dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Nepořádek v Praze má protivníky. Potkany
Edukativní kampaň míří i na děti. Foto: PSAS

Nepořádek v Praze má protivníky. Potkany

Společnost Pražské služby spustila tradiční edukativní kampaň „Kam s ním?“ aneb „My děti si přejeme, aby Praha byla čistá“. Kampaň si klade za cíl přesvědčit Pražany, aby se při nakládání s odpadem chovali zodpovědněji. Po celý prosinec mohou obyvatelé metropole v ulicích a u vybraných škol potkávat plyšové potkany. Maskoti kampaně upozorňují na nejčastější prohřešky a problémy nás Pražanů a učí nejen  děti,  jak správně třídit a kam s odpadem.

Obyvatelé metropole každoročně vyhodí až 10 tisíc tun odpadu mimo nádoby na odpad, tedy koše, popelnice a kontejnery. Přitom Hlavní město Praha vynakládá dostatek finančních prostředků na čistotu města.
 
Kampaň chce upozornit na tuto situaci a vysvětlit Pražanům, že na čistotě v našem městě se podílíme všichni. „Množství odpadu pohozeného v okolí nádob na odpad se v Praze už několik let pohybuje v rozmezí 7 až 10 tisíc tun ročně. Podle našich údajů by takový objem odpadu zaplnil Mariánské náměstí v Praze do výšky asi 30 metrů. Nejčastěji se lidé tímto způsobem zbavují staré elektroniky, nábytku, koberců či zbytků umakartových jader. Mimo odpadkové koše také často končí i nedopalky od cigaret nebo třeba žvýkačky,“ říká mluvčí společnosti Pražské služby Radim Mana.
 
potkan-kampan-nahled Součástí kampaně „Kam s ním?“  je vzdělávání malých i velkých Pražanů na téma nepořádku okolo nádob na odpad, za který jsou zodpovědní oni sami. Kampaň také informuje, že velkoobjemový odpad (ledničky, nábytek apod.) nepatří vedle nádob na opad, ale do sběrných dvorů. Zároveň se zaměřuje i na čistotu a pořádek kolem menších košů v ulicích a parcích naší metropole.
 
Pro podporu kampaně běží v rádiích a na velkoplošných obrazovkách reklamní spoty a na frekventovaných místech Prahy či základních školách jsou k vidění maskoti – potkani, kteří rozdávají speciální edukativní kartičky a vzdělávají děti v oblasti nakládání s odpady.  Děti si tak mohou ověřit svoje znalosti, dozvědět se něco nového a zároveň získat upomínkové edukativní předměty.

kam-s-nim-aneb-my-deti-si-prejeme-aby-praha-byla-cista-nahled

Pražské služby připravily pro děti vědomostní soutěžní kvíz o oblíbené hračky (panenky Monster high, autíčka na dálkové ovládání z populárních kreslených filmů, LPS zvířátka atd.). Soutěžní otázky jsou dostupné na webu Pražských služeb, ale také v novém vydání magazínu Pražských služeb PS CITY INFO nebo Facebooku Pražských služeb. Více informací na www.psas.cz.

 


Další články
Nahoru