Dnes Neděle - skorojasno -6°C
Zítra Pondělí - oblacno -10°C
Neděle 3. 12. 2023
Svátek má Svatoslav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Nevěstinec v holešovické tržnici se Praze i přes rozhodnutí soudů nedaří vyklidit
Erotický klub už řadu let funguje v hale u vchodu do Pražské tržnice v Holešovicích. Foto: archiv

Nevěstinec v holešovické tržnici se Praze i přes rozhodnutí soudů nedaří vyklidit

Praze se i přes dosavadní rozhodnutí soudů zatím nedaří vystěhovat z jedné z hal v holešovické tržnici nevěstinec Showpark. Jak ČTK a Právu řekl náměstek primátora Pavel Vyhnánek (Praha Sobě), provozovatel podniku, firma Eroc, má ještě jednu možnost se ve sporech o vystěhování odvolat. Po dalším soudním rozhodnutí ve prospěch města by podle Vyhnánka prostory musela opustit zřejmě koncem roku. Poté by měla mít v uvolněné budově služebnu městská policie a mohly by tam být i prostory pro začínající firmy.

Ve sporu města s provozovatelem o vyklizení budovy soud poprvé rozhodl před necelými dvěma lety, firma se poté proti rozsudku bránila. Soudy však nakonec pravomocně rozhodly o vyklizení budovy.

„Máme pravomocný rozsudek k vyklizení, už jsme jej předali exekutorovi, který zahájil exekuci. Provozovatel Showparku však napadl u soudu i výkon tohoto soudního rozhodnutí," uvedl Vyhnánek.

Soud sice nedávno opět rozhodl ve prospěch města, firma se však ještě může odvolat k nejvyšší instanci. „Jde už opravdu jenom o formality, teď už provozovatel hraje pouze o čas a já předpokládám, že na začátku podzimu už budeme mít i tu poslední, nejvyšší instanci potvrzenou," řekl náměstek.

Po uvolnění haly by se do ní měla nastěhovat městská policie, která v Praze 7 delší dobu hledá nové prostory. „V druhé části uvažujeme o takovém inkubátoru nebo hubu, který bychom rádi s pomocí dotačních titulů vytvořili v oblasti kreativního průmyslu, kde by mohly sídlit mladé firmy a mít tam nějaké sdílené kanceláře," doplnil Vyhnánek.

Provozovatel Showparku nikdy neměl uzavřenou nájemní smlouvu s magistrátem, ale prostory si pronajímal od společnosti Delta Center, která měla v nájmu od města celou tržnici. Ta po prohraném sporu s magistrátem musela areál vyklidit s povinností uhradit dlužné nájemné s příslušenstvím ve výši 246 milionů korun.

Jednatel firmy Eroc Zbyněk Matela dříve řekl, že klub 20 let bez problémů fungoval a přispěl k odstranění prostituce z ulic. Zhruba 600 „výkonných umělkyň", jak pracovnice označoval, by se podle něj v případě uzavření klubu přesunulo do centra.

Po městě chtěl nájemní smlouvu. Podle Vyhnánka by však město nemohlo s firmou s ohledem na povahu jejího podnikání uzavřít smlouvu, ani kdyby chtělo.


Autor: ČTK

Na holešovickém nádraží se našel mrtvý muž, zřejmě umrzl

Dnes v 17:50

V areálu holešovického nádraží v Praze 7 byl kolem nedělního poledne nalezen mrtvý muž. Vše zatím nasvědčuje tomu, že s největší pravděpodobností umrzl. Podle sdělení pražské policie bylo cizí zavinění vyloučeno, stejně jako srážka s vlakem. 

Praha 4 získá 15,7 milionu korun za umisťování uprchlíků do škol

30. listopadu 2023 ve 20:49

Praha 4 získá 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům pro školy za umisťování dětí z uprchlických rodin. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Praha 1 dokončila rekonstrukci opěrné zdi na Kampě i Odkolkovské zahrady

30. listopadu 2023 v 17:56

Praha 1 dokončila obnovu historické opěrné zdi v Odkolkovské zahradě, která je nedílnou součástí parku Kampa. Tato revitalizace je součástí širší snahy o zachování a zkrášlení kulturního dědictví města a jeho zelených prostor. Informovala o tom mluvčí městské časti Karolína...

Rada mladších zavítala do osmi regionů, nejzajímavější prezentace představí studenti v Praze

30. listopadu 2023 v 11:18

V pondělí 4. prosince se v Praze uzavře 10. ročník meziškolní konference Rada mladších, která se letos poprvé vydala za středoškolskými studenty do krajských měst v Čechách i na Moravě.  Cílem projektu bylo dát prostor mladým lidem vyjádřit postoje k tématům jako jsou jinakost a LGBT,...

Další články
Nahoru