dnes
Pátek - jasno
17°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
16°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
17°C
Neurorehabilitační klinika Axon otevřela u Vyšehradu nové logopedické centrum
Ilustrační foto: neuroaxon.cz

Neurorehabilitační klinika Axon otevřela u Vyšehradu nové logopedické centrum

Neurorehabilitační klinika Axon, která patří mezi lídry ve svém oboru, otevírá nově Centrum klinické logopedie. Vedle dalších pracovišť, jako je fyzioterapie či ergoterapie, mohou rodiče, nejen spádové oblasti Prahy 4, využít v ulici Marie Cibulkové služby logopeda.

Zdejší logopedie se nevěnuje pouze foneticko-fonologické rovině jazyka, jak je tomu ve většině poraden, ale specializuje se zejména na rozvoj komunikace a komunikačních schopností dítěte. Pracoviště tvoří kvalifikovaný personál pod vedením přednostky kliniky Jarmily Zipserové a odborného garanta.

Nedostatek logopedů

S postupným vládním rozvolňováním začínají rodiče vyhledávat různé zdravotnické a terapeutické služby, logopedii nevyjímaje. Ve většině těchto zařízení je však beznadějně plno, jak potvrzují zastupitelé.

„Logopedů je nedostatek a nejinak je tomu i na Praze 4. Radnice proto s povděkem přivítala informaci o tom, že nová ordinace klinické logopedie vznikla v klinice Axon. Pro všechny rodiče, kteří dlouhodobě nemohou sehnat dobrého logopeda, je to skvělá zpráva,“ uvedl zastupitel Prahy 4 Lukáš Zicha.

Kdy návštívit logopeda?

Logopedické centrum Axon poskytuje například diagnostiku řečového vývoje, orofaciální stimulaci či podpoří zlepšení funkčnosti oromotoriky.

„Zaměřujeme se též na rozvoj kognitivních funkcí, úpravu výslovnosti, rozšiřování slovní zásoby či zlepšení dovedností na úrovni každé jazykové roviny,“ sdělila vedoucí logopedie Odeta Žáčková. Podle ní je důležité‚ aby rodiče neřešili logopeda jen když dítě špatně vyslovuje, ale důvodem k návštěvě by měl být i opožděný vývoj řeči. „Dítě je zapotřebí v maximální možné míře podpořit v jakékoliv komunikaci, ideálně co nejdříve,“ dodala.

Více informací o Neurorehabilitační klinice je na www.neuroaxon.cz/logopedie/.


Od začátku roku skončilo s podnikáním 6 % živnostnic a 5 % živnostníků

Včera v 07:39

Během prvních čtyř měsíců tohoto roku ukončilo nebo přerušilo podnikání téměř 22 tisíc žen a přes 35 tisíc mužů. S podnikáním tak skončilo 6 % aktivních živnostnic a 5 % aktivních živnostníků. 

Při kontrolách restaurací bylo nejčastějším prohřeškem nedodržování odstupů

26. května 2020 v 18:55

Krajská hygienická stanice Středočeského kraje se v období od 15. do 22. května zaměřila na kontroly dodržování mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví v provozovnách stravovacích služeb.

Štědrý příspěvek od innogy půjde na energie i do lékárny

26. května 2020 ve 13:39

Koronavirové zvolnění pracovního a společenského tempa může mít různé podoby. České domácnosti měly například v době nouzového stavu více času na řešení záležitostí spojených s odběrem energií. Vyplývá to z interních analýz společnosti innogy. Lidé se také naučili více využívat online komunikaci....

Z daňových rájů mizí další české firmy

26. května 2020 v 10:53

Počet českých firem, které mají vlastníka v daňovém ráji, poprvé od roku 2010 poklesl pod hranici 12 000. Podle analýzy poradenské společnosti Bisnode je z destinací považovaných za daňový ráj kontrolováno 11 879 společností, což je o 223 méně na konci...

Praha 9 pomáhá živnostníkům, spustila koronavirový portál

25. května 2020 v 18:39

Městská část Praha 9 zahájila provoz webové stránky prazskyportal.cz, kde mohou živnostníci a drobní podnikatelé z Prahy 9 nabízet zákazníkům vouchery na své služby během koronavirové krize.

Nový spot Staropramenu byl točen před nouzovým stavem, ale předpověděl čekání na čepované pivo

25. května 2020 v 16:14

Značka Staropramen uvádí nový reklamní spot z dílny agentury Yinachi, který vznikl ještě před začátkem koronavirové krize. Staropramen v něm podtrhuje svůj rukopis, kdy namísto oslavování produktových benefitů jde více po ideové a životní lince. 

Slevy podnikatelům na nájmech schválili zastupitelé Prahy 4

24. května 2020 ve 21:22

Zastupitelé Prahy 4 na svém jednání v polovině května schválili možnost poskytnutí slevy na nájmu v nebytových prostorách městské části za březen a duben. Sleva se bude týkat podnikatelů, kteří kvůli krizové situaci museli zavřít nebo výrazně omezit svůj provoz. Dosáhnout mohou na odpuštění nájmu...

Porodnici U Apolináře čeká modernizace za dvě miliardy

23. května 2020 v 11:48

Jako součást koncepce Modernizace a centralizace Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN) vznikne v prostorách porodnice U Apolináře moderní centrum porodní asistence a nové neonatologie s vysoce specializovanou péčí o předčasně narozené děti. Projekt s názvem „Porodnictví 21. století“, který...

Další články
Nahoru