Dnes Pátek - skorojasno 13°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 12°C
Sobota 1. 4. 2023
Svátek má Hugo
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Netrpělivý řidič najel na chodník a zranil strážníka
Řidič se snažil z místa ujet po chodníku., při tom srazil strážníka. Foto: MP Praha

Netrpělivý řidič najel na chodník a zranil strážníka

Nejprve bez důvodu opakovaně troubil, pak se zamkl v autě a odmítal vystoupit, nakonec se rozjel a zranil strážníka. Skončil v poutech. Zranění si vyžádala pracovní neschopnost.

V křižovatce ulic Na Petřinách a Bubeníčkova v Praze 6 řešili v pátek strážníci překážející osobní auto se zablokovanou převodovkou. Během čekání na odtahovou službu hlídka usměrňovala dopravu, když začal řidič jednoho z čekajících aut opakovaně troubit a nepřestal ani po upozornění na přestupkové chování.

„Po výzvě k prokázání totožnosti se zamkl v autě a odmítal komunikovat. Strážníci přivolali státní kolegy a dál usměrňovali dopravu. Náhle se řidič prudce rozjel na chodník a narazil do stojícího strážníka. Ten se svezl tělem po kapotě a zachytil se o zpětné zrcátko. Vozidlo ho táhlo několik metrů, než se mu podařilo odskočit,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.  

Řidič nezpomalil a pokračoval v jízdě. Hlídka ho začala pronásledovat. Jel přes sídliště i v protisměru do ulice Ankarská, kde ho strážníci zablokovali služebním autem. Muž se opět zamkl ve voze a výzvy k vystoupení ignoroval.

Když začal opět šlapat na plyn, rozbila hlídka teleskopickým obuškem přední okna, řidiče vytáhla as spoutala.

Přivolaná záchranná služba rozhodla, že odřenina v obličeji 50letého řidiče lékařské ošetření nevyžaduje a strážníka s bolestmi nohy a zad převezla k vyšetření do nemocnice.

„Podezření ze spáchání trestného činu šetří státní policie, zraněný strážník je v pracovní neschopnosti,“ dodala mluvčí Seifertová.


Autor: puc

U požáru bytu v Praze 2 zasahovali hasiči, hořelo v nejvyšším patře

Včera v 10:31

Hasiči z centrální a strašnické stanice zasahovali ve čtvrtek 30. března od 13:56 hodin ve Slezské ulici v Praze 2 u požáru bytu v nejvyšším patře obytného domu.

Na Smíchově srazil vlak muže, vyprostili ho hasiči

29. března 2023 v 11:32

Jednotka pražských profesionálních hasičů a jednotka hasičů Správy železnice zasahovaly v pondělí 27. března po 19 hodině na železničním viaduktu v Nádražní ulici v Praze 5 u střetu muže s vlakem.

Hasiči vyprostili řidiče po střetu auta s tramvají v Praze 9

27. března 2023 ve 14:49

Profesionální hasiči ze stanice Satalice a pražského dopravního podniku zasahovali v Poděbradské ulici v Praze 9. Střetlo se tam osobní auto s tramvají.

Požár bytu v Praze 3 způsobila pravděpodobně technická závada

27. března 2023 ve 12:51

Hasiči zasahovali v neděli 26. března od 18:15 hodin v Lucemburské ulici v Praze 3. Požár vybavení pokoje zlikvidovali za několik minut, následovalo odvětrání bytu i domu.

Dva muži napadli na ulici třetího a způsobili mu bodnořezná zranění

22. března 2023 v 09:09

V neděli 5. března hodinu po půlnoci napadla dvojice mužů v Řehořově ulici po vzájemné hádce dvaačtyřicetiletého poškozeného a způsobila mu vážná bodnořezná zranění na různých částech těla. Zraněný byl následně převezen ZZS do nemocnice.

Další články
Nahoru