dnes
Středa - jasno
21°C
zítra
Čtvrtek - jasno
19°C
pozítří
Pátek - jasno
18°C
Pražské krimi

Neskutečná drzost, šel kvůli tomu třikrát na kolena

Do jedné z kaváren v Jugoslávské ulici ba Novém Městě přišel muž 10. ledna na pracovní schůzku. S kolegyní se nedlouho po půl druhé odpoledne posadil k jednomu ze stolů, přičemž si svou tašku odložil na zem ke stěně za svými zády, tedy do relativně bezpečného prostoru. Ani to ho ale neochránilo před okradením.

„Nedlouho poté totiž přišla k vedlejšímu stolu dvojice mužů. Ti se nejprve povídali, kdy jeden z nich se neustále otáčel za sebe a zjevně tímto způsobem zjišťoval, jak se zmocnit obsahu odložené tašky,“ popsal mluvčí pražské policie Tomáš Hulan

Jakmile měl nenechavec jasno, pustil se do akce. Bez jakýchkoli skrupulí si klekl na zem do, nutno minimálního prostoru mezi stěnou a zády poškozeného. Tento manévr zopakoval nikým nezpozorován celkem třikrát. A napotřetí už byl úspěšný.

Z tašky se mu podařilo vytáhnout peněženku poškozeného, se kterou si sedl zpět na svou židli. Z portmonky si pak v klidu přisvojil několika tisícovou finanční hotovost. Takto „obohacen“ pak okamžitě popadl všechny své svršky a z kavárny rychle odešel.

„Stejně se zachoval pachatelův přísedící, který po celou dobu hlídal, aby se majitel tašky neotočil v nejméně vhodný okamžik. S ohledem na zjevný podíl na celé situaci je i tento muž policisty hledaný jako spolupachatel,“ sdělil Hulan.


Zobnul si perníček a šup za volant!

Včera v 10:27

Strážníci zadrželi zdrogovaného řidiče. Ten se bez okolků přiznal, že v noci před jízdou požil pervitin. Případ dále šetří státní policisté.

Senior zkolaboval u retenční nádrže v Modřanské rokli

15. října 2018 ve 13:24

Pohotové jednání předvedli sportovec a strážník pražské městské policie při záchraně seniora se zástavou srdce. Ten zkolaboval u retenční nádrže v Modřanské rokli.

Klečící nahý muž v hotelovém pokoji

13. října 2018 v 08:38

Hotelový host zdemoloval vybavení pokoje. Z okna dokonce vyhodil i televizor. Strážníci jednatřicetiletého muže omezili na osobní svobodě.

Strážníci odhalili auto s ručně napsanou registrační značkou

10. října 2018 ve 21:34

Osobní auto šedé barvy, jehož řidič porušil dopravní značení v Haštalské ulici, neuniklo pozornosti strážníků z Prahy 1 v pondělí večer. Po jeho zastavení strážníci zjistili, že vedle rozbitého čelního skla jsou obě registrační značky vyrobeny z papíru a ručně popsané. „S ohledem na zjištěné...

Jednačtyřicetiletý cizinec ničil eskalátory ve stanici metra

9. října 2018 v 11:47

Do stanice metra Náměstí Republiky včera vyjela hlídka městské policie na oznámení dozorčího. Dle jeho slov zde měl muž rozebírat eskalátor. Strážnici ho spatřili ve chvíli, kdy se pokoušel odstranit černé madlo, což se mu nakonec částečně podařilo. Za pomoci hmatů a chvatů mu v dalším počínání...

Agresivní cizinec skončil na záchytce

7. října 2018 v 10:04

Ve čtvrtek odpoledne byla vyslána autohlídka strážníků z Prahy 1 do Dlouhé ulice, kde mělo před restaurací docházet k potyčce několika osob. Hlídka na místě nalezla opilého mladého cizince, který se měl při placení útraty chovat agresivně a vyvolávat konflikt.

Hasiči odčerpávali vodu ze zatopeného sklepa

5. října 2018 v 19:08

Dnes zasahovali hasiči z centrální stanice v Jaromírově ulici v Praze 4. V 10:52 hodin tam byl ohlášen zatopený sklep v jednom z obytných domů.

Policisté pronásledovali kradené auto. Řidič nechtěl zastavit a na policisty najížděl

4. října 2018 ve 13:09

Ve středu 3. září před dvaadvacátou hodinou si policisté z oddělení hlídkové služby čtvrtého policejního obvodu na Jižní spojce všimli Citroënu, který v policejních evidencích procházel jako odcizený. Vozidlo se proto rozhodli zastavit a zapnuli majáky s nápisem...

Další články
Nahoru