Dnes Sobota - polojasno 6°C
Zítra Neděle - polojasno 7°C
Sobota 27. 2. 2021
Svátek má Alexandr
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Neprotažené cesty v Praze komplikují práci záchranářům
Ilustrační foto: archiv ZZS HMP

Neprotažené cesty v Praze komplikují práci záchranářům

Neprotažené silnice komplikují práci pražské záchranné službě. Záchranáři zatím nezaznamenali více výjezdů k úrazům či zraněním v souvislosti se sněhem a náledím, ale běžný provoz jim ztěžuje situace na silnicích. ČTK to řekla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Pražští silničáři vyslali dnes do ulic kvůli odklízení sněhu veškerou techniku. Problémy mají spoje MHD, některé silnice jsou nesjízdné a provoz byl přerušen.

Záchranáři v hlavním městě od rána zhruba do 10:00 hodin vyjížděli zatím jen ke třem případům, kdy byl příčinou úrazu pád na zledovatělém povrchu. Ani výjezdy ke srážkám aut nebyly podle mluvčí vyšší.

„Ale co nám tu práci reálně komplikuje, tak to jsou podmínky, které jsou na silnicích. Cesty nejsou úplně protažené. Sanitka je velké vozidlo, které samo o sobě není v provozu nejšikovnější, a ještě v tomhle počasí, tak to si samozřejmě musíme dávat velký pozor," řekla ČTK Poštová. Dodala, že kvůli zapadaným autům a nehodám pak mají záchranáři problém některými místy projet.

S komplikacemi se v Praze potýká také MHD, autobusy nabírají desítky minut zpoždění. Problémy mají zejména autobusy v kopcích, což se týká například linky číslo 140 v Prosecké ulici, jejíž provoz byl podle webu organizace Ropid plánující pražskou MHD zastaven.

 Stejně tak nejezdí linky 107 a 147 v úseku mezi Roztockou a Suchdolem, linka číslo 231 z Dívčích hradů směrem Na Knížecí a autobus číslo 128 z Hlubočep na Žvahov v Praze 5. Potíže má rovněž příměstská doprava včetně vlaků.


V Praze 13 začala závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova

Včera v 11:09

Ve středu 24. února byla zahájena třetí, závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova. Projekt rekonstrukce celého vnitrobloku byl v roce 2018 projednán s veřejností v rámci místní Agendy 21.

Praha 1 opět podpoří Městskou knihovnu na Pohořelci

25. února 2021 v 09:42

Radnice Prahy 1 odsouhlasila poskytnutí účelové dotace pro Městskou knihovnu, pobočku Hradčany, a to ve výši půl milionu korun na tento rok.

Zemřel František Šedivý, předseda Klubu dr. Milady Horákové

24. února 2021 ve 21:33

Ve věku 93 let zemřel v úterý dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové, bývalý místopředseda Konfederace politických vězňů František Šedivý.

Další články
Nahoru