Dnes Pondělí - polojasno 18°C
Zítra Úterý - polojasno 13°C
Pondělí 10. 5. 2021
Svátek má Blažena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Neprotažené cesty v Praze komplikují práci záchranářům
Ilustrační foto: archiv ZZS HMP

Neprotažené cesty v Praze komplikují práci záchranářům

Neprotažené silnice komplikují práci pražské záchranné službě. Záchranáři zatím nezaznamenali více výjezdů k úrazům či zraněním v souvislosti se sněhem a náledím, ale běžný provoz jim ztěžuje situace na silnicích. ČTK to řekla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Pražští silničáři vyslali dnes do ulic kvůli odklízení sněhu veškerou techniku. Problémy mají spoje MHD, některé silnice jsou nesjízdné a provoz byl přerušen.

Záchranáři v hlavním městě od rána zhruba do 10:00 hodin vyjížděli zatím jen ke třem případům, kdy byl příčinou úrazu pád na zledovatělém povrchu. Ani výjezdy ke srážkám aut nebyly podle mluvčí vyšší.

„Ale co nám tu práci reálně komplikuje, tak to jsou podmínky, které jsou na silnicích. Cesty nejsou úplně protažené. Sanitka je velké vozidlo, které samo o sobě není v provozu nejšikovnější, a ještě v tomhle počasí, tak to si samozřejmě musíme dávat velký pozor," řekla ČTK Poštová. Dodala, že kvůli zapadaným autům a nehodám pak mají záchranáři problém některými místy projet.

S komplikacemi se v Praze potýká také MHD, autobusy nabírají desítky minut zpoždění. Problémy mají zejména autobusy v kopcích, což se týká například linky číslo 140 v Prosecké ulici, jejíž provoz byl podle webu organizace Ropid plánující pražskou MHD zastaven.

 Stejně tak nejezdí linky 107 a 147 v úseku mezi Roztockou a Suchdolem, linka číslo 231 z Dívčích hradů směrem Na Knížecí a autobus číslo 128 z Hlubočep na Žvahov v Praze 5. Potíže má rovněž příměstská doprava včetně vlaků.


Praha 5 se podílí na konferenci u příležitosti oslav Dne Evropy

Včera v 07:36

On-line konference Myšlenka Evropy a země české při příležitosti oslav Dne Evropy – Schumanova dne se koná ve středu 12. května od 17 hodin.

Praha pronajme byt spolku Silou Hlasu

8. května 2021 v 09:21

Pražští radní v pondělí rozhodli o pronájmu bytu uzpůsobeného pro lidi na vozíku spolku Silou Hlasu. Jeho zástupci zde bude učit kvadruplegiky žít v domácnosti ovládané hlasem. 

Další články
Nahoru