dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - oblacno
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Nervy v pražských ulicích, tatínkové vezli manželky do porodnic
Ilustrační foto: archiv

Nervy v pražských ulicích, tatínkové vezli manželky do porodnic

Ve středu odpoledne došlo v hustém pražském provozu k dramatickým situacím, při kterých auta mířila s těhotnými ženami do porodnice. V obou případech závod s časem dopadl dobře.  

Tunelovým komplexem Blanka jel velkou rychlostí taxík, měl rozsvícenou střešní svítilnu a řidič dával blikajícími dálkovými světly znamení ostatním k uvolnění jízdního pruhu. Toto znamení použil i na služební auto městské policie.

Když taxík strážníky míjel, opět zvýšil rychlost a pokračoval dál. Při výjezdu z tunelu řidič zpomalil, přejel do vedlejšího jízdního pruhu a přes stažené okénko hlídce vysvětlil, že se omlouvá, ale že veze akutně rodící ženu do nemocnice.

„Porodní bolesti se začaly stupňovat, bál jsem se o manželku i nenarozené dítě, přestal jsem dodržovat rychlost,“ vysvětlil později. Že měl ke své zběsilé jízdě důvod, potvrdil i lékař, jednalo se totiž o takzvaný překotný porod.

Martin a Martin doprovodili Vítka na svět

Na linku tísňového volání 156 zavolal včera muž, že jede ulicí Ostrovského a ve voze veze manželku, která bude každou chvíli rodit a nutně potřebuje pomoc hlídky v houstnoucím provozu při doprovodu do porodnice v Praze 2.

Operátor prostřednictvím radiostanice vyrozuměl nejbližší hlídku strážníků z Prahy 5, aby auto, ve kterém rodí žena, v husté dopravě co nejrychleji vyhledala a bezpečně jej doprovodila přes centrum do porodnice.

To se strážníkům během krátké chvíle podařilo a o několik málo minut později jeho ženu v pořádku předali personálu porodnice. Šťastný otec pak prostřednictvím linky 156 poděkoval strážníkům Martinovi a Martinovi za doprovod a řekl, že se jim narodil chlapeček Vítek.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru