Dnes Neděle - mlha 9°C
Zítra Pondělí - oblacno 7°C
Neděle 25. 2. 2024
Svátek má Liliana
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Netrpělivý řidič najel na chodník a zranil strážníka
Řidič se snažil z místa ujet po chodníku., při tom srazil strážníka. Foto: MP Praha

Netrpělivý řidič najel na chodník a zranil strážníka

Nejprve bez důvodu opakovaně troubil, pak se zamkl v autě a odmítal vystoupit, nakonec se rozjel a zranil strážníka. Skončil v poutech. Zranění si vyžádala pracovní neschopnost.

V křižovatce ulic Na Petřinách a Bubeníčkova v Praze 6 řešili v pátek strážníci překážející osobní auto se zablokovanou převodovkou. Během čekání na odtahovou službu hlídka usměrňovala dopravu, když začal řidič jednoho z čekajících aut opakovaně troubit a nepřestal ani po upozornění na přestupkové chování.

„Po výzvě k prokázání totožnosti se zamkl v autě a odmítal komunikovat. Strážníci přivolali státní kolegy a dál usměrňovali dopravu. Náhle se řidič prudce rozjel na chodník a narazil do stojícího strážníka. Ten se svezl tělem po kapotě a zachytil se o zpětné zrcátko. Vozidlo ho táhlo několik metrů, než se mu podařilo odskočit,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.  

Řidič nezpomalil a pokračoval v jízdě. Hlídka ho začala pronásledovat. Jel přes sídliště i v protisměru do ulice Ankarská, kde ho strážníci zablokovali služebním autem. Muž se opět zamkl ve voze a výzvy k vystoupení ignoroval.

Když začal opět šlapat na plyn, rozbila hlídka teleskopickým obuškem přední okna, řidiče vytáhla as spoutala.

Přivolaná záchranná služba rozhodla, že odřenina v obličeji 50letého řidiče lékařské ošetření nevyžaduje a strážníka s bolestmi nohy a zad převezla k vyšetření do nemocnice.

„Podezření ze spáchání trestného činu šetří státní policie, zraněný strážník je v pracovní neschopnosti,“ dodala mluvčí Seifertová.


Autor: puc

Hasiči zabránili rozšíření plamenů na fotovoltaiku

22. února 2024 ve 14:05

Ve čtvrtek 22. února od 10:44 hodin zasahovali hasiči ze satalické a strašnické stanice v ulici K viaduktu v Praze-Kyjích u požáru na balkóně rodinného domu.

Agresivní cizinec napadal kolemjdoucí v parku u hlavního nádraží

15. února 2024 v 00:02

O velký rozruch se postaral třiačtyřicetiletý česky hovořící cizinec na konci ledna ve Vrchlického sadech. Kolem osmé hodiny ranní, na chodníku vedoucím od ulice Bolzanova směrem k vlakovému nádraží, nejprve s hořícími novinami v ruce ohrožoval mladou ženu a poté začal napadat náhodné kolemjdoucí....

V Praze 4 se auto po nehodě převrátilo na bok, pomohli hasiči

13. února 2024 v 11:18

Jednotka pražských profesionálních hasičů z krčské stanice zasahovala v pondělí 12. února  od 16:33 hodin v ulici Zálesí v Praze 4. Převrátilo se tam osobní auto po nehodě na bok.

Další články
Nahoru