dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pondělí - prehanky-snih-dest
5°C
Posaďte se na netypický památník. Václava Havla připomenou dvě křesla a rostoucí lípa
Památník Václava Havla v Barceloně. Stejný by mohl letos vzniknout v Praze, uvažuje se o Kampě. Foto: archiv MHMP

Posaďte se na netypický památník. Václava Havla připomenou dvě křesla a rostoucí lípa

Další pamětní místo Václava Havla vznikne v Praze. Dvě zahradní křesla s lípou prorůstající kulatým stolkem by měla sloužit k diskuzi a setkávání také obyvatelům a návštěvníkům české metropole. Tento netypický památník byl naposled odhalen minulou sobotu v centru Barcelony.

Pamětní místo by mohlo být odhaleno veřejnosti ještě v první polovině letošního roku. Hlavním úkolem je nyní společně vybrat nejvhodnější lokalitu.

„Chtěli bychom nalézt místo, které bude lidem dobře dostupné a zároveň bude vhodné pro setkávání a diskuzi. Zaměřili jsme se proto na centrum metropole. Jednou z možných variant je i pražská Kampa,“ dodala výkonná ředitelka Knihovny Václava Havla Marta Smolíková, která projekt se Studiem Šípek spoluorganizuje.

Anketa

Kterého prezidenta jste měli/máte rádi?

73.8%
(73.8%)
7.1%
(7.1%)
14.3%
(14.3%)
4.8%
(4.8%)
Pražský primátor Tomáš Hudeček byl minulou sobotu členem delegace, která v centru Barcelony odhalila již v pořadí třetí pamětní místo Václava Havla. Vůbec první vzniklo v areálu Georgetownské univerzity ve Washingtonu a druhé bylo odhaleno v irském Dublinu.

Havel´s Place navrhnul Havlův architekt Bořek Šípek a je tvořen dvojicí křesel spojených kulatým stolem, kterým prorůstá lípa – národní strom České republiky. Jedná se o celosvětový projekt, jehož záměrem je vytvoření sítě míst ve veřejném prostoru, která mohou přispět k setkávání a vedení dialogu v duchu ideálů a životních postojů Václava Havla.


Další články
Nahoru