dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Pražský život

Nestihli jste Hvězdný bazar? Nakupovat můžete po celý rok

Charitativní projekt České asociace paraplegiků s názvem Hvězdný bazar uspořádal v neděli v kulturním centru Containall akci na podporu mladých vozíčkářů. Návštěvníkům centra se představili projekt, jeho prodejci a mladí vozíčkáři, kteří sportují, cestují a provozují řadu dalších aktivit, jimiž dokládají, že se svému handicapu rozhodně nepodvolili.

„Městská část Praha 1 velmi ráda podporuje Hvězdný bazar, protože se jedná nejen o originální charitativní ´sekáč´, ale i o důležité tréninkové pracoviště, které mladým lidem s poraněním míchy zprostředkovává potřebné dovednosti a zkušenosti a připravuje je pro uplatnění na otevřeném trhu práce,“ prohlásil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, jenž nedělní akci podpořil jak svojí návštěvou, tak i nákupem. Nenechal se ale ani zahanbit při ryze specifických sportovních disciplínách vozíčkářů.

Hvězdný bazar, provozovaný Českou asociací paraplegiků v Jungmannově 7, nabízí kvalitní a značkové oblečení z druhé ruky od všech, kteří chtějí pomoci, včetně řady známých osobností. Prodává také věci s vlastním originálním designem, jako jsou trička, tašky a čokolády. Část jeho sortimentu byla k zakoupení i během nedělního odpoledne v Containallu. Veškerý výtěžek z prodeje je určen na provoz tréninkového pracoviště.

Containall je sezonní kulturní centrum, vytvořené z přepravního kontejneru a zaměřené na prezentaci neziskových organizací. Patří k němu rovněž příjemné posezení a bohatý program. To vše za domem v Cihelné 4 a s krásným výhledem na Vltavu.

Nestihli jste v neděli přijít do Cihelné ulice? Nevadí, do Jungmannovy 7 můžete zaskočit po celý rok. Potěšíte sebe i mladé vozíčkáře.

Více informací: www.hvezdnybazar.cz, www.facebook.com/HvezdnyBazar a www.czepa.cz.


Další články
Nahoru