dnes
Pátek - zatazeno
30°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
18°C
pozítří
Neděle - polojasno
22°C
Nesmíte do parků, vzkazuje Pražanům magistrát
Zákaz vstupu platí i do Heroldových sadů v Praze 10. Foto: Petr Vilgus / Wikimedia Commons

Nesmíte do parků, vzkazuje Pražanům magistrát

Dnes vstoupilo v platnost rozhodnutí prvního náměstka primátora Tomáše Hudečka o zákazu vstupu, pobytu a pohybu osob do vybraných tří desítek pražských parků.

„Dlouhotrvající deště způsobily plošné a velmi silné podmáčení půdy a lesních porostů. V důsledku toho dochází dokonce i v bezvětří k nekontrolovatelným pádům zcela zdravých stromů. Rizikové stromy sice průběžně vyhledáváme a kácíme, přesto pády stromů není možné vyloučit,“ uvedl Tomáš Hudeček.

„S ohledem na velmi vysoké a život ohrožující nebezpečí proto důrazně varuji před vstupem do lesních porostů a vyzývám veřejnost, aby se v dalších dnech lesům i parkům vyhnula, protože nelze zajistit jejich bezpečnost,“ dodal.

Celkem již bylo v lesích v majetku hl. m. Prahy pokáceno zhruba 200 stromů, stejné množství pak v parcích a další stromy se vyznačují a kácí. Dle 19 odst. 1 zákona č. 289/1995 Sb., lesní zákon, je vstup do lesa vždy na vlastní nebezpečí.

Do jakých parků platí zákaz vstupu

Praha 1
Petřín, Strahovská zahrada, Lobkovická zahrada, Slovanský ostrov, Střelecký ostrov, Kampa, Vojanovy sady, Čelakovského sady, Chotkovy sady, Smetanovo nábřeží – Sady národního probuzení

Praha 2
Riegrovy sady, Folimanka, Karlovo náměstí, Gröbovka

Praha 4
Fidlovačka

Praha 5
Klamovka, Santoška, Zahrada Kinských,

Praha 7
Královská obora – Stromovka, Letenské sady

Praha 8
Karlínské náměstí, Kaizlovy sady, Invalidovna

Praha 9
Podvinní

Praha 10
park u vršovického nádraží, Heroldovy sady

Zámecké parky
Čakovice, Dolní Počernice


Provoz zákaznického centra PVK bude v srpnu bez omezení

Včera v 10:05

Od 1. srpna obnoví Pražské vodovody a kanalizace provoz zákaznického centra v Dykově ulici. Zákaznické centrum se uzavřelo v druhé polovině března kvůli rozhodnutí vlády související s pandemií způsobené koronavirem. V omezeném režimu bylo znovu otevřeno 4. května.

Praha 2 pro podnikatele: Inzerovat v Novinách Prahy 2 mohou se slevou

Včera v 07:11

Radní Prahy 2 přijali v dubnu opatření ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru na podnikatelské a další subjekty.

Do budovy úřadu Prahy 2 s roušku

8. července 2020 v 11:43

Povinná ochrana úst a nosu plošně zůstala už jen ve zdravotnických a sociálních zařízeních, na větších akcích uvnitř a v metru.

Pocitová mapa Prahy 9: Označte místo, které chcete změnit

8. července 2020 v 07:58

Na základě sběru názorů a pocitů obyvatel deváté městské části, které se týkají kvality životního prostředí v jejich bezprostředním okolí, a klimatických změn, které ho ovlivňují, vznikla Pocitová mapa.

Severně od Opatovské vznikne prostor pro oddych a relaxaci

7. července 2020 ve 12:26

Zítra, 8. července, zahájí Praha 11 regeneraci vnitrobloku mezi ulicemi Konstantinova a Černockého. V rámci úprav lokality budou odstraněny původní květníky a prostor zkrášlí nový květník osázený trvalkovým záhonem.

Další články
Nahoru