dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Nešvary v ulicích lze radnici nahlásit mobilem. Praha 10 vyřešila přes 1500 takových podnětů
Ilustrační foto: archiv

Nešvary v ulicích lze radnici nahlásit mobilem. Praha 10 vyřešila přes 1500 takových podnětů

Celkem 1518 nejrůznějších podnětů prostřednictvím MMS a SMS zpráv vyřešila od zavedení této služby před více než šesti lety pražská desátá městská část. Služba je určena pro podněty týkající se nečistot, skládek, nezajištěné údržby zeleně nebo závady na dětských hřištích.

Jenom v loňském roce to bylo 365 podnětů. „Od loňského roku jsme tuto službu dále rozšířili – podněty lze nyní hlásit vedle SMS, MMS, telefonu a e-mailu také přímo přes oznamovací formulář na našich webových stránkách. Nově je možné tímto způsobem nahlásit i závady týkajících se chodníků a vozovek, nefunkčního veřejného osvětlení nebo přítomnosti vraků na komunikacích – tedy i ty, které i když nespadají do naši kompetence, předáme za občany příslušným zodpovědným celopražským organizacím,“ vysvětlil starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík (Nez.)

Rok 2013: jeden podnět denně

Celkem bylo v roce 2013 zaznamenáno a dále řešeno 365 podnětů. „Většina doručených upozornění se týkala nečistot a skládek v ulicích, druhou nejčastější kategorií byly závady na komunikacích. Podněty doručené s fotografickou přílohou jsou zveřejněny na internetových stránkách městské části s informací o způsobu řešení v dané věci. Na ostatní podněty je vždy pisateli odpovězeno,“ doplnil 1. místostarosta Prahy 10 Vladimír Novák (ČSSD).

V souhrnu doručených podnětů se častěji ještě vyskytují upozornění na nedostatky v prostorech dětských hřišť, oznámení o vracích a poškození parkového či uličního mobiliáře (lavičky, odpadkového koše, veřejného osvětlení apod.)

Nezapadnou ani podněty mimo působnost radnice
 

Prověřeny a zpracovány jsou všechny doručené podněty. Většina z nich je mimo přímou působnost Prahy 10 a příslušné nedostatky jsou tedy následně řešeny se zainteresovanými subjekty, vlastníky pozemků nebo organizacemi, které zabezpečují správu předmětného zařízení (mobiliáře, těles komunikací, sloupů veřejného osvětlení apod.).

Podněty lze zasílat formou elektronické zprávy na mms@praha10.cz nebo MMS zprávou na tel. 736 499 364, případně lze využít na úvodní stránce www.praha10.cz (v levé horní části) záložku „upozorni na“


Další články
Nahoru