dnes
Pondělí - skorojasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - snih
2°C
Nepoučitelný obchodník: Opět prodával v tržnici Sapa maso neznámého původu
Další nelegální prodej masa ve vietnamské tržnici v Libuši. Foto: archiv SVS

Nepoučitelný obchodník: Opět prodával v tržnici Sapa maso neznámého původu

Obchodník tržnice Sapa, u kterého Státní veterinární správa (SVS) a policie na konci února objevila čtyři tuny kazícího se masa, opět prodával maso neznámého původu. Kvůli ohrožení zdraví spotřebitelů byla nařízena likvidace 1,8 tuny masa. Kontroloři muže navíc podezírají, že chtěl prodávat i maso, které bylo již dříve určené k likvidaci.

„Maso, které dotyčný převážel a které směřovalo do obchodů a restaurací v tržnici, jevilo smyslové změny. Obchodník navíc opět nedokázal doložit jeho původ," uvedl mluvčí SVS Petr Pejchal.

Při kontrole byly zajištěny mimo jiné čtyři přepravky s masem, které bylo označeno modrou barvou, z čehož lze podle mluvčího usuzovat, že šlo o zboží, které takto znehodnotili úřední veterinární lékaři při předchozí kontrole.

„Je zde tedy důvodné podezření, že dotyčný chtěl dále prodávat maso, které bylo již dříve určeno k likvidaci. SVS proto zvažuje možnost podání trestního oznámení," sdělil Pejchal.

Podle veterinářů jde o porušení zákona o potravinách. Toho se dopustil kontrolovaný muž tím, že porušil zákaz uvádět do oběhu potraviny neznámého původu, navíc smyslově změněné. O výši pokuty rozhodne správní řízení. Za uvádění potraviny neznámého původu na trh lze uložit pokutu do 50 milionů korun.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru