dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Pražské krimi

Neslyšící napsal na linku 158: Já už nemůžu. Chci se zabít!

V noci na čtvrtek řešili operátoři tísňové linky 158 spolu s vyjednavačem případ pokusu sebevraždy. Krátce po třetí hodině ráno přišla operačnímu důstojníkovi pražské policie textová zpráva na linku určenou pro neslyšící s konstatováním, že pisatel chce spáchat sebevraždu. Konkrétně ve zprávě stálo: „Já už nemůžu. Chci se zabít!“.

Jelikož se jednalo o neslyšícího občana, byla komunikace komplikovanější než v ostatních případech. Operátor proto kontaktoval policejního vyjednavače pražské policie, který si případ převzal a začal s neslyšícím komunikovat.

Tato komunikace probíhala skrze textové zprávy a vyjednavač si jich s mužem, který si chtěl kvůli svízelné rodinné situaci sáhnout na vlastní život, vyměnil přibližně deset.

Mezi tím operační důstojník zjistil, kde se muž ve špatném psychickém stavu nachází a celý případ předal podle místní příslušnosti kolegům z Ústeckého kraje, jelikož se muž nacházel na jedné ze zastávek autobusu na Děčínsku.

V tu chvíli na případu začal spolupracovat i děčínský vyjednavač, který s hluchoněmým mužem navázal další komunikaci a pokračoval v ní až do ukončení pohotovosti. Než k muži dorazila hlídka, ten se sám přihlásil v Rumburku na policii. Ze strany policistů mu byla nabídnuta pomoc odborníků, kterou muž ale odmítl.

Na služebně se již domlouvali pomocí tužky a papíru.  Policejní akce skončila krátce po deváté hodině ráno, kdy byl muž předán do rukou lékařů.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru