dnes
Sobota - jasno
3°C
zítra
Neděle - jasno
7°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
12°C
Nepotřebné oblečení můžete přinést na radnici Prahy 1. Pomůžete dobré věci
Projekt podpořil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. Foto: MČ Prafa 1

Nepotřebné oblečení můžete přinést na radnici Prahy 1. Pomůžete dobré věci

Od dnešních jedenácti hodin až do konce týdne probíhá v tiskovém centru v pasáži radnice Prahy 1 sběr starého nebo nepoužitého oblečení. Tiskové centrum bude pro tento účel otevřeno až do pátku od 11 do 15 hodin.

„Jsem rád, že mohu podpořit takový společensky prospěšný projekt, jakým je FOREWEAR. Je to skvělý nápad, že již staré a nenošené oblečení, které bychom jinak například vyhodili, se může ještě využít a může posloužit dál, a to i v jiné roli, a může tak pomoci,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Projekt FOREWEAR, s kterým radnice spolupracuje, řeší problém nenošeného oblečení, které spoustě lidem leží bezúčelně ve skříni.

Sbírá ho na akcích a třídí. Část pomůže lidem v nouzi (např. obchůdek Koloběh spadající pod Borůvku Praha o.p.s., Azylový dům Sv. Terezie, sestry boromejky) a ze zbytku v chráněných dílnách vyrábějí krásné i praktické funkčně-designové výrobky jako obaly na mobily, tablety, zápisníky, které si mohou zájemci zakoupit.

forewer-sbirka-2-nahled

Tyto ekologické výrobky využívají také firmy jako dárky pro zaměstnance, partnery a stážisty nebo jako vánoční dárky pro klienty.

„Zájem veřejnosti předčil naše očekávání, za dvě hodiny co jsme otevřeli tiskové centrum, přišlo s oblečením více než 10 lidí ochotných pomoci,“ řekla.

forewer-sbirka-1-nahled

Tiskové centrum najdete v pasáži radnice Prahy 1 v ulici Vodičkova 18, oblečen můžete přinést od 23. do 27. ledna, každý den od 11 do 15 hodin.

forewer-sbirka-3-nahled


Milovníci koček se sejdou v Praze 11

21. února 2019 ve 13:11

Chovatelé a milovníci koček se mohou od 2. do 3. března těšit na propagační výstavu koček. Výstava Spring Star Show 2019 proběhne v Kongresovém centru TOP HOTEL Praha, Blažimská 4, Praha 11 – Chodov.

Další články
Nahoru