dnes
Středa - skorojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - oblacno
14°C
pozítří
Pátek - skorojasno
17°C
Pražské krimi

Neskutečná drzost, šel kvůli tomu třikrát na kolena

Do jedné z kaváren v Jugoslávské ulici ba Novém Městě přišel muž 10. ledna na pracovní schůzku. S kolegyní se nedlouho po půl druhé odpoledne posadil k jednomu ze stolů, přičemž si svou tašku odložil na zem ke stěně za svými zády, tedy do relativně bezpečného prostoru. Ani to ho ale neochránilo před okradením.

„Nedlouho poté totiž přišla k vedlejšímu stolu dvojice mužů. Ti se nejprve povídali, kdy jeden z nich se neustále otáčel za sebe a zjevně tímto způsobem zjišťoval, jak se zmocnit obsahu odložené tašky,“ popsal mluvčí pražské policie Tomáš Hulan

Jakmile měl nenechavec jasno, pustil se do akce. Bez jakýchkoli skrupulí si klekl na zem do, nutno minimálního prostoru mezi stěnou a zády poškozeného. Tento manévr zopakoval nikým nezpozorován celkem třikrát. A napotřetí už byl úspěšný.

Z tašky se mu podařilo vytáhnout peněženku poškozeného, se kterou si sedl zpět na svou židli. Z portmonky si pak v klidu přisvojil několika tisícovou finanční hotovost. Takto „obohacen“ pak okamžitě popadl všechny své svršky a z kavárny rychle odešel.

„Stejně se zachoval pachatelův přísedící, který po celou dobu hlídal, aby se majitel tašky neotočil v nejméně vhodný okamžik. S ohledem na zjevný podíl na celé situaci je i tento muž policisty hledaný jako spolupachatel,“ sdělil Hulan.


Mladíci posprejovali zeď hasičské stanice

Dnes v 10:37

Strážníci z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 7 zadrželi dvojici mladíků, kteří posprejovali zeď hasičské stanice. Případ pro podezření ze spáchání trestného činu dále šetří státní policisté.

Strážníci zadrželi mladíka, který se vloupal do auta

18. března 2019 ve 13:03

Po krátkém pronásledování se strážníkům z Prahy 10 podařilo dostihnout a zadržet mladíka podezřelého z vloupání do vozidla. Městskou policii na muže upozornil svědek, který muže sám pronásledoval.

S partnerkou se občas pohádá asi každý, ale jak své rozčílení řešil muž v centru Prahy, to hlava nebere…

15. března 2019 v 09:58

Na muže v černé bundě, který rozbil skleněnou výlohu knihkupectví, upozornil strážníky z hlídkového útvaru muž, který nastoupil ve středu do noční tramvaje na Národní třídě, ve které vykonávali dohled.  

Chápete, co si dovolila se svým ročním synem? Nebyl to hezký pohled a všemu navíc přihlížela tchýně..

14. března 2019 ve 12:38

Na tísňovou linku 156 se ve středu dopoledne obrátila vedoucí ubytovny v Praze 8 s tím, že v jejím zařízení je ubytovaná žena s malým dítětem, která je pod vlivem alkoholu a ona má strach, aby se něco nestalo.

Strážníci pomáhali mužům se sebevražednými sklony

13. března 2019 v 07:46

Během čtyř dnů řešili strážníci dva případy mužů, kteří se ocitli v těžké životní situaci. První se stal na Praze 5, druhý na území sedmé městské části.

Nezletilý hoch se v poledne opil

11. března 2019 v 11:42

Na skupinku chlapců, z nichž jeden vypadal jako opilý, upozornila o víkendu kolemjdoucí žena hlídku městské policie v Nemocniční ulici, Praha 9 hodinu po poledni. Dva třináctiletí a jeden čtrnáctiletý hoch strážníkům sdělili, že lahev alkoholu našli v okolí nádraží...

Podivný vzkaz týkající se vzpoury dětí vytvořil na podstavec pomníku sv. Václava opilý muž. Navíc měl v kapsách „arzenál“

8. března 2019 v 11:25

Bleskovou akci ve čtvrtek odpoledne předvedli strážníci z Prahy 1 při zadržení muže, který nápisem „české děti vzepřete se“ poničil podstavec pomníku sv. Václava v centru Prahy. 

„Vyčůranost“ na WC stála na počátku brutálního napadení v centru Prahy

8. března 2019 v 10:33

Strážníci z Prahy 1 zaznamenali dva případy agresivního napadení na Václavském náměstí. Jeden z mladíků napadl ostrahu obchodu a druhý zaměstnance prodejny rychlého občerstvení.

Další články
Nahoru