dnes
Neděle - obcasny-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Nevíte, kde můžete volit? K místnosti vás dovede nová internetová mapa
Internetová mapa ukáže cestu do veolbní místnosti. Zdroj: praha.eu

Nevíte, kde můžete volit? K místnosti vás dovede nová internetová mapa

Pražané si mohou před cestou k volebním urnám na internetu snadno zjistit, kam přesně se mají vydat. K nadcházejícím předčasným volbám do Poslanecké sněmovny totiž byla spuštěna speciální mapa volebních okrsků.

Voliči v mapě naleznou informace, do kterého okrsku patří, kde se nachází jejich volební místnost, a jak se k ní ze svého bydliště nejsnáze dostanou.

V jednoduché elektronické mapě je přehledně zaneseno všech 1 143 pražských volebních okrsků. Uživatelům stačí pouze zadat adresu trvalého bydliště a zobrazí se jim detail příslušného okrsku s vyznačenou volební místností a její přesnou adresou.

Anketa

Již víte, koho budete volit?

77%
(77%)
14%
(14%)
On-line mapa dokáže uživatelům nabídnout také praktickou informaci o tom, kudy vede nejkratší trasa z jeho bydliště, ať už pojede autem, na kole nebo do volební místnosti půjde pěšky.

Na podobné mapové aplikace by se Praha společně chtěla do budoucna zaměřit. Vzniknout by tak mohly například mapy dopravních uzavírek nebo parkovacích zón.

Mapu volebních okrsků naleznete ZDE


Autor: Dalibor Kracík

Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru