřit se s ostatními milovníky plavání. Od 14 hodin pořádá radnice Prahy 1 Plavání s městskou částí.

Praha pomáhá v integraci dětí a žáků s odlišným mateřským jazykem

Včera ve 20:27

Školy a školky na území hlavního města mohou žádat o další podporu z Operačního programu Praha – pól růstu České republiky (OP PPR) v rámci vyhlášené výzvy na podporu mateřských, základních a středních škol, především ve vztahu k vytváření inkluzívního prostředí a k začleňování dětí, žáků a...

Záhady lidského srdce. Jak poznat, když volá o pomoc? Přednáška pro veřejnost zdarma

Včera v 19:48

V kině Atlas se 30. listopadu od 14:30 koná přednáška a beseda s MUDr. Petrem Malcem věnovaná lidskému srdci a tomu, jak poznat, když volá o pomoc. Přijďte se dozvědět víc a ptát se na to, co vás zajímá. Akce je zdarma.

Pražský radní chodí do několika škol

Včera v 17:59

Třídy základních pražských škol, jejichž žáci se zúčastnili výtvarné soutěže „Městská policie očima dětí“ k 25. výročí Městské policie hlavního města Prahy, začínají tento týden své vyučování za přítomnosti nečekané návštěvy. Pražský radní Libor Hadrava plní svůj slib a na jejich půdě předává...

Další krátké zprávy
Nahoru