dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Pražská politika

Netančíme kolem horké kaše, řešíme odpady! Vedení Prahy určilo trend plesové sezony

Pražská primátorka Adriana Krnáčová, její náměstek Petr Dolínek a radní Jana Plamínková se včera večer zúčastnili v bruselském paláci Concert Noble 8. ročníku Českého plesu.

Účast na společenské události využili k neformálním jednáním o problematice Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV), a to jak s českými zástupci působícími v evropských institucích, tak i s dalšími představiteli unijních struktur.

„Jednání se nemusí vždy vést pouze na formální úrovni a my chceme využít přítomnosti vysokých evropských úředníků k tomu, abychom s nimi neformálně probrali problematiku Ústřední čistírny odpadních vod, představili jim náš koncept a ukázali jim, že Praha by dotaci na stavbu nové čistírny měla dostat,“ uvedla před odletem do Bruselu radní Jana Plamínková, do jejíž gesce ÚČOV spadá.

8. ročník Českého plesu v Bruselu byl pořádán asociací Access EU! Hlavní město Praha stálo u zrodu tradice tohoto plesu, který je jednou z hlavních českých společenských událostí v bruselském prostředí. Jsou na něj zváni vrcholní představitelé evropských institucí, diplomaté i zástupci českých firem v Bruselu.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru