dnes
Pondělí - skorojasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - snih
2°C

Nesrozumitelné huhlání z hromady nepořádku, do cesty se postavilo několik zámků

Na začátku pracovního týdne kontaktovala operační středisko městské policie v Praze 6 žena, která pracuje pro pečovatelskou službu a sdělila, že pravidelně nosí obědy staršímu muži, který jí dnes neotevírá. Poté ještě dodala, že z jeho bytu slyší volání o pomoc.

Do ulice Kafkova proto okamžitě vyrazila autohlídka strážníků. Zde na ni již čekala oznamovatelka, která uvedla, že naposledy se stařečkem, který trpí poruchou krátkodobé paměti, mluvila v pátek. Ten den byl muž  viditelně v pořádku.

Dále řekla, že má obavu, že nebyl informován o kontaminaci vody a je tedy dost možné, že se vody z vodovodu napil. To by mu s ohledem na jeho vysoký věk mohlo způsobit nemalé zdravotní komplikace.

Strážníci se proto pokusili muže kontaktovat tím, že bouchali na dveře. Z bytu však bylo slyšet jen nepatrné nesrozumitelné huhlání. Hlídce se ani přes opakované pokusy za pomoci kopů nepodařilo byt otevřít. Dveře byly zajištěny několika bezpečnostními zámky.

Na místo přijeli hasiči, záchranáři a policisté. Hasiči poté dveře otevřeli za pomoci speciálního rozpínáku. Po vstupu do bytu uviděli ležet na zemi muže vysokého věku jen v košili a spodním prádle. Byl zaklíněn mezi zárubněmi dveří do pokoje, skříňkou a hromadou nepořádku.

Na oslovení reagoval pouze kýváním hlavy, jinak byl apatický, silně dehydratovaný a na dotek studený. Strážníci spolu s hasiči muži vyjmuli z úst zubní protézu a nasadili mu kyslíkovou masku.

Po příjezdu záchranářů hasiči stařečka přenesli po schodišti do sanitky za pomoci transportní plachty, protože s ohledem na ztuhlost postiženého nebylo možné posadit ho do transportního křesla. Muž byl poté záchranáři převezen do nemocnice.


Setkání maminek z Prahy 1

Včera v 18:58

Mama Klub Prahy 1, nový klub určený pro maminky z této městské části, začíná ve čtvrtek 11. ledna 2018 od 15 hodin.

Prezidentští kandidáti donesou večer velké srdce na Hrad

Včera v 10:16

Dnes večer se uskuteční večerní pochod s prezidentskými kandidáty s názvem Srdce na Hrad. Shromáždění začíná v neděli 17. prosince v 17 hodin na Palachově náměstí.

Suchdol: Pietní akt k výročí úmrtí generálmajora Rudolfa Pernického

Včera v 07:51

Ve čtvrtek 21. prosince se od 11 hodin na Brandejsově náměstí v Suchdole koná pietní akt u příležitosti 12. výročí úmrtí generálmajora Rudolfa Pernického a 73. výročí zahájení operace Tungsten.

Svíčka pro Václava Havla na Jungmannově náměstí

16. prosince 2017 v 08:33

Vzpomínková kulturní akce Svíčka pro Václava Havla v pondělí v 11 hodin na Jungmannově náměstí. V průběhu odpoledne postupně přijdou zahrát, zavzpomínat nebo se přidat k četbě například Ladislav Heryán, socioložka Jiřina Šiklová, Hayato Okamura, čerstvě bývalý ministr kultury Daniel Herman,...

Běžecká škola Prahy 4 zve na Novoroční výběh

16. prosince 2017 v 07:19

První běh nového roku se koná 1. ledna ve 12 hodin ve Žlutých lázních. Na běžce čeká občerstvení, čaj a novoroční punč.

Praha 10 zve na Gutovku

15. prosince 2017 ve 22:39

Na Gutovce se v sobotu a v neděli bruslí. Během víkendu začíná veřejné bruslení od 10 hodin, stodvacetiminutové bloky střídají půlhodinové přestávky na úpravu ledu.

Diskohrátky na ledě

15. prosince 2017 v 19:11

Radnice Prahy 1 připravila pro všechny milovníky bruslení a taneční hudby k tomu „Diskohrátky na ledě“.

Na Letišti Václava Havla Praha byla otevřena restaurace KFC

15. prosince 2017 v 16:04

Letiště Praha má od dnešního dne nového provozovatele služeb rychlého občerstvení. Stala se jím restaurace KFC, která byla otevřena v prostorách spojovacího objektu mezi Terminálem 1 a 2. 

Vánoční trhy v Bohnicích. Živý betlém a občerstvení, dílny, koncert

15. prosince 2017 ve 14:17

Vánoční trhy v areálu nemocnice v Bohnicích před kostelem sv. Václava v neděli 17. prosince od 13 hodin.

Christmas Flea Market at Wine Cellar

15. prosince 2017 ve 13:59

V neděli 17. prosince v 10–19 hodin blešák Flea Market at Wine Cellar Prague, tentokrát s vánoční atmosférou.

Novým pražským zastupitelem za Piráty se stal Viktor Mahrik

15. prosince 2017 ve 13:02

Novým pražským zastupitelem se včera stal Viktor Mahrik (Piráti). V zastupitelstvu nahradil svého stranického kolegu Jakuba Michálka, který se stal poslancem a rozhodl se složit zastupitelský mandát.

Neděle: Národní technické muzeum za 50 korun

15. prosince 2017 ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí Václava Havla mají návštěvníci v neděli 17. prosince možnost navštívit Národní technické muzeum namísto plného či sníženého vstupného za vstupné 50 korun za osobu.

Praha 1: Betlémské světlo v parku za Staroměstskou radnicí

15. prosince 2017 ve 12:26

V neděli 17. prosince od 13 hodin uslyšíte Spirituál Kvintet, Les Petits Chanteurs, Magdalenu Urbanovou a N.O.T.@

Ovečka betlémská

15. prosince 2017 v 11:33

V sobotu 16. prosince mohou děti od 15 hodin zažít vánoční zázrak s chundelatou ovečkou a pastýřem. Loutková pohádka vhodná pro děti od 3 let na Plechárně.

Další krátké zprávy
Nahoru