Dnes Čtvrtek - skorojasno 7°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 8°C
Čtvrtek 30. 3. 2023
Svátek má Arnošt
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Nevěstinec v holešovické tržnici se Praze i přes rozhodnutí soudů nedaří vyklidit
Erotický klub už řadu let funguje v hale u vchodu do Pražské tržnice v Holešovicích. Foto: archiv

Nevěstinec v holešovické tržnici se Praze i přes rozhodnutí soudů nedaří vyklidit

Praze se i přes dosavadní rozhodnutí soudů zatím nedaří vystěhovat z jedné z hal v holešovické tržnici nevěstinec Showpark. Jak ČTK a Právu řekl náměstek primátora Pavel Vyhnánek (Praha Sobě), provozovatel podniku, firma Eroc, má ještě jednu možnost se ve sporech o vystěhování odvolat. Po dalším soudním rozhodnutí ve prospěch města by podle Vyhnánka prostory musela opustit zřejmě koncem roku. Poté by měla mít v uvolněné budově služebnu městská policie a mohly by tam být i prostory pro začínající firmy.

Ve sporu města s provozovatelem o vyklizení budovy soud poprvé rozhodl před necelými dvěma lety, firma se poté proti rozsudku bránila. Soudy však nakonec pravomocně rozhodly o vyklizení budovy.

„Máme pravomocný rozsudek k vyklizení, už jsme jej předali exekutorovi, který zahájil exekuci. Provozovatel Showparku však napadl u soudu i výkon tohoto soudního rozhodnutí," uvedl Vyhnánek.

Soud sice nedávno opět rozhodl ve prospěch města, firma se však ještě může odvolat k nejvyšší instanci. „Jde už opravdu jenom o formality, teď už provozovatel hraje pouze o čas a já předpokládám, že na začátku podzimu už budeme mít i tu poslední, nejvyšší instanci potvrzenou," řekl náměstek.

Po uvolnění haly by se do ní měla nastěhovat městská policie, která v Praze 7 delší dobu hledá nové prostory. „V druhé části uvažujeme o takovém inkubátoru nebo hubu, který bychom rádi s pomocí dotačních titulů vytvořili v oblasti kreativního průmyslu, kde by mohly sídlit mladé firmy a mít tam nějaké sdílené kanceláře," doplnil Vyhnánek.

Provozovatel Showparku nikdy neměl uzavřenou nájemní smlouvu s magistrátem, ale prostory si pronajímal od společnosti Delta Center, která měla v nájmu od města celou tržnici. Ta po prohraném sporu s magistrátem musela areál vyklidit s povinností uhradit dlužné nájemné s příslušenstvím ve výši 246 milionů korun.

Jednatel firmy Eroc Zbyněk Matela dříve řekl, že klub 20 let bez problémů fungoval a přispěl k odstranění prostituce z ulic. Zhruba 600 „výkonných umělkyň", jak pracovnice označoval, by se podle něj v případě uzavření klubu přesunulo do centra.

Po městě chtěl nájemní smlouvu. Podle Vyhnánka by však město nemohlo s firmou s ohledem na povahu jejího podnikání uzavřít smlouvu, ani kdyby chtělo.


Autor: ČTK

Dohoda Prahy 2 s provozovateli zavádí pravidla pro bikesharing na území městské části

Dnes ve 23:04

Zástupci městské části Praha 2 a bikesharingových společností společně podepsali Dohodu o provozu bikesharingu na území Prahy 2, která zavádí jasná pravidla jeho provozování v této městské části. Svým podpisem se zástupci společností zavázali k jejich dodržování. Informovala o tom v tiskové zprávě...

Praha 6: Setkání s občany Břevnova

28. března 2023 ve 22:47

Témata, která vás zajímají, můžete probrat se zástupci radnice Prahy 6 před Galerií Kuzebauch, na rohu ulic Dvořeckého a Říčanova.

Praha 10: ZŠ Olešská ušetřila téměř 40 procent na výdajích za dodávku tepla

28. března 2023 v 10:15

ZŠ Olešská ve Strašnicích při projektu snížení energetické náročnosti školy dokázala snížit výdaje za dodávku tepla o 39,9 procenta. Projekt byl financován Prahou 10, dotacemi od EU a pražským magistrátem. Informovala o tom mluvčí desáté městské části Michaela...

Další články
Nahoru