dnes
Čtvrtek - skorojasno
23°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
16°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
12°C
Neurorehabilitační klinika Axon otevřela u Vyšehradu nové logopedické centrum
Ilustrační foto: neuroaxon.cz

Neurorehabilitační klinika Axon otevřela u Vyšehradu nové logopedické centrum

Neurorehabilitační klinika Axon, která patří mezi lídry ve svém oboru, otevírá nově Centrum klinické logopedie. Vedle dalších pracovišť, jako je fyzioterapie či ergoterapie, mohou rodiče, nejen spádové oblasti Prahy 4, využít v ulici Marie Cibulkové služby logopeda.

Zdejší logopedie se nevěnuje pouze foneticko-fonologické rovině jazyka, jak je tomu ve většině poraden, ale specializuje se zejména na rozvoj komunikace a komunikačních schopností dítěte. Pracoviště tvoří kvalifikovaný personál pod vedením přednostky kliniky Jarmily Zipserové a odborného garanta.

Nedostatek logopedů

S postupným vládním rozvolňováním začínají rodiče vyhledávat různé zdravotnické a terapeutické služby, logopedii nevyjímaje. Ve většině těchto zařízení je však beznadějně plno, jak potvrzují zastupitelé.

„Logopedů je nedostatek a nejinak je tomu i na Praze 4. Radnice proto s povděkem přivítala informaci o tom, že nová ordinace klinické logopedie vznikla v klinice Axon. Pro všechny rodiče, kteří dlouhodobě nemohou sehnat dobrého logopeda, je to skvělá zpráva,“ uvedl zastupitel Prahy 4 Lukáš Zicha.

Kdy návštívit logopeda?

Logopedické centrum Axon poskytuje například diagnostiku řečového vývoje, orofaciální stimulaci či podpoří zlepšení funkčnosti oromotoriky.

„Zaměřujeme se též na rozvoj kognitivních funkcí, úpravu výslovnosti, rozšiřování slovní zásoby či zlepšení dovedností na úrovni každé jazykové roviny,“ sdělila vedoucí logopedie Odeta Žáčková. Podle ní je důležité‚ aby rodiče neřešili logopeda jen když dítě špatně vyslovuje, ale důvodem k návštěvě by měl být i opožděný vývoj řeči. „Dítě je zapotřebí v maximální možné míře podpořit v jakékoliv komunikaci, ideálně co nejdříve,“ dodala.

Více informací o Neurorehabilitační klinice je na www.neuroaxon.cz/logopedie/.


Další úlevy pro živnostníky připravuje Praha 1

Včera v 19:29

Radnice Prahy 1 připravuje zejména pro drobné živnostníky další finanční úlevu. Týkat se bude těch, kteří podnikají v nebytových prostorech ve správě městské části.

innogy podporuje ŽIVOT 90

Včera v 19:17

innogy Česká republika podporuje projekt ŽIVOT 90 v osvětě mezi staršími lidmi o potřebě očkování proti chřipce a pneumokoku.

V srpnu zaniklo nejméně obchodních společností za téměř dva roky

Včera v 09:36

V srpnu tohoto roku vzniklo v České republice 1942 obchodních společností, o 313 méně než v červenci. Zároveň v srpnu zaniklo 1061 obchodních společností, o 252 méně než v předchozím měsíci a nejméně od září roku 2018, tedy za poslední dva roky. V srpnu tak v České republice přibylo 881...

Bulovka otevírá specializované Očkovací centrum

Včera v 08:58

Nové Očkovací centrum v pražské Nemocnici Na Bulovce vzniklo při Klinice infekčních, tropických a parazitárních nemocí. Svoji činnosti zahájilo 22. září a nabízí individuální přístup k očkování standardních i rizikových pacientů, včetně poradenství a odborných...

Den zdraví 2020: Víš, jak vidíš?

21. září 2020 ve 12:01

Osvětovou akci Den zdraví se Praha 13, vzhledem k opatřením spojeným s onemocněním covid-19, rozhodla realizovat v alternativním formátu rozdělenou do samostatných programů.

Ve sbírce k charitativnímu běhu se podařilo vybrat pro nemocného Richarda 50 000 korun

17. září 2020 ve 14:04

Z pražského Výstaviště Praha včera v rámci Epi©Runu odstartovalo více než 60 závodníků a ve sbírce se podařilo vybrat přibližně 50 000 korun.

Při akci Prahy 4 Den zdraví byl zájem o prevenci

17. září 2020 ve 13:35

Věnujte „10 minut svému zdraví“, to bylo heslo veřejné akce pod názvem Den zdraví, kterou pořádala Městská část Praha 4 ve spolupráci s Thomayerovou nemocnicí (TN). Událost se konala v úterý 15. září u OC Arkády a pro účastníky byl připraven pestrý program plný prevence, vyšetření, osvěty a...

Praha 13: Víte, jak vidíte?

16. září 2020 ve 12:49

Jak jste na tom se zrakem si můžete zkontrolovat zdarma na speciálním přístroji. Testovat se bude 23. září mezi 13. a 17. hodinou před radnicí třinácté městské části na Slunečním náměstí.

Další články
Nahoru