dnes
Sobota - polojasno
33°C
zítra
Neděle - jasno
33°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
33°C
Nepotřebné oblečení můžete přinést na radnici Prahy 1. Pomůžete dobré věci
Projekt podpořil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. Foto: MČ Prafa 1

Nepotřebné oblečení můžete přinést na radnici Prahy 1. Pomůžete dobré věci

Od dnešních jedenácti hodin až do konce týdne probíhá v tiskovém centru v pasáži radnice Prahy 1 sběr starého nebo nepoužitého oblečení. Tiskové centrum bude pro tento účel otevřeno až do pátku od 11 do 15 hodin.

„Jsem rád, že mohu podpořit takový společensky prospěšný projekt, jakým je FOREWEAR. Je to skvělý nápad, že již staré a nenošené oblečení, které bychom jinak například vyhodili, se může ještě využít a může posloužit dál, a to i v jiné roli, a může tak pomoci,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Projekt FOREWEAR, s kterým radnice spolupracuje, řeší problém nenošeného oblečení, které spoustě lidem leží bezúčelně ve skříni.

Sbírá ho na akcích a třídí. Část pomůže lidem v nouzi (např. obchůdek Koloběh spadající pod Borůvku Praha o.p.s., Azylový dům Sv. Terezie, sestry boromejky) a ze zbytku v chráněných dílnách vyrábějí krásné i praktické funkčně-designové výrobky jako obaly na mobily, tablety, zápisníky, které si mohou zájemci zakoupit.

forewer-sbirka-2-nahled

Tyto ekologické výrobky využívají také firmy jako dárky pro zaměstnance, partnery a stážisty nebo jako vánoční dárky pro klienty.

„Zájem veřejnosti předčil naše očekávání, za dvě hodiny co jsme otevřeli tiskové centrum, přišlo s oblečením více než 10 lidí ochotných pomoci,“ řekla.

forewer-sbirka-1-nahled

Tiskové centrum najdete v pasáži radnice Prahy 1 v ulici Vodičkova 18, oblečen můžete přinést od 23. do 27. ledna, každý den od 11 do 15 hodin.

forewer-sbirka-3-nahled


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

16. srpna 2018 v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

15. srpna 2018 v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

Další články
Nahoru