dnes
Čtvrtek - skorojasno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Nestačil se divit: do domu se mu nastěhovala cizí partička, udělala si zde sklad kradených věcí
Prosecká ulice Na Vyhlídce. Ilustrační foto: Packa / Wikimedia Commons

Nestačil se divit: do domu se mu nastěhovala cizí partička, udělala si zde sklad kradených věcí

Čtyři nezvaní hosté ve věku 24, 33, 34 a 38 let se rozhodli přestěhovat do opuštěného domu v ulici Na vyhlídce v Praze 9. Majitel v něm už několik měsíců nebyl, v objektu totiž chystá rekonstrukci.

Když se do svého domu snažil dostat, viděl, že se svítí v podkroví, a navíc nešly otevřít dveře, do zámku nepasoval klíč. Proto povolil policistům vniknout do domu násilím.

Po vykopnutí dveří prohledali celou nemovitost a ve zmiňovaném podkroví zadrželi čtyři muže. Ti přiznali, že v domě žijí už několik týdnů, neboť se jim zdál opuštěný. Jeden z mladíků navíc potvrdil, že vyměnil zámek ve vstupních dveřích, prý proto, aby jim do domu nechodil nikdo cizí.

V jednotlivých místnostech bylo nalezeno značné množství věcí, které do domu nanosili neoprávnění nájemníci. Jednalo se například o jízdní kola, lyže, kolečkové brusle a velké množství mobilních telefonů.

U těchto věcí se policisté domnívají, že s největší pravděpodobností pochází z trestné činnosti, což budou muset prověřit. Navíc zde muži zákona našli skleněné baňky, chemikálie, velké množství injekčních stříkaček a bílou krystalickou látku.

„Tyto věci kriminalisté podrobí expertíze ke zjištění, zda se jedná o takzvanou varnu drog,“ sdělil mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Mužům hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na dva roky.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru