Dnes Sobota - polojasno 11°C
Zítra Neděle - polojasno 14°C
Sobota 13. 4. 2024
Svátek má Aleš
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Nevzhledná plocha na Černém Mostě se dočkala parkové úpravy
Pohled směrem k Centru Černý Most. Foto: P14

Nevzhledná plocha na Černém Mostě se dočkala parkové úpravy

Zanedbaná travnatá plocha mezi Centrem Černý Most a konečnou stanicí metra linky B se dočkala parkových úprav. Vznikly zde mlatové cesty, vysazeny byly okrasné keře i trvalky. Instalován byl hmyzí hotel. Informoval o tom starosta Prahy 14 Jiří Zajac (ODS), který projekt inicioval.

„Je to spíše úprava stávajícího zuboženého stavu formou parkové úpravy, než park jako takový,“ uvedl starosta. Pozemek byl doposud zarostlý křovím, trávník byl vyšlapaný. Cílem bylo podle starosty vytvořit cestní síť, aby lidé neměli potřebu dělat si zkratky přes trávník. 

Na revitalizaci prostranství se finančně podílely Centrum Černý Most a společnost Mantaro Develop. Celkové náklady byly zhruba 1,5 milionu korun. 

Park navazuje na podobně upravené plochy před nedalekým vstupem do obchodního centra. V nejbližších dnech se v něm odehrají ještě poslední „dolaďovací“ práce. 

S vodním prvkem se zatím nepočítá. „Jde spíše o průchozí prostor, než pro místo k oddychu a rekreaci, nicméně lavičky samozřejmě budou, zeleně bude dostatek. Jedná se o poměrně malý pozemek, hřiště není v plánu,“ dodal Jiří Zajac. 


Autor: Hla

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

Dnes v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Praha 6 hledá zájemce do volební komise

Dnes v 06:44

Volby do Evropského parlamentu se konají v pátek 7. června od 14 do 22 hodin a v sobotu 8. června od 8 do 14 hodin. Zájemci o práci v okrskové volební komisi se mohou hlásit na odboru Kancelář starosty ÚMČ Praha 6.

Praha 6 zve do Café Jirásek

Včera v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Dotazník ukáže preference v oblasti dopravy

Včera v 07:23

Radnice Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území čtrnáctky a preferencemi v oblasti dopravy.

Praha podpoří volnočasové činnosti dětí a mládeže

11. dubna 2024 v 11:33

Pražští radní schválili poskytnutí dotace pro fungování dětských a mládežnických kroužků a oddílů. Volnočasové aktivity působící pod nestátními neziskovými organizacemi obdrží od hlavního města v letošním roce 44 100 000 Kč. Peníze jsou určeny například na rekonstrukce a provoz kluboven, tábory či...

Další články
Nahoru