dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - skorojasno
5°C
Krásky s apetitem: Nepodlehly hubnoucí mánii, jsou masožravé, nechají se koupit a sluší jim to
Ilustrační foto: Chemical Heritage Foundation / Wikimedia Commons

Krásky s apetitem: Nepodlehly hubnoucí mánii, jsou masožravé, nechají se koupit a sluší jim to

Dvanáctý ročník Výstavy masožravých rostlin, největší akce svého druhu v České republice, začal v horní části skleníku Botanické zahrady PřF UK Na Slupi v Praze 2. 

Výstavu už od roku 2004 pořádá každoročně společnost pěstitělů masožravek Darwiniana společně s Botanickou zahradou Přírodovědecké fakulty UK v Praze. Podílí se na ní mnoho různých pěstitelů zapůjčením více než čtyř stovek exemplářů do expozice, která je tak ucelenou přehlídkou napříč spektrem rostlin s touto ojedinělou schopností.

Na výstavě je zajištěn prodej rostlin, tematické literatury, semínek, triček nebo obrázků. Hlavní vchod do zahrady je hned u zastávky tramvaje Botanická zahrada (linky 18 a 24), jednu stanici od metra B Karlovo náměstí.

Otevřeno je každý den od 9 do 18 hodin. Vstupné 30 korun pro dospělé, 15 korun pro studenty a důchodce. K dispozici je také rodinné vstupné za 60 korun. Masožravky si můžete prohlédnout až do 21. června.


Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Kolčavka v Praze 9 zve na oslavy. Těšte se na zabijačku, koncert a veselici

23. října 2017 v 08:50

Pivovar Nad Kolčavkou v sobotu 28. října slaví. V 10 hodin začne pravá staročeská zabijačka. Sami si pod dozorem řeznického mistra můžete vyzkoušet, jak se dělají jitrnice.

Přivstaňte si na výlov rybníka mezi paneláky

22. října 2017 v 07:22

V sobotu 28. října se od 7 hodin koná již tradiční výlov Stodůleckého rybníka v Centrálním parku Prahy 13.

Na umisťovací výstavě ve Fénixu budou hledat nový domov kočky z ochranářských organizací

22. října 2017 v 07:00

Umisťovací výstava koček se bude konat v prostorách veterinární kliniky Fénix v sobotu 28. října od 11 do 17 hodin a v neděli 29. října také od 11 do 17 hodin.

Další články
Nahoru