dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Nesmrtelný příběh Richarda III ve Stavovském divadle je nabitý osobnostmi z Evropy i USA
Jako Richard III se ve Stavovském divadle představí Guy Roberts. Foto: archiv

Nesmrtelný příběh Richarda III ve Stavovském divadle je nabitý osobnostmi z Evropy i USA

Prvotřídní, geniální a teatrálně vzrušující interpretace klasického díla, píše Houston Chronicle o představení Richard III v podání Prague Shakespeare Company. Anglicko-jazyčná divadelní společnost představila své ztvárnění Richarda III v USA. Houston z něj byl nadšený! Teď ho hraje v pražském Stavovském divadle.

„Richard III se hraje znovu a znovu nehledě na čas a situaci. Stejně jako Richard pohltí každého, kdo mu stojí v cestě, tato hra nahlodává naše globální svědomí. Myslím, že v současné době je tento příběh mnohem podstatnější a důležitější, než před čtyřmi sty lety, kdy ho Shakespeare napsal. Zkorumpovaní vůdci, kteří dělají vše proto, aby si udrželi svoji moc, intriky,“ popisuje hru umělecký šéf Prague Shakespeare Company a zároveň představitel Richarda III Guy Roberts a dodává, že je nadšený, že mohl tuto nesmrtelnou hru zprodukovat za pomoci skvělých herců.

„V našem souboru jsou herci z celé Evropy i USA. Ve hře se samozřejmě objeví i britská velvyslankyně Jan Thompson.“ Ta si s Prague Shakespeare Company zahrála už ve hrách Mnoho povyku pro nic a Večer tříkrálový a stala se tak pevnou součástí divadelní společnosti.

„Jan je opravdu dobrá herečka, se kterou se skvěle spolupracuje. To dokázala i při zkoušení hry Richard III, kdy jsem jí, jakožto Richard, dal opravdu do těla. Některé situace ve hře jsou tak vyhrocené, že jsem jí udělal několik modřin. Ona to ale nesla statečně,“ popisuje průběh zkoušení Guy Roberts a dodává, že pokud by se Jan Thompson rozhodla jít cestou herectví, nikoli politiky, byla by velmi působivou herečkou. Nesmrtelný příběh Richarda III můžete vidět už tuto sobotu od 19:00 hodin ve Stavovském divadle.

„Jsme nadšeni, že můžeme Richarda hrát ve Stavovském divadle a spolupracovat tak s Národním divadlem a jeho ředitelem Burianem. Stejně tak, jako hrát na naší domovské scéně, v divadle Kolowrat, za maximální podpory rodiny Krakowských,“ sdělil  Roberts.

V angličtině s českými titulky

Jako Richard III se ve Stavovském divadle představí Guy Roberts, který byl v USA již několikrát oceněn za přínos shakespearovskému divadlu. Roli královny Alžběty ztvárnila britská velvyslankyně Jan Thompson, jako Lady Anne se představí Jessica Boone a roli krále Edwarda IV. přijal filmový a televizní herec Lane Davies, kterého diváci znají ze seriálů Santa Barbara, Tak jde čas, Lois a Clark nebo Ženatý ze závazky.

Představení se hraje v angličtině s českými titulky legendárního Martina Hilského. Prague Shakespeare Company tak pokračuje v uvádění shakespearovských her, které oslavují jeho autora, který zemřel před čtyřmi sty lety. Celý tento rok je ve znamení oslav a hra je pokračováním projektu PSC400, v rámci kterého společnost uvádí kompletní dílo Williama Shakespeara v  domovském divadle Kolowrat v Kolowratském paláci.

Richard III, 3.9., 19:00, Stavovské divadlo. Vstupenky můžete koupit zde: http://www.narodni-divadlo.cz/cs/program?s=stavovske-divadlo 


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru