Dnes Úterý - skorojasno 30°C
Zítra Středa - polojasno 31°C
Úterý 16. 8. 2022
Svátek má Jáchym
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Nerozlučná dvojka: Pražská policistka uspěla na mistrovství světa se svou fenou Dulou
Pražská policistka Barbora Karbusická s Dulou. Zdroj foto: se svolením Policie ČR

Nerozlučná dvojka: Pražská policistka uspěla na mistrovství světa se svou fenou Dulou

Pražská policistka se stala vicemistryní na Mistrovství světa německých ovčáků ve sportovní kynologii, které se nedávno uskutečnilo ve Španělsku. O úspěchu dnes informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

První týden v listopadu proběhlo ve španělském městě Lerma po dvouleté pauze způsobené pandemií covidu-19 Mistrovství světa německých ovčáků ve sportovní kynologii (WUSV). 

Tohoto klání se zúčastnila i pražská policistka Barbora Karbusická z oddělení služební kynologie se svojí fenou Dulou. 

„Fenka je prvním vycvičeným německým ovčákem naší kolegyně pro takovéto vrcholné soutěže ve sportovní kynologii IGP3 (stopa, poslušnost a obrana) a zúčastnila se s ní již několika závodů,“ sdělil mluvčí Rybanský.

V tom pro pejska posledním obsadila z celkového počtu 111 závodníků z 29 států tahle nerozlučná dvojice krásné druhé místo a Barbora se tak stala poprvé vícemistryní světa.

„Jen o jeden stupínek jí utekl titul mistryně, přesto jde o obrovský úspěch. Velkou měrou na úžasném výsledku byl i doprovod Barbory, teprve tříměsíční synek Tomášek a přítel Martin, kteří po celou dobu soutěže drželi mamince palce,“ popsal Rybanský.

K úžasnému umístění blahopřál mladé ženě i její bratr Jakub s přítelkyní, kteří jsou taktéž policejními psovody. „Práce kynologa je hlavně nekonečná celoživotní cesta a láska ke psům a nezastaví ji ani mateřské povinnosti, ba naopak,“ dodal mluvčí.


Autor: Jan Puci

Letní trhy na náměstí Republiky

Včera v 10:15

Náměstí Republiky se proměnilo v rozkvetlou louku. Trhovci nabízí ve dvanácti letně nazdobených stáncích vybrané pochutiny a drobné řemeslné výrobky. Návštěvníci centra Prahy se tak mohou občerstvit při procházkách hlavním městem až do 28. srpna.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 33. týden

13. srpna 2022 ve 12:25

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 14 vyhlásila pro nezletilé obyvatele městské části soutěž o elektrokoloběžky

12. srpna 2022 v 16:54

Jsi ve věku od 6 do 16 let, jsi místní, baví tě točit videa a chceš se prohánět na vlastní elektrokoloběžce? Řekni rodičům a společně si prostudujte pravidla soutěže „14 elektrokoloběžek pro Prahu 14“, kterou pro zdejší děti a mládež připravila městská část...

Další články
Nahoru