dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
Nevěděl, kudy kam, tak šel skočit z balkónu. Druhý "to chtěl skončit" na Míráku
Kanál na náměstí Míru byl potřísněný krví muže, který se v opilosti pokusil o sebevraždu. Foto: MP Praha

Nevěděl, kudy kam, tak šel skočit z balkónu. Druhý "to chtěl skončit" na Míráku

V neděli odpoledne byla vyslána hlídka strážníků z Prahy 6 do ulice Svojsíkova, kde se prý někdo pokusil spáchat sebevraždu skokem z balkonu v pátém patře. Na uvedeném balkoně po příjezdu policistů nikdo nebyl.

Mladá žena, která volala na tísňovou linku, sdělila, že se rozešla se svým přítelem, a ten rozchod těžce nese. Poté, co mu několikrát zopakovala, že na svém rozhodnutí nechce nic měnit, muž vyšel na balkon jejího bytu a začal jí vyhrožovat, že pokud svoje rozhodnutí nezmění, skočí dolů. „Takto nevyhrožoval poprvé,“ uvedla. „Dnes poprvé odešel na balkon s tím, že svou výhružku uskuteční,“ dodala.

Strážníci po příchodu do bytu našli v koupelně na zemi sedícího muže, který nebyl nijak zraněn. „Těžce nesu rozchod se svou přítelkyní. Nedokážu se s tím smířit. Pořád ji miluju,“ hlesl nešťastník. Dále potvrdil, že chtěl opravdu skočit z balkonu dolů, protože už neví, kudy kam. Hlídka přivolala záchranku, která ho odvezla na další vyšetření do nemocnice.

Chtěl jsem to už skončit

S dalším případem pokusu o sebevraždu se setkali strážníci městské policie na náměstí Míru. Na lavičce seděl muž, který měl řezné rány v okolí zápěstí, které naštěstí již nekrvácely. Jevil známky značné opilosti, ale s hlídkou komunikoval. Na dotaz, co se mu stalo, odpověděl: „Chtěl jsem to už skončit.“

Na místo strážníci přivolali jak kolegy ze záchranné služby, tak z Policie ČR. Do příjezdu zdravotníků neustále vizuálně kontrolovali stav vědomí zraněného. Policisté muži provedli dechovou zkoušku ke zjištění hladiny alkoholu v krvi s pozitivním výsledkem 3,63 ‰. Muž pak skončil na ošetření v jedné z pražských nemocnic.


Další články
Nahoru