Dnes Čtvrtek - zatazeno 5°C
Zítra Pátek - oblacno 8°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Nevěstinec v holešovické tržnici se Praze i přes rozhodnutí soudů nedaří vyklidit
Erotický klub už řadu let funguje v hale u vchodu do Pražské tržnice v Holešovicích. Foto: archiv

Nevěstinec v holešovické tržnici se Praze i přes rozhodnutí soudů nedaří vyklidit

Praze se i přes dosavadní rozhodnutí soudů zatím nedaří vystěhovat z jedné z hal v holešovické tržnici nevěstinec Showpark. Jak ČTK a Právu řekl náměstek primátora Pavel Vyhnánek (Praha Sobě), provozovatel podniku, firma Eroc, má ještě jednu možnost se ve sporech o vystěhování odvolat. Po dalším soudním rozhodnutí ve prospěch města by podle Vyhnánka prostory musela opustit zřejmě koncem roku. Poté by měla mít v uvolněné budově služebnu městská policie a mohly by tam být i prostory pro začínající firmy.

Ve sporu města s provozovatelem o vyklizení budovy soud poprvé rozhodl před necelými dvěma lety, firma se poté proti rozsudku bránila. Soudy však nakonec pravomocně rozhodly o vyklizení budovy.

„Máme pravomocný rozsudek k vyklizení, už jsme jej předali exekutorovi, který zahájil exekuci. Provozovatel Showparku však napadl u soudu i výkon tohoto soudního rozhodnutí," uvedl Vyhnánek.

Soud sice nedávno opět rozhodl ve prospěch města, firma se však ještě může odvolat k nejvyšší instanci. „Jde už opravdu jenom o formality, teď už provozovatel hraje pouze o čas a já předpokládám, že na začátku podzimu už budeme mít i tu poslední, nejvyšší instanci potvrzenou," řekl náměstek.

Po uvolnění haly by se do ní měla nastěhovat městská policie, která v Praze 7 delší dobu hledá nové prostory. „V druhé části uvažujeme o takovém inkubátoru nebo hubu, který bychom rádi s pomocí dotačních titulů vytvořili v oblasti kreativního průmyslu, kde by mohly sídlit mladé firmy a mít tam nějaké sdílené kanceláře," doplnil Vyhnánek.

Provozovatel Showparku nikdy neměl uzavřenou nájemní smlouvu s magistrátem, ale prostory si pronajímal od společnosti Delta Center, která měla v nájmu od města celou tržnici. Ta po prohraném sporu s magistrátem musela areál vyklidit s povinností uhradit dlužné nájemné s příslušenstvím ve výši 246 milionů korun.

Jednatel firmy Eroc Zbyněk Matela dříve řekl, že klub 20 let bez problémů fungoval a přispěl k odstranění prostituce z ulic. Zhruba 600 „výkonných umělkyň", jak pracovnice označoval, by se podle něj v případě uzavření klubu přesunulo do centra.

Po městě chtěl nájemní smlouvu. Podle Vyhnánka by však město nemohlo s firmou s ohledem na povahu jejího podnikání uzavřít smlouvu, ani kdyby chtělo.


Autor: ČTK

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru