dnes
Sobota - prehanky-snih
2°C
zítra
Neděle - snih
0°C
pozítří
Pondělí - snih
0°C
Pražská politika

Nepřestřelil? Náměstek nabídnul hodně netradiční azyl narušitelům zastupitelstva

Na pražském zastupitelstvu je to běžný obrázek. A nejen v tomto volebním období. O čem je řeč? Někteří zastupitelé neberou ohled na své kolegy, kteří mají zrovna příspěvek v diskusi. Od mikrofonu předsedajícího schůzi se tak opakovaně ozývají výzvy ke ztišení.

Ve snaze zajistit důstojnější průběh jednání dokonce došlo letos na jaře k snaze vykázat žvanily z předsálí pomocí přítomnosti pražských strážníků a umístěním varujících cedulí. Byly také jinak rozmístěny stoly v jídelně, aby bylo zaručeno větší soukromí. Nicméně to moc nepomohlo. Náměstek primátorky Petr Dolínek přišel s dalším návrhem, který by měl sál ztišit.

„Prosím o klid a snížení hladiny hluku v sále. Pokud si chcete vyřešit své osobní záležitosti, jděte k nám do kanceláří radních, které jsou během zastupitelstva prázdné,“ vyzval dnes narušitele schůze během projevu Mikuláše Ferjenčíka. I slova člena zastupitelského klubu Pirátů zanikala v hluku z předsálí. 

Jak se k nečekanému návrhu Dolínka postaví koaliční partneři, není zatím jasné. Pokud bude o schůzky v kancelářích radních zájem, ukáže až budoucnost. Další schůze zastupitelstva je naplánována na 18. června. Vzhledem k prázdnému sálu během interpelací občanů je možné, že o návštěvu kanceláří bude zájem.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru