Dnes Pátek - jasno 0°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 3°C
Pátek 21. 1. 2022
Svátek má Běla
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Nerozlučná dvojka: Pražská policistka uspěla na mistrovství světa se svou fenou Dulou
Pražská policistka Barbora Karbusická s Dulou. Zdroj foto: se svolením Policie ČR

Nerozlučná dvojka: Pražská policistka uspěla na mistrovství světa se svou fenou Dulou

Pražská policistka se stala vicemistryní na Mistrovství světa německých ovčáků ve sportovní kynologii, které se nedávno uskutečnilo ve Španělsku. O úspěchu dnes informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

První týden v listopadu proběhlo ve španělském městě Lerma po dvouleté pauze způsobené pandemií covidu-19 Mistrovství světa německých ovčáků ve sportovní kynologii (WUSV). 

Tohoto klání se zúčastnila i pražská policistka Barbora Karbusická z oddělení služební kynologie se svojí fenou Dulou. 

„Fenka je prvním vycvičeným německým ovčákem naší kolegyně pro takovéto vrcholné soutěže ve sportovní kynologii IGP3 (stopa, poslušnost a obrana) a zúčastnila se s ní již několika závodů,“ sdělil mluvčí Rybanský.

V tom pro pejska posledním obsadila z celkového počtu 111 závodníků z 29 států tahle nerozlučná dvojice krásné druhé místo a Barbora se tak stala poprvé vícemistryní světa.

„Jen o jeden stupínek jí utekl titul mistryně, přesto jde o obrovský úspěch. Velkou měrou na úžasném výsledku byl i doprovod Barbory, teprve tříměsíční synek Tomášek a přítel Martin, kteří po celou dobu soutěže drželi mamince palce,“ popsal Rybanský.

K úžasnému umístění blahopřál mladé ženě i její bratr Jakub s přítelkyní, kteří jsou taktéž policejními psovody. „Práce kynologa je hlavně nekonečná celoživotní cesta a láska ke psům a nezastaví ji ani mateřské povinnosti, ba naopak,“ dodal mluvčí.


Autor: Jan Puci

Po stopách Ludvíka Očenáška se vydají studenti společně se seniory

19. ledna 2022 v 09:29

Ludvík Očenášek, konstruktér, vynálezce a odbojář za první světové války působil nedaleko dnešní litevské ambasády v Praze 5. Očenášek zde instaloval tajnou telefonní stanici, díky které mohl odposlouchávat rozhovory na žhavé lince Vídeň–Berlín. Zprávy pak předával odbojové organizaci Maffie pod...

Praha 5 vydala speciální číslo radničních novin, chce přiblížit problematiku územního rozvoje

18. ledna 2022 v 19:45

Ukázat komplexní proces od myšlenky k realizaci stavebního projektu včetně pravomocí městské části zasahovat do procesu výstavby na svém území. To je hlavní idea speciálu radničního časopisu Pětka, který se rozhodla vydat Praha 5.

Ohlédnutí: Komunikace magistrátu se loni soustředila na očkování, podporu bydlení a pomoc lidem v nouzi

18. ledna 2022 v 11:12

Hlavní město se v roce 2021 při své komunikaci soustředilo mimo témata týkající se koronaviru a očkování také na jiné důležité aspekty života v hlavním městě. Kromě pandemie metropole nejvíce akcentovala podporu pro lidi ve finanční nouzi, ale také energetickou krizí. Ke konci roku převládla také...

Soutěž Popiš památku na české Wikipedii

18. ledna 2022 v 07:33

Jubilejní pátý ročník oblíbené editační soutěže byl zahájen 15. ledna. Až do konce února mohou dobrovolní editoři bojovat o hodnotné ceny. Stačí k tomu jediné – obohatit českou Wikipedii novými články o kulturním dědictví. Je určena jak starým harcovníkům, tak i novým editorům Wikipedie bez...

Dotace v Praze 4: Lhůta pro podání žádostí končí v úterý

16. ledna 2022 v 17:37

Odbor kultury, sportu a dotační politiky Úřadu MČ Praha 4 na facebookovém profilu městské části zveřejnil upozornění pro žadatele v rámci dotačních programů čtvrté městské části.  

Praha 2 si připomíná oběť Jana Palacha

16. ledna 2022 ve 13:00

Dnes si připomínáme oběť studenta Jana Palacha, který svým činem apeloval na ostatní, aby nikdy nepřestali usilovat o demokracii.

Zahradní úpravy ve Vojanových sadech a na Kampě

15. ledna 2022 v 19:43

V příštích týdnech budou probíhat úpravy některých keřových skupin ve Vojanových sadech a v parku Kampa.

Další články
Nahoru