Dnes Neděle - jasno 1°C
Zítra Pondělí - polojasno 4°C
Pondělí 8. 3. 2021
Svátek má Gabriela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Neurorehabilitační klinika Axon otevřela u Vyšehradu nové logopedické centrum
Ilustrační foto: neuroaxon.cz

Neurorehabilitační klinika Axon otevřela u Vyšehradu nové logopedické centrum

Neurorehabilitační klinika Axon, která patří mezi lídry ve svém oboru, otevírá nově Centrum klinické logopedie. Vedle dalších pracovišť, jako je fyzioterapie či ergoterapie, mohou rodiče, nejen spádové oblasti Prahy 4, využít v ulici Marie Cibulkové služby logopeda.

Zdejší logopedie se nevěnuje pouze foneticko-fonologické rovině jazyka, jak je tomu ve většině poraden, ale specializuje se zejména na rozvoj komunikace a komunikačních schopností dítěte. Pracoviště tvoří kvalifikovaný personál pod vedením přednostky kliniky Jarmily Zipserové a odborného garanta.

Nedostatek logopedů

S postupným vládním rozvolňováním začínají rodiče vyhledávat různé zdravotnické a terapeutické služby, logopedii nevyjímaje. Ve většině těchto zařízení je však beznadějně plno, jak potvrzují zastupitelé.

„Logopedů je nedostatek a nejinak je tomu i na Praze 4. Radnice proto s povděkem přivítala informaci o tom, že nová ordinace klinické logopedie vznikla v klinice Axon. Pro všechny rodiče, kteří dlouhodobě nemohou sehnat dobrého logopeda, je to skvělá zpráva,“ uvedl zastupitel Prahy 4 Lukáš Zicha.

Kdy návštívit logopeda?

Logopedické centrum Axon poskytuje například diagnostiku řečového vývoje, orofaciální stimulaci či podpoří zlepšení funkčnosti oromotoriky.

„Zaměřujeme se též na rozvoj kognitivních funkcí, úpravu výslovnosti, rozšiřování slovní zásoby či zlepšení dovedností na úrovni každé jazykové roviny,“ sdělila vedoucí logopedie Odeta Žáčková. Podle ní je důležité‚ aby rodiče neřešili logopeda jen když dítě špatně vyslovuje, ale důvodem k návštěvě by měl být i opožděný vývoj řeči. „Dítě je zapotřebí v maximální možné míře podpořit v jakékoliv komunikaci, ideálně co nejdříve,“ dodala.

Více informací o Neurorehabilitační klinice je na www.neuroaxon.cz/logopedie/.


Počet firemních bankrotů byl v únoru druhý nejvyšší za posledních 12 měsíců

3. března 2021 v 11:09

V únoru letošního roku bylo vyhlášeno 64 bankrotů obchodních společností, 530 bankrotů fyzických osob podnikatelů a 1264 osobních bankrotů. Zároveň bylo podáno 73 návrhů na bankrot obchodních společností, 542 návrhů na bankrot fyzických osob podnikatelů a 1404 návrhů na osobní...

Artinii bylo vybráno mezi firmy, které se ve speciální sekci pro startupy zúčastní sedmého ročníku Berlinale European Film Market

26. února 2021 ve 20:12

Bývalý manažer z české pobočky Warner Bros. Radovan Čech byl jmenován do funkce ChiefOperations Officer ve společnosti Artinii. Artinii (www.artinii.com) oznámilo své zařazení mezi 10 inovativních mediálně-technologických startupů, které se zúčastní 7. ročníku evropského filmového trhu...

Další články
Nahoru