Dnes Pondělí - obcasny-dest 15°C
Zítra Úterý - oblacno 15°C
Pondělí 20. 3. 2023
Svátek má Světlana
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Lifestyle / Zdraví

Neurologická klinika ve FTN dokončila modernizaci JIP a rozšířila kapacitu

Neurologická klinika 3. LF UK ve FTN dokončila modernizaci svého pracoviště JIP a zároveň rozšířila i lůžkovou kapacitu ze čtyř na osm lůžek. V listopadu loňského roku začala nejdříve plánovaná revitalizace a rekonstrukce oddělení JIP, díky které došlo k výraznému zlepšení pracovního prostředí pro zdravotníky, a především se zvýšil komfort pro pacienty. Byly vybudovány závěsné rampy, pořídila se nová LED světla, stropní zvedák pro těžší pacienty, 4 moderní lůžka na intermediální péči.

Přestřižením slavností pásky se nyní završila kompletní modernizace celého pracoviště JIP, a to za účasti vedení FTN včele s jejím ředitelem doc. MUDr. Zdeňkem Benešem, CSc. a doc. MUDr. Robertem Rusinou, Ph.D., přednostou kliniky.

Nově přibylo vybudování filtru a byly pořízeny automatické vstupní dveře, které nahradily již ty zastaralé mechanické. Při této přestavbě se zároveň zmodernizoval samotný vstup na pracoviště vč. nové podlahové krytiny, výmalby, zařízení, nové germicidní lampy a filtru. Vstupní místnost tak dostala punc svěžesti, čisté linie a moderního pracovního prostředí jako zbytek celé zrekonstruované JIP. Vše bylo hrazeno z rozpočtu nemocnice. Celková kapacita lůžek se od minulého roku zvýšila ze 4 na 8.
Autor: Cen

Praha 9 připravuje Velikonoční potravinovou sousedskou sbírku

Včera v 10:17

Na úterý 4. dubna připravila radnice Prahy 9 Velikonoční potravinovou sbírku. Sbírat se budou trvanlivé potraviny a hygienické potřeby. Sbírka je určena pro seniory v nouzi, samoživitele a klienty Armády spásy.

Adapterra Awards hledá v Praze projekty zaměřené proti suchu, přehřívání nebo záplavám

Včera v 07:26

Až do 31. března je stále možné nominovat administrativní budovy, domy, veřejná prostranství, parky, úpravy řek či území v krajině do 5. ročníku celostátní soutěže Adapterra Awards, kterou pořádá Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting. Jednat se má o již realizované projekty...

Den pro zdraví v Praze 6

17. března 2023 ve 20:13

Ve středu 22. března se od 9:30 hodin koná na hřišti Aritmy v Praze 6 – Vokovicích Den pro zdraví.

Praha 18 zve na Den zdraví. Co chystají organizátoři?

12. března 2023 v 10:12

V obřadní síni radnice Prahy 18 se koná ve středu 5. dubna Den zdraví. Nabídne měření tlaku a tepu, hladiny cukru v krvi, cholesterolu nebo očního tlaku.

V pokračování kampaně propagující alternativy jednorázových obalů se opět objeví herec Matějovský

1. března 2023 ve 12:17

Tématu předcházení vzniku odpadu a naplnění principů cirkulární ekonomiky se Pražské služby věnují i v rámci svým marketingových aktivit a kampaní. Již v minulosti největší pražská svozová firma představila kampaň Jde to i jinak! Ta upozorňovala na negativa používání jednorázových odpadů a zároveň...

Další články
Nahoru