dnes
Pátek - zatazeno
3°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
4°C
pozítří
Neděle - oblacno
3°C
Neurorehabilitační klinika Axon otevřela u Vyšehradu nové logopedické centrum
Ilustrační foto: neuroaxon.cz

Neurorehabilitační klinika Axon otevřela u Vyšehradu nové logopedické centrum

Neurorehabilitační klinika Axon, která patří mezi lídry ve svém oboru, otevírá nově Centrum klinické logopedie. Vedle dalších pracovišť, jako je fyzioterapie či ergoterapie, mohou rodiče, nejen spádové oblasti Prahy 4, využít v ulici Marie Cibulkové služby logopeda.

Zdejší logopedie se nevěnuje pouze foneticko-fonologické rovině jazyka, jak je tomu ve většině poraden, ale specializuje se zejména na rozvoj komunikace a komunikačních schopností dítěte. Pracoviště tvoří kvalifikovaný personál pod vedením přednostky kliniky Jarmily Zipserové a odborného garanta.

Nedostatek logopedů

S postupným vládním rozvolňováním začínají rodiče vyhledávat různé zdravotnické a terapeutické služby, logopedii nevyjímaje. Ve většině těchto zařízení je však beznadějně plno, jak potvrzují zastupitelé.

„Logopedů je nedostatek a nejinak je tomu i na Praze 4. Radnice proto s povděkem přivítala informaci o tom, že nová ordinace klinické logopedie vznikla v klinice Axon. Pro všechny rodiče, kteří dlouhodobě nemohou sehnat dobrého logopeda, je to skvělá zpráva,“ uvedl zastupitel Prahy 4 Lukáš Zicha.

Kdy návštívit logopeda?

Logopedické centrum Axon poskytuje například diagnostiku řečového vývoje, orofaciální stimulaci či podpoří zlepšení funkčnosti oromotoriky.

„Zaměřujeme se též na rozvoj kognitivních funkcí, úpravu výslovnosti, rozšiřování slovní zásoby či zlepšení dovedností na úrovni každé jazykové roviny,“ sdělila vedoucí logopedie Odeta Žáčková. Podle ní je důležité‚ aby rodiče neřešili logopeda jen když dítě špatně vyslovuje, ale důvodem k návštěvě by měl být i opožděný vývoj řeči. „Dítě je zapotřebí v maximální možné míře podpořit v jakékoliv komunikaci, ideálně co nejdříve,“ dodala.

Více informací o Neurorehabilitační klinice je na www.neuroaxon.cz/logopedie/.


Žádné drama na trhu nemovitostí se zatím nekoná. Jaký je aktuální vývoj za času pandemie?

23. listopadu 2020 v 06:30

Možná mnozí z nás očekávali přinejmenším stagnaci nebo spíše pokles cen na trhu nemovitostí v souvislosti s jarní vlnou epidemie coronaviru. Nic takové se však zatím nekoná. Samozřejmě lze najít výjimky nebo odlišný trend regionálně/lokálně či pro daný typ...

Lidé s migrénou mají svoji první konferenci

19. listopadu 2020 v 15:56

Pacienti trpící migrénou mají svoji historicky první konferenci. Seznámí se na ní s novinkami v léčbě, a to jak od lékařů, tak i z pohledu čínské medicíny. Svoji nemoc mohou jednotlivě probrat s psychoterapeutem, který poradí, jak s migrénou pracovat s pomocí různých technik, včetně relaxace....

S autem na CNG řidiči ušetří za dálniční známku

18. listopadu 2020 v 15:39

Jízda vozem na CNG bude od ledna 2021 ještě výhodnější. Společně se zavedením elektronické dálniční známky vstoupí v platnost i výrazné cenové zvýhodnění pro vozy na CNG nebo bioCNG. Zatímco u aut s konvenčními pohony na benzín a naftu je roční dálniční poplatek stanoven na 1500 korun, majitelé...

Další články
Nahoru