dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - skorojasno
6°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Pražská politika

Nesouhlasí s usnesením pražských radních ohledně připojení se ke kampani Hate Free

Pražská ODS nesouhlasí s úterním usnesením Rady hl. m. Prahy, které se týká spolupráce s Agenturou pro sociální začleňování na kampani Hate Free.

„Nejde tolik o samotný obsah usnesení, ale o respekt k pravidlům a institucím. Pokud zastupitelstvo něco neschválí, má Rada jeho vůli respektovat a ne se snažit ho obcházet. V tomto případě pro usnesení nehlasovala ani většina zastupitelů za ANO, tedy stranických kolegů paní primátorky,“ uvedla pražská ODS v tiskovém prohlášení.

„Útoky na pražské kavárny a malování hákových křížů jsem nekompromisně odsoudil. Ale nestandardní kroky paní primátorky nemohu schvalovat. Přestože zastupitelstvo jasně a správně odsoudilo pravicový i levicový extremismus, Adriana Krnáčová se populisticky snaží extremisty selektovat. Nerespektováním usnesení pražského zastupitelstva naznačuje, že chování těch levicových je vlastně v pořádku. Bohužel se z podobného chování může stát norma a to bychom neměli dopustit. Paní primátorka znovu a opakovaně ukazuje, že jsou jí demokratická pravidla cizí a není schopna ani ochotna se je naučit,” komentuje předseda pražských občanských demokratů Filip Humplík.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru