Dnes Středa - polojasno 13°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 14°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Netrpělivý řidič najel na chodník a zranil strážníka
Řidič se snažil z místa ujet po chodníku., při tom srazil strážníka. Foto: MP Praha

Netrpělivý řidič najel na chodník a zranil strážníka

Nejprve bez důvodu opakovaně troubil, pak se zamkl v autě a odmítal vystoupit, nakonec se rozjel a zranil strážníka. Skončil v poutech. Zranění si vyžádala pracovní neschopnost.

V křižovatce ulic Na Petřinách a Bubeníčkova v Praze 6 řešili v pátek strážníci překážející osobní auto se zablokovanou převodovkou. Během čekání na odtahovou službu hlídka usměrňovala dopravu, když začal řidič jednoho z čekajících aut opakovaně troubit a nepřestal ani po upozornění na přestupkové chování.

„Po výzvě k prokázání totožnosti se zamkl v autě a odmítal komunikovat. Strážníci přivolali státní kolegy a dál usměrňovali dopravu. Náhle se řidič prudce rozjel na chodník a narazil do stojícího strážníka. Ten se svezl tělem po kapotě a zachytil se o zpětné zrcátko. Vozidlo ho táhlo několik metrů, než se mu podařilo odskočit,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.  

Řidič nezpomalil a pokračoval v jízdě. Hlídka ho začala pronásledovat. Jel přes sídliště i v protisměru do ulice Ankarská, kde ho strážníci zablokovali služebním autem. Muž se opět zamkl ve voze a výzvy k vystoupení ignoroval.

Když začal opět šlapat na plyn, rozbila hlídka teleskopickým obuškem přední okna, řidiče vytáhla as spoutala.

Přivolaná záchranná služba rozhodla, že odřenina v obličeji 50letého řidiče lékařské ošetření nevyžaduje a strážníka s bolestmi nohy a zad převezla k vyšetření do nemocnice.

„Podezření ze spáchání trestného činu šetří státní policie, zraněný strážník je v pracovní neschopnosti,“ dodala mluvčí Seifertová.


Autor: puc

Nabídl úplatek a slíbil, že už to nikdy neudělá

27. září 2022 v 10:33

Policisté z oddělení hlídkové služby si v polovině září kolem půlnoci povšimli v Pélleově ulici v Praze 6 muže na skútru, který na silnici podivně kličkoval, proto se ho rozhodli zkontrolovat.

Najedl se, něco popil a usnul na podlaze

27. září 2022 v 07:36

Policisté prvního policejního obvodu zadrželi čtyřiatřicetiletého muže, který ve čtvrtek ráno vykopl dveře zadního vchodu do restaurace v Praze 1 a vstoupil dovnitř. Tam se začal chovat, jako by byl doma. Nejprve si oblékl oblečení, které nalezl na věšáku, poté začal hodovat a popíjet alkohol....

Kapsáři se zaměřili na bezbranné seniory

26. září 2022 v 09:45

Kriminalisté ze 7. oddělení obecné kriminality Prahy I. vypátrali a zadrželi čtyři osoby, které se dopouštěly opakovaných kapesních krádeží v centru metropole. Při nich se zaměřovali hlavně na seniory.

Kočka pokousala hasiče

8. září 2022 ve 14:23

Pražští hasiči ze dvou stanic zasahovali ve čtvrtek 8. září od 10:34 hodin v Jabloňové ulici v Praze 10. Hořelo tam vybavení bytu panelového domu. Hasiči zasahovali v dýchací technice.

Strážníci zabránili vykradení bytu

6. září 2022 ve 12:57

Mladého cizince, který vlezl do přízemního bytu, vypátrali včera kolem patnácté hodiny strážníci. Kvůli muži, na kterého byl vydán příkaz k zatčení, se na místo sjely všechny složky IZS. O případu strážníky informoval prostřednictvím linky 156 náhodný...

Pervitin v tašce a tři zákazy řízení

22. srpna 2022 v 09:28

Policisté si v sobotu ve čtyři ráno povšimli projíždějícího auta v Roztylské ulici v Praze 4 a rozhodli se řidiče zkontrolovat. Jakmile se za ním rozjeli, náhle zvýšil rychlost a snažil se jim ztratit z dohledu. Na pokyn k zastavení nereagoval a ve vysoké rychlosti zajel do ulice Jarníkova, kde...

Další články
Nahoru